Piektdiena,
24.maijs 2019
Vārda dienas: Ilvija, Marlēna, Ziedone, Кирилл, Мефодий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Izglītības un zinātnes ministrs apmeklē Rēzeknes novadu

19.02.2018
Piektdien, 16.februārī, Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis darba vizītē apmeklēja Rēzeknes novada Maltas vidusskolu. Tiekoties ar skolas pedagogiem, ministrs uzklausīja viņu viedokli par sešgadīgo bērnu apmācību skolās, kompetenču izglītību un pāreju uz apmācību valsts valodā, sākot ar 2020. gadu, vēsta Rēzeknes novada pārstāve Diāna Selecka.


Kārlis Šadurskis sacīja, ka skolu pedagogi strādā ļoti labi, jautājums ir par nevis satura, bet stundas formu maiņu: ”Skolās pietrūkst reālās saskarsmes ar dzīvi, un bērni nedabū informāciju, kā skolā iegūtās iemaņas viņiem var noderēt reālajā dzīvē. Kompetenču izglītība palīdz sadarboties dažādu priekšmetu skolotājiem, un reālais ieguvējs būs skolēns.”

Maltas vidusskola ir viena no Rēzeknes novada skolām, kur tiek aprobēts kompetenču izglītības modelis, un direktore Vinera Dimpere apstiprināja, ka skola ir gatava darbam pēc jaunā modeļa. Maltas vidusskolā šobrīd mācās 583 bērni, šeit tiek veiksmīgi realizētas 15 izglītības programmas- gan pamatizglītības, gan speciālās un mazākumtautību skolu programmas. Skola piedalās arī dažādu starptautisku projektu realizācijā. “Ļoti daudzās skolās varētu būt problēmas ar sešgadīgo bērnu apmācību, jo pietrūkst klašu, guļamtelpu un rotaļu istabu. Mēs esam gatavi sešgadnieku uzņemšanai, jo mums ir aprīkotas visas nepieciešamās telpas, un mums ir apmācīti pedagogi”, sacīja Maltas vidusskolas direktore Vinera Dimpere.

Tiekoties ar Latgales plānošanas reģiona pārstāvjiem, ministrs pastāstīja par aktualitātēm izglītības jomā, kā arī vēlējās dzirdēt pašvaldību pārstāvju viedokli par gaidāmajām reformām. “Mēs zinām, ka daudzi vecāki ir satraukušies par to, kā viņu sešgadīgie bērni jutīsies skolā, bet viņiem jāzina, ka šos bērnus mācīs pēc speciālām programmām, kur lielākā daļa apmācību procesa aizņems zināšanu apguve rotaļu un spēļu veidā, ievērojot mazo skolēnu vecuma īpatnības. Tāpat pāreja uz valsts valodu – sākumskolā skolēni lielāko daļu apgūs savā dzimtajā valodā, pamatskolā šis valsts valodas īpatsvars palielināsies, bet vidusskolā viņi jau spēs mācīties un komunicēt valsts valodā, tādejādi viņiem nebūs problēmu ar apmācību Latvijas augstskolās un integrāciju darba tirgū,” sacīja Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.


Kopš 2017. gada nogales LPR Attīstības padomes (AP) uzmanības lokā ir jautājums par izglītības reformas virzību Latgales reģionā. LPRAP decembra sēdē par to klātesošos informēja Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes un komisijas priekšsēdētājs Aldis Adamovičs. Un šī gada pirmajā sēdē 26. janvārī Ludzā padomes locekļi vienojās uz sarunu klātienē aicināt IZM ministru Kārli Šadurski, informē LPRAP.

Foto: D.Selecka
rezekneszinas.lv
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1/1)
garnje 19.02.2018 14:41
Melnā Kārļa parādīšanās nav laba zīme: parasti tas nozīmē tā objekta "optimizāciju", kurā viņš ierodas !
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Pēc aptaujas rezultātiem, 57 respondentu nepiedalīsies Eiroparlamenta vēlēšanās.
Apspriest
Aptauja
Vai uzskatāt, ka Rēzeknē vajadzētu atcelt bezmaksas braukšanu sabiedriskajā transportā, bet subsīdijas novirzīt siltumapgādes tarifa samazināšanai?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Aizdomas, ka rīdzinieku nodokļu nauda tērēta "Saskaņas" priekšvēlēšanu kampaņai
Zaglīgie "sociāldemokrāti" ar krievu piegaršu... Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top