Svētdiena,
23.februāris 2020
Vārda dienas: Almants, Haralds, Анна, Всеволод, Дмитрий, Гаврила, Валентина Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Radari - lai rūpētos, nevis pelnītu

05.09.2017
Vairāki portāla Rezekneszinas.lv lasītāji ir pamanījuši, ka Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā, notiek darbi, kas liecina, ka drīzumā tur tiks uzstādīts fotoradars.

Sazinoties ar Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD), noskaidrojām, ka jā, tur notiek nepieciešamie darbi, lai uzstādītu radaru. Radars sāks darboties tad, kad būve tiks nodota ekspluatācijā un kad tiks uzstādītas visas nepieciešamās satiksmes organizācijas ceļa zīmes.

 


CSDD pārstāvis Rolands Rumba atgādina, ka jebkurā gadījumā autovadītāji tiek aicināti šajā vietā ievērot atļautā braukšanas ātrumu, neatkarīgi no tā, vai radars darbojas.
 
Runājot par to, kā tiek izvēlētas vietas, kur radari atrodas, radaru atrašanās vietas tiek izvēlētas un saskaņotas, sadarbojoties CSDD un satiksmes drošībā un satiksmes organizācijā iesaistītajām atbildīgajām institūcijām – Valsts policijai, VAS „Latvijas Valsts ceļi” (LVC) un galvaspilsētā sadarbībā ar Rīgas domes Satiksmes departamentu.


Ceļu satiksmes drošības uzlabošana ir vairāku pasākumu kopums, kurā vienlīdz nozīmīga loma ir gan sabiedrības informēšanai un prevencijai, likumdošanas un sodu politikas pilnveidei, satiksmes infrastruktūras uzlabošanai, gan stacionāro un pārvietojamo radaru darbībai.

Nosakot radaru atrašanās vietas, analizēta un ņemta vērā gan citu valstu pieredze, gan līdzšinējie ceļu satiksmes dati un faktori Latvijā.

Proti: ceļu satiksmes negadījumu analīze (negadījumu, cietušo un bojāgājušo skaits konkrētajā vietā), ceļa posma funkcionālā nozīme satiksmē, potenciālā braukšanas ātruma pārsniegšanas rezultātā radītais apdraudējums citiem satiksmes dalībniekiem, satiksmes intensitāte un raksturīgās braukšanas tendences. Vairākos aktuālajos ceļa posmos stacionāro fotoradaru uzstādīšana atlikta, jo šajās vietās tuvākajā laikā plānoti ceļa remonta vai rekonstrukcijas darbi.


Ārvalstu pieredze liecina, ka radaru darbībai un izvietošanai ir jābūt līdzsvarotai – stacionārajiem un pārvietojamajiem radariem jādarbojas pamīšus, uz ceļiem neiztikt arī bez policijas. Būtiski, lai radaru ieviešana ir caurskatāma, lai to darbības un atrašanās vietas ir rūpīgi izsvērtas. Radariem jābūt sabiedrībai saprotamam instrumentam, kas darbojas, lai uzlabotu ceļu satiksmes drošību, nodrošinātu atļautā braukšanas ātruma ievērošanu; radari nav naudas pelnīšanas avots.
 
 
CSDD min, ka radars Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 70 nepieciešams, jo tā ir tranzītsatiksmes iela ar četrām braukšanas joslām, nenorobežots parks, pretējā ielas pusē veikals ar stāvlaukumu. Kā arī atļauts kreisais pagrieziens, notiek gājēju migrācija pāri ielai posmā starp krustojumiem. Ceļa garenslīpums, kas provocē braukšanas ātruma palielināšanu.
 
Savukārt Rēzeknes novadā, autoceļš Jēkabpils — Rēzekne — Ludza — Krievijas robeža (Terehova) (A12) 86,5.km radaras ir nepieciešams, jo pie ceļa atrodas apdzīvota vieta Sakstagals, pieslēdzas valsts vietējais autoceļš V552, blakus Sakstagala pamatskola, autobusa pieturas. Kreiso pagriezienu manevri bez papildjoslām. LVC un Valsts Policijas rekomendācija.
 
Pirms stacionāro fotoradaru atrašanās vietām izvietotas braukšanas ātrumu ierobežojošas ceļa zīmes ar brīdinošu papildzīmi par fotoradara darbību. 
Rezekneszinas.lvDalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-2/2)
Mjaa.. 06.09.2017 10:31
Vienā no 10 gadījumiem varbūt...
Joptvaju 06.09.2017 11:43
radaru atrašanās vietas tiek izvēlētas un saskaņotas, sadarbojoties ar Rīgas domes Satiksmes departamentu. Kāpēc netika saskaņots ar Romas pāvestu?
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknē 2019. gadā mirstība divreiz augstāka nekā dzimstība.
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs apmeklējat koncertzāli "GORS"?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Nosaki savu holesterīna līmeni bez maksas
Un kā ar tiem, kas strādā? Es,piemēram, nevaru tikt nevienā no tiem datumiem norādītajā laikā. Sīkāk...
Rēzeknes novadā no ūdens izcelts bojā gājis cilvēks
brīnos vai mūsu apkaimē, kur visu ziema bija plusos, varēja atrast ledu.21. gs. dullie Daukas nekur tālu nebij tikuši, tik vien tos pārsimts metru......


Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top