Sestdiena,
24.oktobris 2020
Vārda dienas: Modrīte, Mudrīte, Renāte, Зинаида, Филипп, Феофан Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Ieceļotājus par pašizolācijas prasību informēs, nosūtot īsziņu

28.09.2020
Lai papildus informētu personas par nepieciešamību ievērot pašizolāciju, kas ierodas vai atgriežas Latvijā, no pirmdienas, 2020. gada 28. septembra, Latvijas mobilo sakaru operatori uzsāk īsziņu (SMS) izsūtīšanu visiem iebraucējiem, kas šķērsos Latvijas robežu.

Ziņa aicinās obligāti ievērot pašizolāciju un citus piesardzības pasākumus, lai  nepakļautu citus inficēšanās riskam. Ikviens iebraucējs būs aicināts apmeklēt vienoto COVID-19 tīmekļa vietni https://covid19.gov.lv, kur ikkatrs interesents var atrast sev interesējošo informāciju trīs valodās – latviešu, angļu un krievu.

Personām, kuras ir ieradušās no valstīm ar augstu saslimstību ar Covid-19, pašizolācija jāievēro 10 dienas un jāuzturas savā dzīvesvietā vai citā uzturēšanās vietā.  Lai nepakļautu citus inficēšanās riskam, nav atļauts uzņemt viesus, doties ciemos, uz darbu, sabiedriskām un publiskām vietām, kur uzturas daudz cilvēku. Izņēmums ir veikala apmeklējums un nokļūšana uzturēšanās vietā uzreiz pēc ierašanās Latvijā, lietojot mutes un deguna aizsegu.

Personai ir 10 dienas novēro savs veselības stāvoklis un jāmēra ķermeņa temperatūra. Ja parādās elpceļu infekcijas slimības pazīmes, jāsazinās ar ārstu, lai lemtu par Covid-19 testa veikšanu. Iebraucot Latvijā, negatīvs Covid-19 tests neatbrīvo no pienākuma ievērot pašizolāciju.

Tām personu grupām, kurām ar Ministru kabineta lēmumu ir īpaši noteikti pašizolācijas nosacījumi darba pienākumu veikšanai Latvijā, piemēram, ārvalstniekiem, kuru ierašanās Latvijā nepieciešama Latvijas komersantu saistību izpildei, profesionāliem sportistiem, transporta un pasažieru pakalpojumu sniedzējiem, ārvalstu kultūras darbiniekiem, kā arī pierobežā dzīvojošām personām, kas mācās, strādā vai saņem ārstniecības pakalpojumus Lietuvā vai Igaunijā un citām grupām, noteikumi paliek nemainīgi un ir noteikti īpaši pašizolācijas noteikumi.

Epidemiologi atgādina! Ierodoties Latvijā, ir iespējams lejuplādēt lietotni “Apturi Covid”, tādējādi ātrāk uzzinot, ka esi bijis kontaktā ar COVID-19 slimnieku, būs iespēja savlaicīgāk izolēties, lai neapdraudētu tuviniekus, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus.


Rezekeneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Apkures tarifs Rēzeknē sastāda 52,14 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Vai uzskatāt par nepieciešamu lietot sejas maskas sabiedriskās vietās?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Apzinās mājsaimniecībās izmantojamās apkures iekārtas
gribētos redzēt, kā tagad izremontēto Lūdzas ielu atkal pārrok, lai pieslēgtu centrālapkurei Sīkāk...
Kā nepārēsties Ziemassvētkos?
Ziemassvētki ir ziemas saulgriežu laiks. Ziemassvētki ir par godu ziemai - gada aukstākajam un baltākajam gadalaikam. Ziemassvētkos ir jālūdz Latvju Dievus. Šajā laikā ir jāgodina Dabas Māte par mums sniegto dzīvību. Protams, nedrīkst aizmirst Latvju Dievus un mūsu senčus. Šajā saltajā laikā ir jāiededz majās krāsainas sveces par godu Latvju Dieviem. Jākvēpina kadiķa zariņš un vērmelīte, lai atgaiņātu mošķus, kas uzglūn no tumsas. Kā arī jāziedo Latvju Dieviem, izberot sauju monētu zem egles mežā. Latvju Dievi ar prieku uzklausīs mūsu lūgšanas un piepildīs mūsu sapņus! Mīlēsim cits citu un savas zemītes aizstāvjus - Latvju Dievus.
Sirsnīgi, Skolnieciņš - Latvju Skaudības Dievs
(Skauģu Skauģis)
#ZiemasSvētki #ziema #DabasMāte #LatvjuDievi #PozitīvāEnerģija #ZemesSpēks #LatvjuDievuSvētība Sīkāk...
Covid-19: jauni ierobežojumi
Attiecīgiem dienestiem ir pohuj,. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top