Piektdiena,
27.Novembris 2020
Vārda dienas: Lauris, Norberts, Григорий, Федора, Филипп Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Jaunie ierobežojumi: "mājas – darbs – svaigs gaiss"

27.10.2020
No piektdienas, 30. oktobra, būs stingrāki pulcēšanās ierobežojumi gan privātos, gan publiskos pasākumos – privātajos apsākumos gan ārtelpās, gan iekštelpās varēs pulcēties ne vairāk par 10 cilvēkiem, bet publiskajos pasākumos – gan ārā, gan telpās ne vairāk par 300, otrdien, 27. oktobrī, nolēma valdība, informē portāls Lsm.lv.

Veselības ministrija uzsver, ka šobrīd galvenais mērķis ir stabilizēt situāciju, novēršot strauju Covid-19 izplatību. Savukārt ilgtermiņā ir jāpanāk, lai cilvēku skaits, kas saslimst ar Covid-19,  samazinās un nonākam situācijā, kad ir iespējams mazināt noteiktos ierobežojumus.

Vienlaikus ir svarīgi saglabāt pieejamu veselības aprūpi, tai skaitā plānveida pakalpojumus, jānodrošina ekonomiskā aktivitāte un tas, lai bērni var apmeklēt izglītības iestādes klātienē, uzsvēra Veselības ministrija.

No piektdienas, 30. oktobra, nolemts ieviest stingrākus pulcēšanās ierobežojumus. Privātos pasākumos gan iekštelpās, gan ārpus telpām drīkstēs vienkopus pulcēties ne vairāk kā 10 cilvēki.

Savukārt publiskos pasākumos kopā drīkstēs būt ne vairāk kā 300 cilvēki (gan iekštelpās, gan ārpus telpām, nevis 1000 cilvēku ārā, kā tas bija līdz šim).

Tāpat, analizējot citu valstu pieredzi, ņemot vērā Eiropas Komisijas rekomendācijas, epidemioloģiskos riskus un citus aspektus, ir izveidoti indikatori un attīstības scenāriji pie dažādām situācijām, piemēram, sasniedzot ļoti augstu Covid-19 izplatības risku Latvijā.

Šos principus ierobežojumiem valdība var  izmantot, lai plānoto tālākas izmaiņas ar tiem saistītajās nozarēs, tai skaitā, lai izvērtētu nepieciešamos kompensācijas mehānismus u.tml. Speciālisti norāda, ka visi rekomendētie pasākumi nav jāievieš vienlaicīgi, bet pakāpeniski, mērķtiecīgi, vadoties pēc konkrētās epidemioloģiskās situācijas konkrētajās jomās.

Šobrīd Latvijā ir augsts Covid-19 izplatības risks. To nosaka, izvērtējot gan 14 dienu kumulatīvo saslimšanas rādītāju uz 100 000 iedzīvotājiem, gan pozitīvo testu apjomu pret kopējo veikto testu skaitu.

Kopumā ir noteikti četras riska pakāpes, no “zaļās” zemākā riska pakāpes līdz ceturtajai – “sarkanajai” visaugstākā riska pakāpei. Atbilstoši katrai riska pakāpei arī paredzēti konkrētie pulcēšanas ierobežojumi un citi pasākumi Covid-19 pandēmijas mazināšanai.

Pašlaik Latvijā noteikta trešā riska pakāpe.

Premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) pēc valdības sēdes attālinātajā preses konferencē uzsvēra, ka, visiem kopā sadarbojoties, varēs apturēt vīrusa izplatību.

Viņš aicināja sabiedrību ievērot nosacījumu “mājas – darbs – svaigs gaiss”,  ierobežot savus kontaktus ārpus šim vietām, “neļausim Covid-19 izplatīties”.
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Turpmāk par papīra formāta rēķiniem no "Rēzeknes siltumtīkli" papildus būs jāmaksā 0,45 eiro.
Apspriest
Aptauja
Kāda ir Jūsu attieksme pret Covid-19 vakcināciju?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Covid-19 atklāts 30 Rēzeknes slimnīcas darbiniekiem
Cilvēki mīļie, pamostieties no dziļā miega! Ja cilvēkam nav nekādu slimības pazīmju, tad tas ir vesels cilvēks. Mums visu laiku cenšas uzspiest pretējo. Kādi testi, tādi arī rezultāti. Sīkāk...
Saharova balvu piešķir Baltkrievijas demokrātiskajai opozīcijai
Nebūt Baltkrievijā Latvijas režīmam,kur 30 gadus var zagt ,un nekas par to nav! Sīkāk...
Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas centrs tiks modernizēts
Beidzot es redzu, ka kaut kas ,lēnām Latvijā virzās uz priekšu.Es esmu par vienotu programmu suņkopības apmācības virzieniem un attīstībai.Uz šo brīdi ir viss sadalīts pa specifikai un notiek resoru cīņa,kas ir "gudrāks",bet rezultātu nav.Jums nav arī pieredzes apmaiņas un ir redzams pēc dažādu kinoloģisko dienestu suņu pielietojuma,ka viņi tiek gatavoti jau izbraukumu vietā nāvei.Nav darbinieka fiziskā aizsardzība nopersonu uzbrukuma.No Eiropas nāk iekšā nepareiza suņu apmācības metodika,kas var novest pie milzīgām problēmām.
Tā nav kritizēšana,bet draudzīgs ieteikums.
Ar cieņu un sapratni Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top