Sestdiena,
23.marts 2019
Vārda dienas: Mirdza, Žanete, Žanna, Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

"Rūķītis” un „Zvaniņš” - dome apmaksā ēdināšanu

29.11.2017
Gandrīz gadu Rēzeknē diskutē par ēdināšanas izmaksām specializētajās pirmsskolas izglītības iestādēs "Rūķītis” un „Zvaniņš”.

Jau ziņots, ka lēmumu pieprasīt no speciālo pirmsskolas izglītības iestāžu bērnu vecākiem daļēji segt speciālo pirmsskolas izglītības iestāžu uzturēšanas izmaksas, Rēzeknes pilsētas dome pieņēmusi 2016.gada 22.decembrī.


Tajā pašvaldība ir noteikusi dienas ēdināšanas izmaksas Rēzeknes pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs, tajā skaitā speciālajās pirmsskolas izglītības iestādēs, ar ietvertu uzcenojumu 50 procentu apmērā (vecāku maksa) 2,13 eiro vienam audzēknim, bet diennakts grupā – 2,36 eiro vienam audzēknim.
 

Lēmuma apakšpunkts attiecībā uz speciālajām pirmsskolas izglītības iestādēm stājās spēkā 2017.gada 1.februārī


Vecāki, kuriem līdz šim par ēdināšanu nebija jāmaksā, šādu pašvaldības lēmumu apstrīdēja tiesā un vērsās arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM), kura apturēja domes lēmumu. 


Kamēr dome turpina tiesāties ar vecākiem, maksa par ēdināšanu no vecākiem netiek pieprasīta jau 2 mēnešus – par oktobri un novembri.
 
Lai viestu skaidrību šajā situācijā, portāla Rezekneszinas.lv redakcija sazinājās ar domes priekšsēdētāja vietnieci izglītības, sociālos un kultūras jautājumos Lidiju Ostapcevu.


Ostapcevas kundze apstiprināja, ka, kamēr nav saņemts Augstākās tiesas lēmums, ēdināšanas izmaksas šajās iestādēs tiek segtas no valsts mērķdotācijas.


Turklāt vecākiem nav jāuztraucas, ka vēlāk tiem tiks lūgts apmaksāt ēdināšanas izmaksas par diviem mēnešiem.

Rezekneszinas.lv
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknes atskurbtuvē nedēļas laika nonāk 16 cilvēki.
Apspriest 1
Aptauja
Vai Jūs interesējaties par pilsētas politisko dzīvi?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Skolotāju algām atrasti 1,7 miljoni eiro
No rubrikas: kad mēs augām. Vienā telpā, viens skolotājs mācīja 1-3 (2-4) klasi apm.25-30 skolniekus. Tikai 5. klasē bija priekšmetu skolotāji. Kuri gribēja mācīties, iemācījās. Vai tiešām tagad skolotāji tik mazgudri, ja nepārzina visus priekšmetus 3 (4) klases līmenī? Tad jau vajadzēs personālos skolotājus. Sīkāk...
Skolotāju algām atrasti 1,7 miljoni eiro
TIEM KAS NEDARA NEKO,UN MOKA BĒRNU.JO PAR SKOLOTĀJIM TOS VAR NOSAUKT LABI, KA DIVUS NO 100,PĀREJI PSIKPPĀTI ,ATROD NAUDU!ŠAUSMAS!!!!!!!!!!1 Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top