Ceturtdiena,
26.Novembris 2020
Vārda dienas: Konrāds, Sebastians, Sebastijans, Иван, Герман, Никифор Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Stingrāk ierobežo pulcēšanos, masku lietošana – uz nenoteiktu laiku

23.10.2020
Ministru kabinets piektdien, 23. oktobrī, attālinātajā ārkārtas sēdē paplašināja drošības pasākumu loku Covid-19 izplatības ierobežošanai Latvijā. Tostarp noteiktas stingrākas pulcēšanās prasības iekštelpās un ārtelpās, kā arī tas, ka sejas masku obligāta lietošana publiskās vietās būs obligāta arī pēc 6. novembra, proti, vairs nebūs terminēta.

Atbildīgā ministrija: Latvijā sasniegts augsta riska Covid-19 izplatības līmenis.

Maskas jālieto arī publiskajos pasākumos, kur ir personalizētās sēdvietas.

Tātad maskas obligāta lietošana būs arī teātros, koncertzālēs, kinoteātros.

Sejas maskas obligātas, saņemot pakalpojumus pašvaldību un valsts iestādēs.

Maskas varēs nelietot, kur tas nav iespējams – peldbaseinos, akvaparkos, pirtīs.

Masku obligāta lietošanai publiskās vietās vairs nebūs terminēta.

Publiskos pasākumos iekštelpās 500 cilvēku vietā varēs pulcēties 300.

Arī privātajos pasākumos varēs pulcēties mazāk – 10 iekštelpās, 100 ārtelpās.

Aizliegs bērnu izklaides pasākumus lielveikalos.

Augstskolās lekcijas notiks attālināti; klātienē – praktiskās nodarbības.

Balsojumā par jaunajiem ierobežojumiem atturējās iekšlietu ministrs.

Veselības ministrija (VM) noteikumu anotācijā norādīja, ka iepriekš ieviestie ierobežojumi nav devuši gaidīto efektu un Covid-19 izplatība turpina strauji pieaugt. Pēdējās nedēļas laikā jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaita īpatsvars palielinājies par 32%. Pozitīvo testu īpatsvars pieaudzis no 2,4% līdz 3%, kā arī strauji palielinājies stacionēto pacientu skaits, un 23. oktobrī tas sasniedzis 113 cilvēkus.

"Tādēļ situācija ir jāvērtē atbilstoši tam, ka ir sasniegta augsta riska Covid-19 izplatības līmenis, kura gadījumā ir jāievieš vēl papildus ierobežojošie pasākumi, kas ir mērķēti uz šobrīd aktuālāko infekcijas izplatīšanās ceļu ierobežošanu," norādīja VM pārstāvji.

Ministrijā skaidroja: ņemot vērā to, ka pēdējā laikā ir atklāts ievērojams Covid-19 inficēšanās gadījumu skaits profesionālo mākslas kolektīvu vidū, kā arī kopumā infekcija sabiedrībā turpina izplatīties, nepieciešams paplašināt sejas masku lietošanu sabiedriskās vietās, paredzot, ka tās lieto ne tikai vietās, kur netika ierobežots cilvēku skaits, bet visas sabiedriskās vietās.

Līdz ar to maskas būs obligātas arī publiskos pasākumos muzejos, bibliotēkās, kultūras centros, izstāžu zālēs, brīvdabas estrādēs, reliģisko darbību veikšanas vietās, teātros, koncertzālēs, kinoteātros, kongresu un konferenču centros un ar minētajām vietām saistītajās ārtelpās, ja pasākuma laikā apmeklētāji atrodas fiksētās, personalizētās sēdvietās. Turpmāk arī fiksētās sēdvietās esošām personām jālieto mutes un deguna aizsegs (izņemot bērnus līdz 13 gadu vecumam).

Maskas jālieto arī saimniecisku un publisku pakalpojumu sniegšanas vietās. Publiskie pakalpojumi tiek sniegti valsts un pašvaldības institūciju funkciju un uzdevumu veikšanai vai privātpersonu dažādu veidu pakalpojumu sniegšanai personām, tai skaitā sociālās palīdzības, sociālo pakalpojumu vai veselības aprūpes jomā.

