Sestdiena,
24.oktobris 2020
Vārda dienas: Modrīte, Mudrīte, Renāte, Зинаида, Филипп, Феофан Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Diskutēs par ātruma samazināšanu apdzīvotās vietās līdz 30 km/h

29.09.2020
Piektdien, 2. oktobrī, plkst. 11:00, Satiksmes ministrijā (SM) 313.telpā notiks Ceļu satiksmes drošības padomes domnīcas (Domnīca) sēde, kurā tās dalībnieki diskutēs par divām tēmām - iespējamiem risinājumiem, lai satiksmes noteikumu pārkāpumu sodu apmēri mazinātu ceļu satiksmes negadījumu skaitu, kā arī pārrunās priekšlikumu samazināt atļauto braukšanas ātrumu apdzīvotās vietās līdz 30 km/h.

Domnīcā diskutēs  par satiksmes noteikumu pārkāpumu sodu apmēra ietekmi uz ceļu satiksmes  negadījumiem, jo ceļu satiksmes negadījumu statistika Eiropas valstīs parāda (ar dažiem izņēmumiem), ka pastāv tieša korelācija starp satiksmes noteikumu pārkāpumu sodu apmēru un ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo skaitu. Ņemot vērā, ka Latvijā sodi par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem ir relatīvi mazi, ir nepieciešams pārrunāt par turpmākajiem nepieciešamajiem soļiem attiecībā par sodu apmēriem, lai uzlabotu ceļu satiksmes drošību.
 
Otrs jautājums, ko Domnīcā diskutēs ir priekšlikums samazināt atļauto braukšanas ātrumu apdzīvotās vietās līdz 30 km/h. Stokholmas deklarācijā, kas pieņemta 2020. gada 19.-20. februārī 3. globālajā ministru konferencē par ceļu satiksmes drošību “Pasaules mēroga mērķu sasniegšana 2030. gadam” tika nolemts lielu uzmanību veltīt ātruma pārvaldībai. Svarīgi ir novērst ātruma pārsniegšanu un padarīt 30 km/h par obligātu maksimālo braukšanas ātrumu vietās, kur mazaizsargāto satiksmes dalībnieku un transportlīdzekļu vadītāju ceļi bieži un plānoti krustojas. Vienīgais izņēmums varētu būt pārliecinoši pierādījumi, ka lielāks ātrums ir drošs. Stokholmas deklarācija atzīmē, ka centieniem samazināt ātrumu kopumā būs labvēlīga ietekme uz gaisa kvalitāti un klimata pārmaiņām, kā arī būtiski ietekmēs ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo un ievainoto skaita samazināšanos.
 
Diskusijā piedalīsies CSDD, RTU, Rīgas domes Satiksmes departamenta, Valsts policijas, VAS “Latvijas Valsts ceļi” pārstāvji, kā arī citi sadarbības partneri un nevalstisko organizāciju pārstāvji.Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Apkures tarifs Rēzeknē sastāda 52,14 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Vai uzskatāt par nepieciešamu lietot sejas maskas sabiedriskās vietās?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Apzinās mājsaimniecībās izmantojamās apkures iekārtas
gribētos redzēt, kā tagad izremontēto Lūdzas ielu atkal pārrok, lai pieslēgtu centrālapkurei Sīkāk...
Kā nepārēsties Ziemassvētkos?
Ziemassvētki ir ziemas saulgriežu laiks. Ziemassvētki ir par godu ziemai - gada aukstākajam un baltākajam gadalaikam. Ziemassvētkos ir jālūdz Latvju Dievus. Šajā laikā ir jāgodina Dabas Māte par mums sniegto dzīvību. Protams, nedrīkst aizmirst Latvju Dievus un mūsu senčus. Šajā saltajā laikā ir jāiededz majās krāsainas sveces par godu Latvju Dieviem. Jākvēpina kadiķa zariņš un vērmelīte, lai atgaiņātu mošķus, kas uzglūn no tumsas. Kā arī jāziedo Latvju Dieviem, izberot sauju monētu zem egles mežā. Latvju Dievi ar prieku uzklausīs mūsu lūgšanas un piepildīs mūsu sapņus! Mīlēsim cits citu un savas zemītes aizstāvjus - Latvju Dievus.
Sirsnīgi, Skolnieciņš - Latvju Skaudības Dievs
(Skauģu Skauģis)
#ZiemasSvētki #ziema #DabasMāte #LatvjuDievi #PozitīvāEnerģija #ZemesSpēks #LatvjuDievuSvētība Sīkāk...
Covid-19: jauni ierobežojumi
Attiecīgiem dienestiem ir pohuj,. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top