Ceturtdiena,
21.marts 2019
Vārda dienas: Benedikts, Dzelme, Una, Unigunde, Лазарь, Афанасий, Панас Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Pi myusim Latgolā piedāvā sarunu ar kardinālu Jāni Pujatu

18.12.2017
Tuvojoties Adventes laika noslēgumam raidījuma "Pi myusim Latgolā" veidotāji viesojas Rīgas Sāpju Dievmātes Romas katoļu draudze, lai tiktos ar Romas katoļu baznīcas kardinālu Jāni Pujatu un uzzinātu vairāk par viņa dzīves gaitām, darbiem un garīgo aicinājumu.


Jānis Pujats dzimis 1930. gada 14. novembrī, Makašānu pagastā, Rēzeknes pusē. Par Romas katoļu baznīcas priesteri 1951. gadā viņu ordinēja arhibīskaps Antonijs Springovičs. 2001. gadā Jānis Pujats iecelts par Romas katoļu baznīcas kardinālu.


Garīgo aicinājumu Jānis Pujats sajuta jau skolas laikā. Vidusskolā viņš apguva latīņu valodu un apzināti gatavojās mācībām Garīgajā seminārā.

Jānis Pujats ieguldījis lielu darbu vairāku baznīcu saglabāšanā, rekonstrukcijā un celtniecībā, kā arī garīga satura grāmatu izdošanā. Vinš arī strādājis kā pasniedzējs Garīgajā seminārā, bet pašlaik norāda, ka ir priecīgs pildot vikāra darbu – vadot Sv. Mises un uzklausot grēksūdzes.

Kardināls Jānis Pujats apliecina, ka nākošajā gadā Latvijā viesosies Romas Pāvests. Viņš arī atceras laiku, kad Aglonā ieradās Pāvests Jānis Pāvils II. Aglonā notika iespaidīgi sagatavošanās darbi – apkopta baznīca un iekārtots sakrālais laukums.

Runājot par latgaliešu valodu, Jānis Pujats norāda, ka svarīgi izmantot to rakstu valodas formu, ko ikdienā lieto baznīcā un Svētajos Rakstos. Viņš uzskata, ka jaunā latgaliešu inteliģence ir attālinājusies no baznīcas un šķeļ sabiedrību.

Vairāk klausies raidījumā "Pi myusim Latgolā": https://www.pimyusimlatgola.lv/pi-myusim/15-12-2017-kardinals-janis-pujats/


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknes atskurbtuvē nedēļas laika nonāk 16 cilvēki.
Apspriest 1
Aptauja
Vai Jūs interesējaties par pilsētas politisko dzīvi?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Skolotāju algām atrasti 1,7 miljoni eiro
No rubrikas: kad mēs augām. Vienā telpā, viens skolotājs mācīja 1-3 (2-4) klasi apm.25-30 skolniekus. Tikai 5. klasē bija priekšmetu skolotāji. Kuri gribēja mācīties, iemācījās. Vai tiešām tagad skolotāji tik mazgudri, ja nepārzina visus priekšmetus 3 (4) klases līmenī? Tad jau vajadzēs personālos skolotājus. Sīkāk...
Skolotāju algām atrasti 1,7 miljoni eiro
TIEM KAS NEDARA NEKO,UN MOKA BĒRNU.JO PAR SKOLOTĀJIM TOS VAR NOSAUKT LABI, KA DIVUS NO 100,PĀREJI PSIKPPĀTI ,ATROD NAUDU!ŠAUSMAS!!!!!!!!!!1 Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top