Tas nozīmē, ka sejas maskas būs jālieto gan saņemot pakalpojumus pašvaldību iestādes, gan valsts iestādēs.

Tiek paredzēts, ka sejas maskas varēs nelietot vietās, kur to lietošana nav iespējama, piemēram peldbaseinos, akvaparkos, pirtīs.
Iepriekš bija noteikts, ka sejas maskas sabiedriskās vietās obligāti jālieto līdz 6. novembrim. Tomēr, tā kā tiek prognozēts, ka līdz šim laikam netiks panākts pietiekams rezultāts, lai novērstu nekontrolētu Covid-19 izplatību sabiedrībā, terminēts laiks masku obligātai lietošanai sabiedriskās vietās netiks noteikts.

"Pienākumu lietot mutes un deguna aizsegus varēs pārtraukt, kad tiks novērsta nekontrolēta Covid-19 izplatība sabiedrībā," teikts noteikumu anotācijā.

Tā kā Covid-19 izplatība notiek arī iekštelpās publisku pasākumu vai saimniecisko pakalpojumu sniegšanās vietās, tiks samazināts cilvēku skaits, kas pulcējas iekštelpās no 500 cilvēkiem līdz 300 cilvēkiem.

Ņemot vērā, ka Covid-19 izplatība notiek mājsaimniecībā, nepieciešams ierobežot privāto pasākumu norisi, lai novērstu Covid-19 izplatību no mājsaimniecības uz mājsaimniecību.

Tādēļ samazināts cilvēku skaits, kas pulcējas iekštelpās – no 30 cilvēkiem līdz 10, ārtelpās – no 300 līdz 100.

VM norādīja: tā kā valstī notiek strauja Covid-19 izplatība mājsaimniecībās, ir jāierobežo vietas, kur notiek mājsamniecības dalībnieku pulcēšanās iekštelpās un, kur nav iespējams nodrošināt pietiekamu distancēšanos.

VM arī rosināja ierobežot bērnu izklaides pasākumu norisi, aizliedzot pakalpojumus, kas saitīti ar bērnu izklaidi lielveikalos – bērnu ballīšu organizēšana, slidotavas, bērnu rotaļu laukumi, kā arī citas saimnieciskā pakalpojuma sniegšanas vietas kā akvaparki, batutu parki. Ierobežojumi attieksies uz bērniem speciāli paredzētu izklaides pasākumu organizēšanu, bet nevis uz tādu pakalpojumu sniegšanu, kas paredzēta gan pieaugušajiem, gan bērniem, piemēram, atļauta akvaparka darbība.

Tā kā pēdējā laikā reģistrētie saslimšanas gadījumi ir saistīti arī ar augstskolu studentiem, nepieciešams ierobežot studentu pulcēšanos, paredzot, ka mācību process augstskolās daļēji notiek attālināti, atzīmēja VM. Līdz ar to lekcijas notiks attālināti, bet praktiskās nodarbības, kas ir svarīgas, lai studenti apgūtu praktiskās iemaņas, var notikt klātienē, ievērojot stingrus piesardzības pasākumus. Attālinātās lekcijas notiks no 26. oktobra līdz 15.  novembrim.

