Ceturtdiena,
24.Septembris 2020
Vārda dienas: Agris, Agrita, Герман, Сергей Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Aglonas svētkos šogad varēs piedalīties tikai ar ielūgumiem

20.07.2020
Tuvojas tas laiks, kad ik vasaru uz Aglonu plūst katoļticīgo ļaužu straumes. Covid-19, protams, izdara savas korekcijas, un par Aglonas svētkiem atbildīgie ļaudis piektdien sprieda, kā Vissvētāko Jaunavu Mariju godināt epidemioloģiski droši.

Ik gadu augustā pie Aglonas Bazilika pulcējas tūkstošiem ticīgo. Arī šogad Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku svinības notiks, taču ikvienam apmeklētājam būs jāievēro strikti noteikumi.

Piemēram, viens no plāniem ir Aglonas Bazilika Sakrālo laukumu sadalīt daudzos sektoros. Katrā no tiem varēs atrasties konkrēts cilvēku skaits, lai būtu nodrošināta noteiktā divu metru distance. Tā pēc vairāku stundu diskusijām piektdien lēma Tieslietu ministrija, kura Aglonā rīkoja sanāksmi ar atbildīgajiem dienestiem, lai saprastu, kā epidēmijas laikā droši svētkus rīkot.

Baznīcai būs jāievēro valstī noteiktie pulcēšanās ierobežojumi, kas nozīmē, ka šogad svētku kulmināciju – 14. un 15. augustā – plaši ticīgo pūļi apmeklēt nevarēs. Lai apmeklētāju skaitu kontrolētu, svētkus varēs piedalīties tikai ar īpašiem ielūgumiem.

Zemessargi un Valsts policija nodrošinās cilvēku ierašanās kontroli, kopumā vienā laikā pasākumā varēs būt 3000 cilvēku, proti, pašreiz noteiktie ierobežojumi. Pasākuma laikā vārti būs aizslēgti un iekšā ieiet nevarēs. Savukārt tie, kas būs iegājuši un pēc tam izgājuši, atkārtoti ienākt iekšā nevarēs.

Vēl mazāks skaits iedzīvotāju varēs apmeklēt svētku pirmās divas dienas – 12. un 13. augustā, attiecīgi katru dienu 400 cilvēku. Baznīca norāda, ka ielūgumi problēmas neradīs.

Arī šogad ticīgie drīkst uz Aglonu doties svētceļojumā. Taču pirms tam ikvienam ir jāizvērtē visi riski un tas, vai tiešām šogad svētkus vēlas apmeklēt. Tāpat gan baznīca, gan Tieslietu ministrija un citas atbildīgās iestādes norāda, šogad svētkus drīkst apmeklēt tikai tie, kuri ir pārliecināti par savu veselības stāvokli.

Ja tiks konstatēts kaut viens slimnieks, kuram būs pozitīvs Covid-19 tests, pasākums Aglonā tiks pārtraukts un svētki klātienē nevarēs notikt. Līdz ar to pēc tam turpmākā svētku norise notiks attālināti.

Katoļu baznīca arī norāda, ka ikviens ticīgais, kurš šogad svētkus apmeklēt klātienē nevarēs, tiem varēs sekot līdz tiešsaistē.

Tāpat, atšķirībā no citiem gadiem, šogad 15. augustā dievkalpojumi tiks aizvadīti arī citās baznīcās.
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1/1)
Aivis Tišanovs 07.08.2020 18:34
Kā iegūt ielūgumu savai ģimenei uz 15 augustu?
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Šogad mācības Rēzeknes skolās uzsāka 354 pirmklasnieki.
Apspriest
Aptauja
Vai Jums ir parādsaistības uzņēmumā "Rēzeknes Siltumtīkli"?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Valsts prezidents Rēzeknē aicina uz diskusiju par Latgales identitāti
Pats aizver PAKAĻA. Sīkāk...
Valsts prezidents Rēzeknē aicina uz diskusiju par Latgales identitāti
Muti aizver,glumākli. Sīkāk...
Valsts prezidents Rēzeknē aicina uz diskusiju par Latgales identitāti
Baradatij bomžis Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top