Ceturtdiena,
18.jūlijs 2019
Vārda dienas: Rozālija, Roze, Анна, Кирилл, Панас, Анисим, Сергей, Елизавета Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

VVC rīko akciju "Latviešu valodai draudzīga vide"

31.05.2018
Šodien, 2018. gada 31. maijā, Valsts valodas centrs sadarbībā ar uzņēmējus pārstāvošajām organizācijām jau septīto reizi uzsāk akciju "Latviešu valodai draudzīga vide", lai noteiktu apkalpojošās sfēras uzņēmumus, kas vispilnīgāk ievēro Valsts valodas likuma un citu normatīvo aktu prasības attiecībā uz valsts valodas izmantošanu.

Akcija notiks līdz 1. oktobrim, un šogad tāpat kā iepriekšējos gados latviešu valodas videi draudzīgāko pretendentu loks būs apkalpojošās sfēras uzņēmumi – veikali, kafejnīcas, restorāni, viesnīcas, aptiekas, frizētavas, arī tūrisma, interneta un pasažieru pārvadāšanas uzņēmumi.


Līdzīgi kā pagājušajā gadā, sākot no septembra, par latviešu valodai draudzīgas vides pretendentiem varēs balsot sociālajos tīklos.

Akcijas svinīgais noslēgums un latviešu valodas videi draudzīgāko uzņēmumu apbalvošana notiks Latvijas valsts proklamēšanas dienas svētku periodā novembrī, piedaloties tieslietu ministram, Valsts valodas centra vadībai un nozaru uzņēmēju organizāciju pārstāvjiem.

"Akcija "Latviešu valodai draudzīga vide" ir pasākums, kurā Valsts valodas centrs vēlas uzslavēt un izcelt labākos, apliecinot, ka valsts valoda Latvijā tiek godāta, kopta un attīstīta arī jomās, ar ko ikdienā saskaras katrs," norāda Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš.

Akcijai "Latviešu valodai draudzīga vide" pieteiktos pretendentus izvērtēs Valsts valodas centra ekspertu komisija, balstoties uz valsts valodas vecāko inspektoru sastādītajiem pārbaudes aktiem un pretendentu darbības vērtēšanas anketā ietvertajiem kritērijiem, kas skar valsts valodas lietojumu gan no uzņēmumu darbinieku puses, gan uzņēmuma publiski sniegtajā informācijā.

Ikviens apkalpojošās sfēras uzņēmums akcijai var pieteikties pats, bet potenciālos kandidātus iespējams izvirzīt arī ar uzņēmējus pārstāvošo profesionālo asociāciju un biedrību starpniecību. Tāpat jebkura cita persona var ieteikt dalībniekus akcijai. Pieteikties akcijai iespējams sociālajos tīklos Facebook un Twitter, pa tālruni 67334633, 67334269, pa e-pastu valodas.akcija@vvc.gov.lv vai pa pastu: Eksporta ielā 6, Rīgā, LV-1010. Detalizēta informācija par akciju un tās nolikums pieejams šeit.

Akciju "Latviešu valodai draudzīga vide" Valsts valodas centrs rīko kopā ar Latvijas Tirgotāju asociāciju, Latvijas Viesnīcu un restorānu asociāciju, Aptieku biedrību, Frizieru asociāciju, tūrisma nozares asociācijām, Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociāciju.

Katru gadu akcijā tiek apbalvoti 25 uzņēmumi.Pagājušajā gadā par latviešu valodai draudzīgākajiem uzņēmumiem tika atzīti 25 dalībnieki, kuri pārstāvēja visus reģionus: Rīgu – 5, Kurzemi – 2, Latgali – 3, Vidzemi – 12 un Zemgali – 3.

Laureātu vidū ir ēdināšanas pakalpojumu sniedzēji, viesnīcas, veikali, kā arī zemnieku saimniecības, degvielas uzpildes stacija, autobusu parks un bibliotēka:

Ogres Centrālā bibliotēka;
kafejnīca “Putni” (SIA “Tasse-LV”);
krodziņš “Alus krodziņš” (SIA “Jūrmalas Promenāde”);
kafejnīca “KASPAR” (SIA “DEKSIS”);
restorāns/bārs “Lido Origo” (SIA “Lido Domina”);
kafejnīca “Grauzdētava” (SIA “Rocket Bean Cafe”);
bārs “Veranda” (SIA “Strautleja”);
kafejnīca “Ceļavējš” (SIA “Krustpils ceļavējš”);
restorāns “Entresol” (SIA “Entresol”);
viesnīca un restorāns “Aparjods” (SIA “BBS-Dizain”);
viesnīca un SPA “Kurshi” (SIA “Nekustamie īpašumi “Kurši””);
viesnīca “Tallink Hotel Rīga” (SIA “TLG Hotel Latvija”);
Zirgu sēta “Klajumi”;
friziersalons “Kamene” (SIA “Ornamenti”);
SIA “Dobeles Autobusu parks”;
z/s “Pīlādži” vīnotava “Zilver”;
AS ”Virši A” DUS Smiltene;
SIA “Vidzemes papīrs”;
aptieka “Vecā aptieka” (SIA “Vecā aptieka Kandavā”);
grāmatnīca “Gaisma” (SIA “Ventspils grāmatnīcas”);
veikals “Top” Balvos (SIA “Firma Madara 89”);
veikals “Laima” (SIA “Saldumu Tirdzniecība”);
veikals “Domino Fashion” (SIA “Otk-Baltic”);
veikals “Balzamiko” (SIA “Sveda 3”);
veikals “Sena Bode” (SIA “Shablovs”).
rezekneszinas.lvDalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
"Zaļā tirgus" pārvešana un uzstādīšana Ziemeļu rajonā rēzekniešiem izmaksāja nepilnus 44 tūkstošus eiro.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs redzat iespējas, biznesa attīstīšanai Rēzeknē?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Bezmaksas braukšana: tas nav tik vienkārši
Jabrauc uz Angliju to velna Londonu vai tad ? No turienes vairak ticamak šis projekts. Maskavas zem zemes metro. Kur tad patriotisms ? Sīkāk...
Rēzekniešus aicina piedalīties protesta zibakcijā pie domes
Nesaprotu, kur te domei ir izdevīgums? Netīra pilsēta? Sīkāk...
Bezmaksas braukšana: tas nav tik vienkārši
Tā mums arī vajag. Slikti bija vecais saraksts, vajadzēja bļaut uz katra stūra, cik slikti, tagad jaunais, arī slikti. Tāda mūsu tauta, no kuras puses lai bučo, vusur pakaļa! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top