Balojumā par grozījumiem noteikumos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai" atturējās iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens ("KPV LV"). Viņš iebilda pret stingrākiem pulcēšanās ierobežojumiem. Tas, pēc ministra sacītā, samazinās ekonomisko aktivitāti, novedīs pie mazo uzņēmumu maksātnespējas un pasliktinās drošības situāciju valstī.
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Turpmāk par papīra formāta rēķiniem no "Rēzeknes siltumtīkli" papildus būs jāmaksā 0,45 eiro.
Apspriest 1
Aptauja
Kāda ir Jūsu attieksme pret Covid-19 vakcināciju?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Turpmāk par papīra formāta rēķiniem no "Rēzeknes siltumtīkli" papildus būs jāmaksā 0,45 eiro.
Kredietvoorstel tussen particulieren U heeft een lening nodig voor de bouw, een vastgoedproject, de oprichting van uw bedrijf, de terugkeer naar uw persoonlijke activiteiten die u wilt uitvoeren. U die problemen heeft, u heeft onbetaalde uren, u heeft andere problemen gehad. Ik sta klaar om je te helpen. U zou mij moeten kunnen terugbetalen en zeer kosteneffectief aan mijn voorwaarden moeten kunnen voldoen. Het zal uw leven gemakkelijker maken. Neem contact met mij op voor meer informatie!
mail: coralielinberg@yahoo.com Sīkāk...
Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas centrs tiks modernizēts
Beidzot es redzu, ka kaut kas ,lēnām Latvijā virzās uz priekšu.Es esmu par vienotu programmu suņkopības apmācības virzieniem un attīstībai.Uz šo brīdi ir viss sadalīts pa specifikai un notiek resoru cīņa,kas ir "gudrāks",bet rezultātu nav.Jums nav arī pieredzes apmaiņas un ir redzams pēc dažādu kinoloģisko dienestu suņu pielietojuma,ka viņi tiek gatavoti jau izbraukumu vietā nāvei.Nav darbinieka fiziskā aizsardzība nopersonu uzbrukuma.No Eiropas nāk iekšā nepareiza suņu apmācības metodika,kas var novest pie milzīgām problēmām.
Tā nav kritizēšana,bet draudzīgs ieteikums.
Ar cieņu un sapratni Sīkāk...
Ministru prezidenta apsveikums Latvijas valsts proklamēšanas gadadienā
Ilgi gaidītie Valsts svētki ir jau pienākuši. Šodien, 18.novembrī, mūsu tautai ir īpaša diena. Pirms 102. gadiem mūsu tauta atguva savu dzimto zemi, mūsu tauta atkal kļuva brīva. Dibinot Latvijas Republiku, latvieši atguva savu senču zemi, kuru iebrucēji (sākot ar krustnešu un kristīgo misionāru laikiem) bija nozaguši. Mēs atguvām to, kas pieder mums. Mēs esam saimnieki savā zemē. Latvija ir Latvju Dievu dāvana mums. Novērtēsim savu senču pūliņus latvietības saglabāšanā un latvju zemes nosargāšanā. Cienīsim un mīlēsim Latviju. Būsim draudzīgi un vienoti ne tikai svētku reizēs, bet arī ikdienā. Aizlūgsim Latvju Dievus par mūsu tautas labklājību, kā arī par valsts attīstību. Iekursim ugunskuru savas viensētas pagalmā par godu Latvju Dieviem! Ziedosim sauju graudu, sauju monētu un paciņu sviesta ugunskurā. Kvēpināsim kadiķu zariņus un vērmeļu buntes. Lūgsim Latvju Dievus no visas sirds! Lūgsim Pērkonu, lai Pērkons aizsargā mūsu valsts robežas! Lūgsim Dabas Māti, lai Dabas Māte sniedz mūsu tautai labu veselību! Lūgsim Laimu, lai Laima sniedz mums bagātību un veiksmi! Lūgsim Veļu Mātei, lai Veļu Māte sniedz mūsu tautai Saules mūžu! Turēsim cieņā senlatvju spēka zīmes. Godināsim savus senčus kapiņos. Lai slavēti Latvju Dievi mūžīgi mūžos! Lai slavēta Latvija mūžīgi mūžos!
Ar sentēvu gudrību, Skolnieciņš no svētezera [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-) Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#Tēvzeme #LatvijasRepublika #Latvija #18.11.1918. #18.novembris #latvieši #latvietība #LatvjuTauta #sentēvi #drosme #patriotisms #pagāni #svētezers #LatvjuDievuSvētība #iecietība #sapratne #LatvjuDievi Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top