Sestdiena,
16.Janvāris 2021
Vārda dienas: Lida, Lidija, Гордей Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas centrs tiks modernizēts

28.02.2017
28. februārī Ministru kabinets pieņēma zināšanai konceptuālo ziņojumu “Par valsts pārvaldes iestāžu un Nacionālo bruņoto spēku kinologu apmācības sistēmas pilnveidošanu” un atbalstīja Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas dienesta Kinoloģijas centra paplašināšanu un modernizāciju, informē Iekšlietu ministrijas pārstāve Gunta Skrebele. 

Iekšlietu ministrija ir noteikta par atbildīgo institūciju ziņojuma īstenošanā, savukārt Finanšu ministrija, Aizsardzības ministrija un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija - par līdzatbildīgajām institūcijām konceptuālā ziņojuma īstenošanā atbilstoši kompetencei.


Iekšlietu ministrijai uzdots izvērtēt iespēju piesaistīt Eiropas Savienības fondu līdzekļus 2 414 150 euro apmērā Kinoloģijas centra paplašināšanai un modernizācijai. Savukārt Valsts robežsardzes koledžai sadarbībā ar konceptuālā ziņojuma īstenošanā līdzatbildīgajām institūcijām uzdots izstrādāt teorētiskās pamatapmācības programmu un iesniegt to apstiprināšanai un licencēšanai. Valsts robežsardzei uzdots sagatavot Kinoloģijas centra kompleksa tehnisko projektu.


Jautājumu par papildu valsts budžeta līdzekļu piešķiršanu Kinoloģijas centra paplašināšanai un modernizācijai paredzēts izskatīt Ministru kabinetā vienlaikus ar visu ministriju un citu centrālo valsts iestāžu jauno politikas iniciatīvu pieteikumiem laika periodam no 2018. - 2021. gadam.


Ziņojumā norādīts, ka šobrīd Latvijā nav vienotas kinologu apmācības sistēmas, un tas kavē kinoloģijas jomas attīstību Latvijā un neļauj pieejamos resursus (kinologus, suņus, finanšu līdzekļus) izmantot pēc iespējas efektīvāk. Veidot atsevišķus kinologu apmācības centrus, kur tiktu realizēts pilns kinologu un suņu apmācību cikls (teorētiskā pamatapmācība, specializētā praktiskā apmācība un kvalifikācijas paaugstināšana), katrā valsts pārvaldes iestādē un Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS), būtu ekonomiski nepamatoti.


NBS un valsts pārvaldes iestāžu pārstāvji ir vienojušies, - lai efektīvi izmantotu iestādēm piešķirtos līdzekļus, ir lietderīgi kinologu teorētisko pamatapmācību organizēt vienuviet – Valsts robežsardzes koledžā Rēzeknē. Minētajā izglītības iestādē ir šo apmācību organizēšanai nepieciešamā infrastruktūra (Kinoloģijas centrs), kvalificēti pasniedzēji, mācību līdzekļi, specializēts transports un suņi praktisko demonstrāciju nodrošināšanai.
Rezeknesezinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1/1)
Ivans Pavlovskis 23.11.2020 10:55
Beidzot es redzu, ka kaut kas ,lēnām Latvijā virzās uz priekšu.Es esmu par vienotu programmu suņkopības apmācības virzieniem un attīstībai.Uz šo brīdi ir viss sadalīts pa specifikai un notiek resoru cīņa,kas ir "gudrāks",bet rezultātu nav.Jums nav arī pieredzes apmaiņas un ir redzams pēc dažādu kinoloģisko dienestu suņu pielietojuma,ka viņi tiek gatavoti jau izbraukumu vietā nāvei.Nav darbinieka fiziskā aizsardzība nopersonu uzbrukuma.No Eiropas nāk iekšā nepareiza suņu apmācības metodika,kas var novest pie milzīgām problēmām.
Tā nav kritizēšana,bet draudzīgs ieteikums.
Ar cieņu un sapratni
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
No 1. janvāra maksa par ēdināšanu Rēzeknes bērnudārzos būs gandrīz par 40% mazāka.
Apspriest
Aptauja
Ko Jūs visvairāk sagaidāt no Jaunā 2021. gada?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Bartaševičs atceļ pabalstu izmaksu rēzekniešiem
Ara viņu Sīkāk...
ALAAS paaugstina tarifus
Кo tas Pipkevičs tai sasatrauca/ Viņa ieņemamais amats mūžīgais slaists un liekēdis pie siles/ sapūta nabags vaigus..ruk ruk// Sīkāk...
ALAAS paaugstina tarifus
http://alaas.lv/index.php/par-sadzives-atkritumu-apglabasanas-un-apsaimniekosanas-tarifu-no-01-01-2021/ Kur rakstaa ir maldinaashana? Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top