Trešdiena,
24.jūlijs 2019
Vārda dienas: Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne, Ольга, Ефимия Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Rēzeknes slimnīcā ārsts “uzlabojis” pacienta medicīnisko karti

12.06.2018
Pagājušā gada 24. augustā, kad Latgali postīja gadsimta plūdi, Ilze, likvidējot plūdu sekas savās mājās netālu no Rēzeknes, paslīdējusi uz flīžu grīdas. “Es nenokritu, man tikai paslīdēja kāja, vīrs mani satvēra, bet sāpes bija nenormālas,” stāstu iesāk Ilze.

Plūdu dēļ ātrā palīdzība netika saukta, Ilze devās uz Rēzeknes slimnīcas uzņemšanas nodaļu. Uzreiz nozīmēts rentgens, tajā nekas neuzrādījās, tāpēc paciente nosūtīta uz procedūru telpu pie ārsta traumatologa Rolanda Jezerska. Dakteris nolēma veikt punkciju (šķidruma atsūkšanu no ceļgala), bet Ilze bija pret, jo parasti pēc punkcijas veselības stāvoklis pasliktinās.

Pēc procedūras uzlikta ģipša longete, kura pirmajā naktī salūzusi. Ilze devās pie daktera ātrāk nekā bija norunāts, bet traumatologs ārpuskārtas vizīti atteicis. “Dakterim teicu, ka naktī mostos no sāpēm, eju ar sāpēm, bet dakteris atbildēja, ka tās ir manas problēmas, un pašai tās jārisina,” stāsta Ilze TV3 raidījuma "Bez Tabu" žurnālistei Baibai Runcei.

Veselības stāvoklis strauji pasliktinājās, staigāt kļuva arvien grūtāk. Ilze nolēma doties uz privātklīniku, kur nozīmēta diagnostika. Kaula tūska, krusteniskās saites un meniska plīsums. Maksa par operāciju – 2400 eiro.


Iesniegusi sūdzību Veselības inspekcijai, kura pēc izmeklēšanas secinājusi, ka ārstēšana notikusi atbilstoši. Taču ir kāda nianse, kuru Ilze atklāja vēlāk – dakteris papildinājis pacienta medicīnisko karti. Kopija, ko Ilze saņēma no Rēzeknes slimnīcas, atšķiras no tās, kas ir Veselības inspekcijas rīcībā.


Ilze :“Nedrīkst pieļaut, ka tiek laboti pacienta dati, jo tas ietekmē tālāko. Tā kā mani dati tika laboti, viņi izbēg no soda. Ja es nebūtu nekur vērsusies, pēc pāris gadiem man nodiltu ceļgals.”


Veselības inspekcijas lēmumu pārsūdzējusi. SIA “Rēzeknes slimnīca” Veselības aprūpes vadītāja Inese Driķe skaidro, ka medicīniskā dokumentācija tiek pildīta saskaņā ar normatīvajiem aktiem un Ministru kabineta noteikumiem, savukārt pats dakteris atbild par dokumentācijas saturu.

“Es varu pateikt to, ka mūsu slimnīcā pieņemta kārtība, ja saņemta rakstiska sūdzība, tiek noformēta komisija. Tiek pieaicināti iesaistītie ārsti, vēl kāds no kolēģiem, tiek sasaukta sapulce, kur mēs konkrēto gadījumu izvērtējam, analizējam kļūmi, ja tāda ir bijusi,” skaidro Rēzeknes slimnīcas pārstāve.


Jebkura rakstveida sūdzība tiek izskatīta un veiktas pārrunas ar personālu, Rēzeknes slimnīcas pārstāve vairākas reizes uzsver, ka par konkrēto gadījumu komentārus nesniegs. Tikpat skopa informācijas ziņā ir arī Veselības inspekcija, skaidrs ir vienīgi tas, ka izmeklēšana turpinās un gala rezultāts vēl nav zināms.

Medicīnisko dokumentu lietvedības kārtību regulē Ministru kabineta noteikumi Nr. 265. Izmeklēšanas rezultātiem jābūt gataviem mēneša laikā pēc iesnieguma saņemšanas, bet iestāde var lemt arī par izskatīšanas termiņa pagarināšanu.
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
"Zaļā tirgus" pārvešana un uzstādīšana Ziemeļu rajonā rēzekniešiem izmaksāja nepilnus 44 tūkstošus eiro.
Apspriest
Aptauja
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Bezmaksas braukšana: tas nav tik vienkārši
Visīstākais stulbums!!! Gribētos redzēt šo "gudro" personu, kura izdomāja šo sistēmu!
Bet mūsu mēra kungs pat reportierim neko nespēj atbildēt par šo visu, nemaz nerunājot, ka tāds cilvēks ir pilsētas saimnieks! KAUNS par mūsu pilsētu!!!! Sīkāk...
Rēzeknes slimnīcā atkārtoti atsaka palīdzību akūtai pacientei
Mēs arī ar to sastapamies.Viņš visus sūta ārstēties pie ģimenes ārsta.Lai gan smagā HOPS formā vajadzētu hospitalizēt lai naņemt slimības обострение vajadzētu stacionārā. Sīkāk...
Bezmaksas braukšana: tas nav tik vienkārši
Šāds autobusu kustības saraksts ir labs. Autobusi beidzot kursē biežāk. Nav problēma "pārsēšanās", bet cilvēku ieradums. Tad, kad ar savu negāciju izpaušanu un bļaustīšanos panāksim atgriešanos pie vecā saraksta, brauksim pilnīgi visi par maksu.Uz to mēs ejam ātriem soļiem. Pirms visu jauno noniecinām, padomājam par sekām, kas mūs sagaida. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top