Pirmdiena,
1.jūnijs 2020
Vārda dienas: Bernedīne, Biruta, Mairita, Иван, Сергей, Корней, Игнат Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

12. klašu eksāmenos būs jālieto sejas maskas

07.05.2020
Jaunā koronavīrusa ierobežošanas dēļ 12. klašu centralizētajos eksāmenos skolām un skolēniem būs jāievēro virkne drošības noteikumu. Par tiem trešdien, 6. maijā, skolu direktorus informēja atbildīgais Valsts izglītības satura centrs (VISC) un arī Veselības ministrija.

Centralizētos eksāmenus šogad kārtos 28 000 skolēnu.

Būtiski, ka maija vidū varētu sākties klātienes konsultācijas aci pret aci ar skolotājiem. Iepriekš skolēni pauduši bažas par to, vai attālināto mācību laikā viņi patstāvīgi spēj pienācīgi sagatavoties eksāmeniem. Patlaban prognozē, ka iespēja ar skolotāju pārrunāt neskaidro būs, ievērojot visas drošības prasības – divu metru distance un jāvelk būs arī sejas maska.

Attiecībā uz eksāmeniem skolu direktoriem būs jākontrolē tas, lai vēl pirms eksāmeniem pie skolas pagalmā vai pie ieejas nenotiktu skolēnu drūzmēšanās. Tur palīgā var nākt pašvaldības policisti vai citi skolas darbinieki.

Tāpat svarīgi, lai divu metru distanci ievēro ne tikai eksāmena rakstīšanas laikā, bet arī pirms un pēc tiem.

Protams, eksāmeni atšķirsies no citiem gadiem. Covid-19 dēļ skolēniem būs jāievēro divu metru distance citam no cita, eksāmeni notiks trīs stundas bez starpbrīžiem, dezinficētās telpās. Ienākot klasē, skolēniem būs jādezinficē rokas un jāuzvelk sejas maska.

Individuālos aizsardzības līdzekļus nodrošinās valsts.

“Ņemot vērā piesardzības pasākumus, (..) eksāmena dalībnieki lietos sejas maskas. Tām nav obligāti jābūt medicīniskajām sejas maskām ar attiecīgu marķējumu. Tās var būt nemedicīniskās sejas maskas. Šajā gadījumā ļoti svarīga ir pareiza masku lietošana. Lai masku lietošanai būtu efekts, tās jālieto visiem. (..) Esam sagatavojuši informāciju, kā pareizi lietot maskas. Ļoti svarīgi ievērot roku higiēnu pirms un pēc noņemšanas. Tāpat svarīgi pareizi savākt izlietotās maskas un nogādāt atkritumu konteinerā,” norādīja Veselības ministrijas Vides veselības nodaļas vadītāja Jana Feldmane.

Vēl viens no jautājumiem, ko norāda veselības aprūpes speciālisti un par ko bažas pauž arī skolu direktori, ir par sabiedrisko transportu. Kā nodrošināt skolēnu drošu nokļūšanu uz eksāmeniem? Tapis zināms, ka norit sarunas par iespējamu skolēnu atvešanu uz eksāmeniem īpaši norīkotā transportā.

Pašlaik pašvaldības tiek aptaujātas par to, cik skolēniem būtu šāda vajadzība, un apzināti arī maršruti. Savukārt krietni tālāk dzīvojošajiem skolēniem varētu nodrošināt dienesta viesnīcu nakti pirms eksāmena.

Skolu direktori atbildēs ne vien par tradicionāliem drošības jautājumiem, piemēram, lai eksāmenu uzdevumi nenoplūst un lai skolēni nešpiko, tad tagad arī par visiem veselības drošības pasākumiem.

Jāpiebilst, ka pašlaik plānotās drošības prasības vidusskolas beigšanas eksāmeniem vēl var mainīties. Tas atkarīgs no tā, kāda būs situācija ar Covid-19 izplatību Latvijā.
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Koncertzāles “GORS” skatuves remontam tiks tērēti 34 192 eiro.
Apspriest 1
Aptauja
Vai Jūs saņemat valsts pabalstus, saistībā ar COVID 19?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
“Kultūras krācēs” (29.05.2020)
Un ko tu gribēji - raidījumu okupantu valodā par vodku, voblām un balalaiku? Sīkāk...
“Kultūras krācēs” (29.05.2020)
И на такие передачки государство еще деньги даёт!! Sīkāk...
Jauns radio raidījums “Kultūras krācēs”
И не забудьте пригласить продюссера и шоумэна Вована.
Без него не было бы в городе шансона и прочей пошлятины. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top