Sestdiena,
24.oktobris 2020
Vārda dienas: Modrīte, Mudrīte, Renāte, Зинаида, Филипп, Феофан Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Mūžībā aizgājis profesionāls mednieks Arnis Žeiers

30.09.2020
24. septembrī Latvijas mednieku saimi pāršalca skumja vēsts. Mūžībā devies Arnis Žeiers.

Arni Žeieru droši var saukt par vienu no retajiem profesionālajiem medniekiem Latvijā. Dzimis un audzis Lubānā, mežinieku ģimenē, kur visas sarunas grozījās ap mežiem un medībām. Likumsakarīgi, ka arī Arnis izvēlējās mežinieka profesiju. Pēc LLA Meža fakultātes absolvēšanas Arnis strādājis Lubānas MRS par mežu apsardzības inženieri, vēlāk Cesvaines virsmežniecībā par virsmežziņa vietnieku, bet kopš 1999. gada AS “Latvijas valsts meži” par Austrumu medību reģiona vadītāju.

Arņa Žeiera tiešie darba pienākumi bija medību saimniecības organizēšana aptuveni 60000 ha lielajā AS LVM Austrumu medību reģionā un medību nodrošināšana viesmedniekiem. Ar šiem pienākumiem Arnis lieliski tika galā. Viņa profesionalitāti un viesmīlību augstu novērtēja visi, kuriem bija izdevība piedalīties Arņa vadītajās medībās. Laipns, vienmēr atsaucīgs, bet vienlaikus arī prasīgs medību vadītājs, kurš vienmēr pirmajā vietā lika medību drošību. 100 % profesionālis, kurš dzīvē bija īstajā vietā un, kuram otra līdzīga Latvijā nebija. Tieši pateicoties Arnim Žeieram un viņa komandai, medības Latvijā ir kļuvušas par iecienītu galamērķi daudziem medniekiem no visas Eiropas un arī citām valstīm.

Arnis neaprobežojās tikai ar medību organizēšanu. Savulaik aktīvi nodarbojies ar medību šaušanas sportu, bijis viens no iniciatoriem pirmās šautuves izveidei Madonas rajonā. Jau kopš studiju gadiem Arnim interesēja arī medību suņi un viņš aktīvi popularizēja to izmantošanu medībās.  Tāpat Arnis piedalījās arī medību trofeju izstāžu organizēšanā un medību trofeju vērtēšanā.

Arņa Žeiera ieguldījums medniecībā ir novērtēts ne tikai vietējā vai reģionālā mērogā. 2020. gada augustā Arnis Žeiers saņēma augstāko medību jomas apbalvojumu Latvijā – Gada balvu medniecībā, nominācijā “Par nozīmīgu ieguldījumu medniecībā Latvijā”.

Ar Arņa Žeiera aiziešanu mūžībā, Latvijas mednieku saime ir zaudējusi vienu no zinošākajiem un profesionālākajiem medību speciālistiem, kurš turklāt bija apveltīts ar milzīgām darba spējām un patiesu viesmīlību.

Atvadīšanās no Arņa Žeiera notiks 2.oktobrī plkst.12.00 Lubānā (Madonas novads) pie kapsētas "Jaunie kapi".Rezekneszinas.lvDalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Apkures tarifs Rēzeknē sastāda 52,14 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Vai uzskatāt par nepieciešamu lietot sejas maskas sabiedriskās vietās?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Apzinās mājsaimniecībās izmantojamās apkures iekārtas
gribētos redzēt, kā tagad izremontēto Lūdzas ielu atkal pārrok, lai pieslēgtu centrālapkurei Sīkāk...
Kā nepārēsties Ziemassvētkos?
Ziemassvētki ir ziemas saulgriežu laiks. Ziemassvētki ir par godu ziemai - gada aukstākajam un baltākajam gadalaikam. Ziemassvētkos ir jālūdz Latvju Dievus. Šajā laikā ir jāgodina Dabas Māte par mums sniegto dzīvību. Protams, nedrīkst aizmirst Latvju Dievus un mūsu senčus. Šajā saltajā laikā ir jāiededz majās krāsainas sveces par godu Latvju Dieviem. Jākvēpina kadiķa zariņš un vērmelīte, lai atgaiņātu mošķus, kas uzglūn no tumsas. Kā arī jāziedo Latvju Dieviem, izberot sauju monētu zem egles mežā. Latvju Dievi ar prieku uzklausīs mūsu lūgšanas un piepildīs mūsu sapņus! Mīlēsim cits citu un savas zemītes aizstāvjus - Latvju Dievus.
Sirsnīgi, Skolnieciņš - Latvju Skaudības Dievs
(Skauģu Skauģis)
#ZiemasSvētki #ziema #DabasMāte #LatvjuDievi #PozitīvāEnerģija #ZemesSpēks #LatvjuDievuSvētība Sīkāk...
Covid-19: jauni ierobežojumi
Attiecīgiem dienestiem ir pohuj,. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top