Pirmdiena,
9.Decembris 2019
Vārda dienas: Sarmīte, Tabita, Иннокентий, Юрий, Яков Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Atbalsts ārstniecības personu darbam reģionos

31.05.2018
Lai uzlabotu veselības aprūpes pieejamību reģionos, valsts stimulē mediķu pārcelšanos uz reģioniem. 

Tiem ārstiem, māsām, ārstu palīgiem, māsu palīgiem, vecmātēm, fizioterapeitiem un ergoterapeitiem, kuri ir gatavi doties darbā ārpus Rīgas, ir pieejami Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansēti atbalsta veidi* ar kopējo finansējumu gandrīz 10 milj. eiro apmērā.


“Esam atraduši risinājumu, kā varam palīdzēt ārstiem un māsām uzsākt darbu reģionos, tādejādi padarot tur dzīvojošajiem cilvēkiem veselības aprūpi daudz pieejamāku,” uzsver veselības ministre Anda Čakša. 


Atbalstu varēs saņemt ārstniecības personas, kuras darbu uzsāks ārpus Rīgas: 
• stacionārā;
• ģimenes ārsta praksē;
• psihiatrijas praksē; 
• Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā.
 
Apņemoties sniegt valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus 5 gadus, ārstniecības personas varēs saņemt dažāda veida kompensācijas – piemēram, vienreizēju pārcelšanās kompensāciju par darbu reģionos (kompensācija pienākas arī par katru ģimenes locekli) un terminētu ikmēneša uzturēšanās izmaksu kompensāciju uz laiku līdz 24 mēnešiem.


Piedāvātais finansiālais apmērs mērāms vairākos tūkstošos eiro un ir atkarīgs no specialitātes, ģimenes stāvokļa un bērnu skaita, piemēram, ģimenes ārstam, kurš no Rīgas gatavs pārcelties uz praksi Rēzeknē, kuram ir arī laulātais un divi bērni, atbalsts varētu sasniegt par vairāk nekā 13 000 eiro, savukārt ģimenes ārstam, kurš gatavs nodot šo praksi jaunā ārsta rokās, finansiālais atbalsts būs mērāms 50% no ceturkšņa kapitācijas finansējuma.


Tāpat, piemēram, medicīnas māsa, kura dažādu apstākļu dēļ nestrādā veselības aprūpes sistēmā, bet izlems pieņemt darbu Ogres slimnīcā, kurai ir laulātais, bet nav bērnu, saņems vairāk nekā 6500 eiro. Turklāt, pēc Čakšas paustā, māsas būšot īpašs fokuss šajā projektā.
 
Tāpat paredzēta atsevišķa kompensācija par specifisku zināšanu, pieredzes un informācijas nodošanu tiem ģimenes ārstiem, kuri vēlas atstāt savu praksi jaunajam speciālistam. Minētā kompensācija paredzēta abiem ārstiem – gan ģimenes ārstam, kas nodod praksi, gan ģimenes ārstam, kas šo praksi pārņem un turpinās darbu.
 
Projektu paredzēts īstenot līdz 2023.gada septembrim, un šajā laikā plānots piesaistīt 1420 ārstniecības personas un atbalstīt 100 ģimenes ārstu prakses. Jau šobrīd lielu interesi iesaistīties izrāda Alūksne, Balvi, Gulbene, Jaunpiebalga, Liepāja, Sigulda, Tukums un Ventspils.
 
“Jaunam speciālistam, pārceļoties uz citu pilsētu, ir ļoti daudz jautājumu un neziņas, tāpēc šāda veida atbalsts ir lieliska iespēja, uzsākot savu profesionālo darbību pavisam jaunā vietā,” norādīja Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Juris Lācis, uzsverot, ka šis ir būtisks stimuls pieņemt lēmumu par labu darbam ārpus Rīgas.

Avots un foto: Veselības ministrija
rezekneszinas.lvDalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknes dome Ziemassvētku rotājumu iegādei plāno iztērēt līdz 24 200 eiro.
Apspriest 1
Aptauja
Kādu egli Jūs plānojat uzstādīt mājās Ziemassvētku laikā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Rēzeknes egles iedegšana
vopros konečno interesnij Sīkāk...
Vai Rēzeknē sadārdzināsies cena par apkuri?
Paziņojums par AS "RĪGAS SILTUMS" siltumenerģijas tarifu Sākot no 2019.gada 1.augusta siltumenerģijas tarifs ir 51,90 EUR/MWh bez PVN.
Rēzeknes pilsētā sastāda 58,40 eiro (ar PVN) Sīkāk...
Rāznas Nacionālajā parkā pieķer maluzvejniekus
Коt niuljа Zvejа ? Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top