Piektdiena,
5.jūnijs 2020
Vārda dienas: Igors, Ingvars, Margots, Леонтий, Михаил, Андрей, Никита, Ефросинья Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Juristi sniegs bezmaksas konsultācijas par vardarbību ģimenē

12.06.2018
12. jūnijā norisināsies akcija "Pajautā juristam", kuras laikā juristi sniegs bezmaksas konsultācijas pa tālruni cilvēkiem, kas cietuši no vardarbības ģimenē.

Juridiskās konsultācijas būs iespējams saņemt laikā no pulksten 9 līdz 18, zvanot uz atbalsta tālruni cietušajiem 116006.
Konsultēties ar juristiem varēs par šādām tēmām:
  • - vardarbība ģimenē – cietušā tiesības, aizsardzība, palīdzības saņemšanas iespējas, rīcība;
  • - pagaidu aizsardzības pret vardarbību nodrošināšana vardarbībā cietušajiem tiesā un ar policijas starpniecību;
  • - ģimenes tiesību jautājumi – laulības šķiršana, bērnu aprūpes, aizgādības un saskarsmes tiesības, uzturlīdzekļi, ģimenes maksātnespēja un tās risināšanas iespējas.

Jana Macuka, klīniskā psiholoģe, atbalsta tālruņa noziegumos cietušajiem konsultante: "12. jūnijā aicinām ikvienu, kas saskāries ar vardarbību, izmantot iespēju un bez maksas konsultēties ar juristiem. Tā ir iespēja cilvēkiem, kas cietuši vai joprojām cieš no jebkāda veida vardarbības, gūt informāciju par konkrētām darbībām, ko var veikt, lai pārtrauktu vardarbību un pasargātu sevi no atkārtotas pakļaušanas vardarbībai."

Karīna Landmesere, zvērināta advokāte: "Pamudinājumam vardarbībā cietušajai personai ir jānāk ne tikai atsevišķi no sociālā darbinieka, psihologa vai jurista. Manuprāt, visiem trim speciālistiem būtu jāstrādā kopā un cietušajai personai būtu jāsniedz profesionāls atbalsts. Svarīgi, lai būtu pieejama publiska informācija, lai cietušās personas nebaidītos vērsties pēc palīdzības, neizjustu kauna sajūtu vai bailes no atriebības."


Linda Reisa, zvērināta advokāte: "Pirmais solis uz risinājumu ir saprast, ka vardarbībai nav jābūt attiecību sastāvdaļai. Jāsaprot, ka šādās attiecībās ir iesaistīti ne tikai varmāka un upuris, bet arī līdzcilvēki, tajā skaitā, bērni. Un neviens nezin, kādas sekas netiešā vardarbība atstās uz bērniem, viņu spēju dzīvē izveidot veselīgas attiecības un stipru ģimeni, kas ir katras sabiedrības vitāla šūniņa. Tikai tad, kad cilvēks šo saprot, viņš ir gatavs smagajam darbam – kļūt brīvam no vardarbības atkarības."

Agne Upīte, zvērināta advokāte: "Galvenais, ko vēlētos pateikt personai, kura cieš no vardarbības – "Nekas nemainās, ja nekas nemainās!". Un ir laba sajūta būt tam palīgam, profesionālim un atbalstam personai, reizēm arī draugam, kurš, ne vien pamudina vardarbībā cietušo kaut ko mainīt, runāt, cīnīties, bet ir blakus savam klientam visu garo ceļu, līdz dzīvē notiek kādas labas pārmaiņas. Un tās notiek. Visiem!"

Uz iedzīvotāju zvaniem atbildēs un padomus sniegs seši pieredzējuši juristi – Aldis Blumbergs, Karīna Landmesere, Linda Reisa, Inga Lauce, Petra Janule un Agne Upīte.
Šādi atbalsta pasākumi, kas sniedz informāciju un palīdzību vardarbības ģimenē cietušajiem, lai pārvarētu vardarbības sekas un no jauna veidotu savu dzīvi, tiek īstenoti saskaņā ar Eiropas Padomes konvenciju par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu (Stambulas konvenciju). 

rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Koncertzāles “GORS” skatuves remontam tiks tērēti 34 192 eiro.
Apspriest 1
Aptauja
Vai Jūs saņemat valsts pabalstus, saistībā ar COVID 19?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Politika, bizness, deputātu ienākumi: domes priekšsēdētāja vietnieki
mašīnā man ir lentīte mūsu karoga krāsās un pensija 430 a šim raibā kaimiņzemes un pensija 1000 eiro.secinājums?.. Sīkāk...
Politika, bizness, deputātu ienākumi: domes priekšsēdētāja vietnieki
Varētu padomāt, ka dzīvojam megapilsētā Tokijā, Ņujorkā vai Pekinā - pilsētas mēram TRĪS vietnieki! Sīkāk...
Politika, bizness, deputātu ienākumi: domes priekšsēdētāja vietnieki
cik gadu :latgalijai"jāstrādā lai nodokļos atgriestu 3 dīkdieņu noēsto naudu?? Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top