Pirmdiena,
1.jūnijs 2020
Vārda dienas: Bernedīne, Biruta, Mairita, Иван, Сергей, Корней, Игнат Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Šogad talkosim, ievērojot distanci

13.05.2020
Sestdien, 16. maijā, no plkst. 9.00 līdz 15.00 visā Latvijā notiks Lielā Talka – akcija, kas balstās uz brīvprātīgu līdzdalību vides sakopšanā, atveseļošanā un labiekārtošanā, radot saliedētību, pozitīvismu un labi padarīta darba sajūtu. Jau ziņojām, ka “Lielās talkas” organizatori, rūpējoties par Latvijas iedzīvotāju veselību, pieņēma lēmumu pārcelt talku no 25. aprīļa uz 16. maiju un piedāvā jaunu iespēju – organizēt savas individuālās “Solo talkas”, “Duo talkas” vai “Ģimenes talkas”.

Savu “Solo talku” var rīkot drošā attālumā vai citā dienā, talkojot vienatnē, pastaigājoties pa mežu vai gar upi, sakopjot savas mājas apkārti. “Duo talkā” talkojiet divatā – ja esat vienas mājsaimniecības pārstāvji, tad talkojiet droši kopā, bet, ja esat draugi vai paziņas, ievērojiet vismaz divu metru distanci. “Ģimenes talkā” talkojiet visa ģimene kopā, bet ievērojiet, ka jums jābūt vienas mājsaimniecības pārstāvjiem.

Savukārt visiem, kuri plāno pievienoties kopīgajai talkas dienai 16. maijā, šogad tiks sniegta jauna iespēja, kā pieteikt savu talku. Talkas vietu kartē, sākot ar šo gadu, ikviens talkotājs un talkas organizators var atzīmēt un pieteikt divu veidu talkas – uzkopšanas un labiekārtošanas. Labiekārtošanas talkas var pieteikt ikviens talkotājs, neatkarīgi, vai talkošana notiek privātajā vai publiskajā sektorā. Tās var būt ģimeņu talkas, organizāciju, uzņēmumu vai citas talkas, kas tiek organizētas uz privātas zemes un kurām nav vajadzīgs saskaņojums ar pašvaldību un kurās atkritumus, ja tādi ir radušies, aizved paši rīkotāji. Uzkopšanas talkas notiek publiskās teritorijās un tām ir nepieciešams pašvaldības saskaņojums, lai saņemtu bezmaksas maisus, tajās tiek nodrošināta savākto atkritumu izvešana.

Rēzeknes pilsētas pašvaldības Lielās Talkas koordinatore Natālija Siņicina, informē, ka Rēzeknes teritorijā talkošanas vietas ir:
Rēzeknes upes krasts: no Liepājas ielas puses, Baznīcas ielā un Pils ielā;

Stādītā meža teritorija;

Vipingas mežaparks;

Pilskalns un piegulošā teritorija;

Stacijas iela zem viadukta;

Dzelzceļnieku iela 25;

Pļavu ielas grāvis (zemesgabals N.Rancāna iela 84);

Strādnieku šķērsiela 12 (garāžas);

V. Seiles iela 1A;

Raiņa iela starp 25A un 27;

Rūpnīcas iela 10;

Kūdras un Zavolko ielu krustojums (Kūdras iela 15B).

Rēzeknes pilsētas domes darbinieki šogad talkos Krimuldas ielas posmā (nogāzē starp A.Upīša un Krimuldas ielām).
 
Atkritumu maisus, kas šogad būs baltā krāsā, bez maksas būs iespējams saņemt līdz 15. maijam pie talkas koordinatores (N. Siņicina, tālr. 28358410) vai uz vietas pie talkas atbildīgā.

Tāpat jau otro gadu notiek arī “Ideju talka” – cilvēki aicināti dalīties ar savām idejām, kā padarīt Latviju un pasauli zaļāku, ilgtspējīgāku, drošāku un skaistāku, un to, kā risināt samilzušās vides problēmas ilgtermiņā. Savas idejas sūtiet uz e-pasta adresi talkas@talkas.lv vai aizpildiet elektronisko anketu mājaslapā www.talkas.lv zem “Ideju talkas” sadaļas.

Interesentiem atliek izvēlies tuvāko vai interesantāko talkošanas vietu un iesaistīties, vai piedāvāt un iereģistrēt savu talkošanas vietu.


Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Koncertzāles “GORS” skatuves remontam tiks tērēti 34 192 eiro.
Apspriest 1
Aptauja
Vai Jūs saņemat valsts pabalstus, saistībā ar COVID 19?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
“Kultūras krācēs” (29.05.2020)
Un ko tu gribēji - raidījumu okupantu valodā par vodku, voblām un balalaiku? Sīkāk...
“Kultūras krācēs” (29.05.2020)
И на такие передачки государство еще деньги даёт!! Sīkāk...
Jauns radio raidījums “Kultūras krācēs”
И не забудьте пригласить продюссера и шоумэна Вована.
Без него не было бы в городе шансона и прочей пошлятины. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top