Piektdiena,
24.maijs 2019
Vārda dienas: Ilvija, Marlēna, Ziedone, Кирилл, Мефодий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Sāls ziemā uz autoceļiem

02.03.2018
Vēl svaigā atmiņā visiem ir uzņēmumu „Clean R” un „Ceļi un tilti” darbība, pareizāk sakot- bezdarbība, kad janvāra beigās uzkrita liels daudzums sniega.


Kā rezultātā ielas bija teju neizbrienamas un ceļi - grūti izbraucami. Pateicoties iedzīvotāju aktivitātei, dome rīkojās un piesprieda „Clean R” soda naudu.


Laikam, lai turpmāk izvairītos no sūdzībām, tagad ceļi ir noklāti ar tādu sāls daudzumu, kas atgādina pīrāgu ar dāsni noklātu smalku pūdercukuru.

Saprotams, lai izvairītos no nelaimes gadījumiem, ielas un ceļi ir jākaisa ar pretslīdes materiāliem. Tomēr vēl aizvien atklāts ir jautājums par to, vai sāls ir labākā izvēle un vai tā izlietotais daudzums uzskatāms par atbilstošu, lai ietekme uz apkārtējo vidi nebūtu negatīva.

Rēzeknes pilsētas ielu uzturēšana ziemas periodā, saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem, ietver sekojošus darbus:
-  slīdamības likvidēšana ar mitro sāli izkaisot 70 kg sāls uz 1 km    braukšanas joslu;
- slīdamības likvidēšana ar smilts-sāls maisījumu izkaisot 0,5 m3 kaisāmā materiāla uz 1 km braukšanas joslu, vienā m3 smilts-sāls maisījumā jābūt 130-160 kg sāls, kaisāmā materiāla graudu optimālais izmērs ir 2-3 mm diametrā, bet ne lielāks par 5 mm diametrā, minerālais materiāls nedrīkst saturēt māla daļiņas.
 

Vai maz ir jāraksta, kā šāds daudzums sāls ietekmē mūsu apavus, automašīnas, zālājus un kokus.

Sāls negatīvi ietekmē augus, koki aug lēnāk, samazinās koku imunitāte pret kaitēkļiem un slimībām.
Turklāt arī kaķu un suņu ķepas tiek noberztas, ja tie staigā pa šādu maisījumu.
 Jāpiemin, ka šāds sāls daudzums pilsētā tiek novērots pirmoreiz. Tā vietā, lai savlaicīgi rūpētos par sniega izvešanu no brauktuvēm un nepieļautu „putras” izveidošanos un sasalšanu, ielu uzkopšanas uzņēmums lēmis par labu reaģentu kaisīšanai visas pilsētas teritorijā, kas atstāj ietekmi uz apkārtējo vidi.

rezekneszinas.lvDalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-7/7)
late 02.03.2018 17:45
tas tiešām kaut kāds debilisms,stulbums-visi apavi balti no sāls,uz trotuāriem pilnīgi kaudzēm sāls, kas tautai kompensēs par sabeigtiem apaviem, neesam jau miljonāri, lai trotuāru uzkopšanas firmas neuzdarību dēļ, es pirktu visai ģimenei pa nez cik pāriem apavu vienai ziemai
pamanāmi 03.03.2018 17:56
ka ļaudis pat nekomentē neko vairs... kāda jēga??
Antons 04.03.2018 07:55
Ja nedēļā snigtu vismaz divas dienas,šī firma līdz Jāniem netiktu galā ar darbiem.Vēl raksta un lielās,ka viņi pastiprinātā režīmā visu sakārtojuši.Domē atbildīgiem ielu stāvokli būtu jāapseko,nevis sēdēt un gaidīt kad iedzīvotāji atsūtīs sūdzību ar fotogrāfijām.
nameiz 04.03.2018 10:15
Nevienā jomā netiek pacelta pakaļa, kamēr kāds neatvērs acis un neatnesīs gatavu materiālu par neizdarīto, izsaimniekoto vai nozagto.
Viss ir vienkārši, katram jāpārskata veicamie pienākumi. Ņemot vērā bezdarbu un sabiedrības neapmierinātību, ļoti ātri atradīsies aizvietotāji, kuri būs gatavi veikt savus pienākumus.
katerīna 04.03.2018 17:27
nameiz 04.03.2018 10:15
Nevienā jomā netiek pacelta pakaļa, kamēr kāds neatvērs acis un neatnesīs gatavu materiālu par neizdarīto, izsaimniekoto vai nozagto.
Viss ir vienkārši, katram jāpārskata veicamie pienākumi. Ņemot vērā bezdarbu un sabiedrības neapmierinātību, ļoti ātri atradīsies aizvietotāji, kuri būs gatavi veikt savus pienākumus.
ha-ha- viņus aiz ausīm neatrausi no treknās siles - jau ieauguši siltos, mīkstos krēslos dziļi jo dziļi , tā ka neceri- nesagaidīsi......
nemeiz 04.03.2018 18:58
Nav labi, ka lielākā sabiedrības daļa ir vienaldzīga un to pieļauj. Vai tiešām ejam atpakaļ uz to, ka visi gaidīs, ko teiks kāds "barins" un pēc savas patikas atmetīs drupačas?
sāls 05.03.2018 20:29
Runa ir par konkrētu lietu tagad uz šeit.
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Pēc aptaujas rezultātiem, 57 respondentu nepiedalīsies Eiroparlamenta vēlēšanās.
Apspriest
Aptauja
Vai uzskatāt, ka Rēzeknē vajadzētu atcelt bezmaksas braukšanu sabiedriskajā transportā, bet subsīdijas novirzīt siltumapgādes tarifa samazināšanai?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Aizdomas, ka rīdzinieku nodokļu nauda tērēta "Saskaņas" priekšvēlēšanu kampaņai
Zaglīgie "sociāldemokrāti" ar krievu piegaršu... Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top