Piektdiena,
5.jūnijs 2020
Vārda dienas: Igors, Ingvars, Margots, Леонтий, Михаил, Андрей, Никита, Ефросинья Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Māmiņas ar zīdaiņiem Rēzeknē "laipni gaidītas"

07.06.2018
Ar raidījumu “Bez Tabu” sazinājās māmiņa, kura šobrīd ar mazuli viesojas pie radiem Rēzeknē. Viņu pārsteidzis fakts, ka SIA “Rēzeknes satiksme” pilsētas sabiedriskajā transportā jāmaksā arī par zīdaini. Viņa norāda, ka autobusā iekāpusi ar bērnu ratiņiem, un autobusa vadītājs par braucienu iekasējis 1 eiro, vienam cilvēkam biļete maksā 0,50 eiro.

Raidījums “Bez Tabu” veica eksperimentu, divos dažādos Rēzeknes autobusos iekāpa ar bērnu ratiņiem. Abu autobusu vadītāji no pasažieres iekasēja 1 eiro, tik maksā divas biļetes. Uz jautājumu, kāpēc jāmaksā par zīdaini, viena autobusa vadītājs atbildēja, ka “par bērnu jāmaksā un viss”. Otra autobusa vadītājs lika noprast, ka par tukšiem ratiem jāmaksā nebūtu, bet, ja tajos ir zīdainis, tad jāmaksā.

SIA “Rēzeknes satiksmes” noteikumus apstiprināja arī vairāki satiktie rēzeknieši, bez maksas bērni varot pārvietoties vienīgi tad, ja deklarēti Rēzeknē un saņēmuši rēzeknieša karti. Ludmila, kura ikdienā sabiedrisko transportu neizmanto, apliecināja, ka arī viņas draudzene maksājusi par savu 10 mēnešus veco mazuli. “Viņai bija viens bērns, kuram 5 gadi, par to nemaksāja, bet par 10 mēnešus vecu bērnu samaksāja, tas ir smieklīgi,” pastāstīja Ludmila.


Rēzeknieša karte ieviesta 2017. gada aprīlī, Rēzeknes pilsētas domes pārstāvis Kārlis Pozņakovs skaidroja, ka šobrīd tās saņēmuši vairāk nekā 17 000 iedzīvotāju. Rēzeknieša kartes lielākajai daļai pilsētnieku sniedz iespēju pārvietoties sabiedriskajā transportā bez maksas.


Kārlis Pozņakovs Rēzeknes pilsētas domes pārstāvis:“Pirmsskolas vecuma bērniem uzreiz pēc dzimšanas ir iespēja saņemt rēzeknieša karti. Pirmsskolas vecuma bērni arī ir vienīgā kategorija, kur ir pieļaujams, ka var braukt bez maksas arī tad, ja nav deklarēti pilsētā, bet apmeklē kādu no pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēm.”

Turklāt zīdaiņa, kurš nav deklarēts Rēzeknē vai neapmeklē kādu no pilsētas bērnudārziem, biļetes cena ir tāda pati kā pieaugušajiem. Ministru kabineta noteikumi Nr. 599 paredz, ka sabiedriskajā transportlīdzeklī bez maksas drīkst pārvadāt kruķus, bērnu ratiņus, personu ar invaliditāti ratiņkrēslus, kā arī rokas bagāžu.

Sanāk, ka par tukšiem ratiem samaksu liedz pieprasīt Ministru kabineta noteikumi, jo tā netiek uzskatīta kā klasiskā bagāža, un visā valstī to pārvadā bez maksas. Taču to, vai piemērot biļetes cenu zīdainim vai ne, lemj pilsēta.


Valsts SIA “Autotransporta direkcija” valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš skaidroja, ka valsts sabiedriskajā transportā nodrošina pirmsskolas vecuma bērnu pārvadāšanu visā valsts teritorijā, izņemot lielās pilsētas, bez maksas. Lielo pilsētu teritorijā kārtību nosaka pašas pilsētas.

Piemēram, Rīgā pirmsskolas vecuma pasažieri tiek pārvadāti bez maksas, arī Daugavpilī bērniem par transportu nav jāmaksā, Ventspilī līdz trīs gadu vecumam bērni brauc bez maksas, Siguldā par zīdaiņiem nav jāmaksā, Jelgavā pirmsskolas vecuma bērniem brauciens sabiedriskajā transportā ir bez maksas.

“Autotransporta direkcijas” valdes priekšsēdētājs gan atzina, ka līdz šim nebija dzirdējis, ka par mazuļa braucienu sabiedriskajā transportā jāmaksā. “Arī tad, ja tiek lūgts izņemt ārā zīdaini, lai ratus novietotu citur, zīdainis jau būs mammai, tētim vai citam radiniekam rokās, viņš nesēdēs sēdvietā un neizmantos infrastruktūru pilnā apmērā, nebūtu taisnīgi prasīt maksu vai pilnu maksu par šādu pasažieru pārvadāšanu,” norādīja Kristiāns Godiņš.
Autors: Baiba Runce
Skaties.lvDalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Koncertzāles “GORS” skatuves remontam tiks tērēti 34 192 eiro.
Apspriest 1
Aptauja
Vai Jūs saņemat valsts pabalstus, saistībā ar COVID 19?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Politika, bizness, deputātu ienākumi: domes priekšsēdētāja vietnieki
mašīnā man ir lentīte mūsu karoga krāsās un pensija 430 a šim raibā kaimiņzemes un pensija 1000 eiro.secinājums?.. Sīkāk...
Politika, bizness, deputātu ienākumi: domes priekšsēdētāja vietnieki
Varētu padomāt, ka dzīvojam megapilsētā Tokijā, Ņujorkā vai Pekinā - pilsētas mēram TRĪS vietnieki! Sīkāk...
Politika, bizness, deputātu ienākumi: domes priekšsēdētāja vietnieki
cik gadu :latgalijai"jāstrādā lai nodokļos atgriestu 3 dīkdieņu noēsto naudu?? Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top