Piektdiena,
27.Novembris 2020
Vārda dienas: Lauris, Norberts, Григорий, Федора, Филипп Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas rekonstrukcija: mērs melo?

30.10.2020
Šī gada 5. oktobrī ar svinīgu pasākumu tika atklāta Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas atjaunotā ēka. Tajā Rēzeknes domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs publiski pateicās visām iesaistītajām pusēm par ieguldīto darbu, jo projekts esot bijis sarežģīts. Tomēr, neskatoties uz to, Rēzeknes dome tā arī nav norēķinājusies ar būvnieku, SIA “Latvijas energoceltnieks’’, par izpildītajiem darbiem, aizbildinoties ar to, ka uzņēmums esot pieļāvis līguma izpildes termiņa nokavējumu.

Tā kā līdz šim ir izskanējis tikai vienas puses, proti, pasūtītāja, viedoklis, uzskatu par savu pienākumu izklāstīt arī mūsu versiju par notikušo, ar faktiem pierādot, ka Rēzeknes dome kā projekta pasūtītāja ir daudz vairāk atbildīga par termiņu kavēšanu nekā būvnieks. Pašvaldības vadītāja publiski paustie apgalvojumi par mūsu atbildību līguma izpildes termiņa kavēšanā ir ne tikai nepamatoti, bet pat aplami.

Būvniecības darbu kavēšana notika tādēļ, ka pasūtītājs projekta vidū lauza līgumu ar projektētāju, un mēs šajā situācijā bijām tikai ķīlnieki, kas bija spiesti gaidīt, kad Rēzeknes dome situāciju atrisinās un mēs varēsim atsākt būvniecību pilnā apmērā. Būvnieks savu darbu var veikt tikai tad, kad projektētājs ir sagatavojis rasējumus, vadoties pēc kuriem būvnieks arī strādā.

Pieminēšanas vērti ir arī paša pasūtītāja pieprasītie papildu darbi, kas sākotnējā projektā nebija, un daļu no tiem bijām spiesti veikt tieši tad, kad līgumā noteiktais ēkas nodošanas termiņš jau bija klāt, jo tikai tad saņēmām jaunā projektētāja rasējumus. Tieši par šo laiku, kad veicām šos papildu darbus ārpus nodošanas termiņa, dome cenšas piemērot mums līgumsodu. Neskatoties uz visām izmaiņām, apzinājāmies, cik svarīgi ir atvērt skolu mācībām jau 1. septembrī, tāpēc maksimāli operatīvi visu arī veicām, un augusta pēdējā darba dienā ēka tika nodota ekspluatācijai.

Mēs savu taisnību esam gatavi pamatot ar dokumentiem. Līdz ar to Rēzeknes domes vadības pozīcija un izvairīšanās no uzņemto saistību godprātīgas izpildes nepatīkami pārsteidz, jo šī mums nav ierasta prakse valsts un pašvaldību pasūtījumu izpildē.

Pašlaik Rēzeknes dome nav norēķinājusies par izpildītajiem darbiem par kopējo summu 0,9 miljoni eiro, un, ņemot vērā, ka Rēzeknes domes vadība savas tiesības izmanto negodprātīgi, proti, šķietami atbilstoši līguma noteikumiem, bet neattaisnojamā veidā un neattaisnojamu mērķu sasniegšanai, mēs apsveram iespēju vērsties tiesā.Autors: Andris VILCMEIERS,
SIA “Latvijas energoceltnieks” valdes priekšsēdētājs


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-6/6)
Rēzeknietis 30.10.2020 13:18
Kad viņmš ir teicis taisnību?
Pietiek! 30.10.2020 13:36
Domes kungi un kundzes atnāciet lūdzu uz Raiņa parku un paskatieties kādi gājēju ceļiņi ir ieklāti. Katru dienu ejot pa parku, pārliecinos, ka tas nav asfalts, bet kaut kādi pelēki dubļi, kuri viegli iet nost. Vai tad jaunais domes ceļu inženieris nav pārbaudījis šo objektu. Tās ir šausmas. Noteikti pēc projekta tur ir asfaltbetona seguma celiņi. Kāpēc dome tik bezatbildīgi izšķērda mūsu naudu, vai kādreiz tas beigsies? Dome nospļaujas uz nodokļu maksātājiem, tikai turpina ņemt jaunus kredītus un ižšķērdēt bezatbildīgi naudu. Kas attiecas uz ģimnāziju, tad pats par sevi saprotams, lai izspiestu no darba tirgus "ne savas" firmas dome tā negodīgi rīkojas. Jā tā būtu Latgalija, tad viss būtu OK.
Rēzekniete 30.10.2020 15:53
Pilnīgi piekrītu teiktajam. Bija doma, ka parka celiņus noklās ar asfaltu, bet nekā...
Ejot pa parka celiņiem, šķidra putra. Kauns par tādu remontu. Aizbrauciet uz blakus pilsētu Ludzu un pamācieties, kā pareizi un skaisti apsaimniekot pilsētu.
:) vai nav interesanti ??? 30.10.2020 23:00
„Ēkas Atbrīvošanas alejā 147a, Rēzeknē pārbūve un pieguļošās teritorijas labiekārtošanas būvdarbi”
(Iepirkuma identifikācijas Nr. RPD 2020/84 ERAF)

