Sestdiena,
6.jūnijs 2020
Vārda dienas: Ardis, Ingrīda, Геннадий, Стефан Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Maija svētku brīvdienās policija strādās pastiprinātā režīmā

30.04.2020
Maija svētku brīvdienās policija strādās pastiprinātā režīmā, kontrolējot Covid-19 ierobežojumu ievērošanu, LTV raidījumā “Rīta panorāma” atzina policijas priekšnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Grišins.

Policija tradicionāli uzraudzīs kārtību un drošību un pastiprināsi uzraudzīs Covid-19 ierobežojumu ievērošanu.

Policija aicina sabiedrību būt apzinīgiem, jo ierobežojumu mērķis ir neizplatīt vīrusu un pasargāt cilvēkus no smagām sekām, uzsvēra Grišins, atgādinot, ka aizvien jebkādi publiski un privāti pasākumi aizliegti.

Viņš arī informēja, ka līdz šim policija veikusi 65 000 dažādu pārbaužu un protokolu skaits tuvojas 2000, bet kopumā sabiedrība ir izprotoša, sodi vairāk nekā 90% gadījumu ir par pulcēšanās aizliegumu neievērošanu, un ļoti retos gadījumos cilvēki neievēro karantīnu un pašizolāciju.

Policija paziņojuma medijiem arī atgādināja, ka šobrīd gan ārā, gan publiskās iekštelpās un koplietošanas telpās ir jāievēro divu metru distance. Neievērojot divu metru distanci, vienlaikus drīkst pulcēties tikai vienas mājsaimniecības locekļi, vecāki un to nepilngadīgie bērni (gadījumos, ja tie nedzīvo vienā mājsaimniecībā) un personas, kuras veic darba vai dienesta pienākumus.

Tāpat šobrīd ir aizliegti jebkādi privāti pasākumi, ja tajos piedalās tie, kuri nedzīvo kopā. 

Tas nozīmē, ka ir aizliegts doties ciemos un rīkot jebkāda veida svinības un tikšanās ar radiniekiem, kaimiņiem un draugiem.

Šajās dienās Valsts policija turpinās pārbaudīt, vai iedzīvotāji ievēro pulcēšanās un distancēšanās prasības – nepulcējas un nedodas, piemēram, kolektīvos pārgājienos,  velo vai moto braucienos, kā arī ievēro formulu “2 un 2”. Proti, ja tiek rīkotas svinības, velobraucieni vai cita veida atpūta, kas pārkāpj noteiktos ierobežojumus, var nākties par to atbildēt likumā noteiktajā kārtībā.

Lai gan policijas mērķis nav sodīt, gadījumos, kad personas klaji pārkāps šos noteikumus, var tikt lemts par naudas soda piemērošanu.  Administratīvo pārkāpumu kodekss nosaka, ka par ārkārtējās situācijas un izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpšanu fiziskajām personām uzliek naudas sodu no 10 līdz 2000 eiro apmērā, bet juridiskām personām – no 140 līdz 5000 eiro.
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Koncertzāles “GORS” skatuves remontam tiks tērēti 34 192 eiro.
Apspriest 1
Aptauja
Vai Jūs saņemat valsts pabalstus, saistībā ar COVID 19?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Politika, bizness, deputātu ienākumi: domes priekšsēdētāja vietnieki
mašīnā man ir lentīte mūsu karoga krāsās un pensija 430 a šim raibā kaimiņzemes un pensija 1000 eiro.secinājums?.. Sīkāk...
Politika, bizness, deputātu ienākumi: domes priekšsēdētāja vietnieki
Varētu padomāt, ka dzīvojam megapilsētā Tokijā, Ņujorkā vai Pekinā - pilsētas mēram TRĪS vietnieki! Sīkāk...
Politika, bizness, deputātu ienākumi: domes priekšsēdētāja vietnieki
cik gadu :latgalijai"jāstrādā lai nodokļos atgriestu 3 dīkdieņu noēsto naudu?? Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top