PRETENDENTU IESNIEGTO FINANŠU PIEDĀVĀJUMU APKOPOJUMS
(piedāvājumu atvēršana)

"ASKO AS" SIA 25.08.2020 plkst. 09:39 EIRO 801314.59
"LATGALES BŪVE" (Latgalija) Pilnsabiedrība 25.08.2020 plkst. 09:27 EIRO 979048.48
"Riviera L" SIA 24.08.2020 plkst. 17:37 EIRO 976345.81

REZULTĀTS
Lēmuma pamatojums, ja pasūtītājs pieņēmis lēmumu pārtraukt vai izbeigt iepirkuma procedūru:
2020.gada 16.oktobrī Iepirkumu komisija saņēma iesniegumu no Pasūtītāja ar lūgumu pārtraukt iepirkumu ar id.Nr. RPD2020/84 ERAF sakarā ar to, ka ir palielinājušās projekta neattiecināmās izmaksas, ir mainījušās Pasūtītāja budžeta iespējas, tās vairāk neatbilst iepirkuma nolikumā minētajai paredzamai kopējai līgumcenai.
Saskaņā ar 2017.gada 28.februāra Ministru kabineta noteikumu Nr.107 “Iepirkuma procedūru un metu konkursu norises kārtība” 230.punkta noteikumiem pasūtītājs var jebkurā brīdī pārtraukt izsludinātu iepirkuma procedūru vai metu konkursu, ja tam ir objektīvs pamatojums.
Būtībā no iesnieguma izriet, ka līguma slēgšanas tiesību piešķiršana un iepirkuma līguma noslēgšana konkrēta iepirkuma ietvaros nav iespējama, jo Pasūtītājs nevarēs noslēgt līgumu un izpildīt tajā noteiktās saistības. Iepirkumu komisija atzina šo par objektīvo pamatojumu iepirkuma procedūras pārtraukšanai.
Ņemot vērā minēto, iepirkuma procedūra tika pārtraukta.
Bartaševičs-Moja Tvoja neponimaja. 31.10.2020 03:20
Rēzeknē vesels lērums celtnieku,kurus Miška -betons un domes cars katru reizi apjāj ,kā aitu baru riesta laikā..Kur var tik grūti pielekt un velti kavēt laiku asaru plūdos..Nu neponimaja cara tētiņš citu valodu kā tikai vardarbīgu triecienu pa kājstarpi..formejiet dokumentus un uz tiesu..Domes argumenti tur izplandīs kā dūmi pār pilsētu...tiesa laiku tas prasīs ilgu...
ai 31.10.2020 10:21
Ai, ai cik naudas vajadzēs izšķiest domei lai kārtējo reizi nolīgtu Rīgas advokātus, jo viņu pašu juristi nevelk.Nekas prastā tauta visus samaksās par domes intrigām.
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Turpmāk par papīra formāta rēķiniem no "Rēzeknes siltumtīkli" papildus būs jāmaksā 0,45 eiro.
Apspriest
Aptauja
Kāda ir Jūsu attieksme pret Covid-19 vakcināciju?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Covid-19 atklāts 30 Rēzeknes slimnīcas darbiniekiem
Cilvēki mīļie, pamostieties no dziļā miega! Ja cilvēkam nav nekādu slimības pazīmju, tad tas ir vesels cilvēks. Mums visu laiku cenšas uzspiest pretējo. Kādi testi, tādi arī rezultāti. Sīkāk...
Saharova balvu piešķir Baltkrievijas demokrātiskajai opozīcijai
Nebūt Baltkrievijā Latvijas režīmam,kur 30 gadus var zagt ,un nekas par to nav! Sīkāk...
Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas centrs tiks modernizēts
Beidzot es redzu, ka kaut kas ,lēnām Latvijā virzās uz priekšu.Es esmu par vienotu programmu suņkopības apmācības virzieniem un attīstībai.Uz šo brīdi ir viss sadalīts pa specifikai un notiek resoru cīņa,kas ir "gudrāks",bet rezultātu nav.Jums nav arī pieredzes apmaiņas un ir redzams pēc dažādu kinoloģisko dienestu suņu pielietojuma,ka viņi tiek gatavoti jau izbraukumu vietā nāvei.Nav darbinieka fiziskā aizsardzība nopersonu uzbrukuma.No Eiropas nāk iekšā nepareiza suņu apmācības metodika,kas var novest pie milzīgām problēmām.
Tā nav kritizēšana,bet draudzīgs ieteikums.
Ar cieņu un sapratni Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top