Pirmdiena,
1.jūnijs 2020
Vārda dienas: Bernedīne, Biruta, Mairita, Иван, Сергей, Корней, Игнат Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Zivju nārsta laikā Rāznā pastiprināta kontrole un arī videonovērošana

08.04.2020
Lai pastiprinātu zivju resursu kontroli laikā, kad notiek līdaku un citu zivju pavasara nārsts, Dabas aizsardzības pārvaldes inspektori strādā pastiprinātā režīmā, bet Rāznas ezerā efektīvākai kontrolei tiek izmantotas arī jaunās videonovērošanas kameras.

Kameras iegādātas pagājušā gada nogalē, lai dotu Pārvaldes vides inspektoriem iespēju arvien kvalitatīvāk veikt zivju resursu uzraudzību un aizsardzību pasākumus, kā arī kontrolēt makšķerēšanas noteikumu un citu normatīvo aktu ievērošanas kontroli īpaši aizsargājamo dabas teritoriju  ūdenstilpēs.
 
Ar Zivju fonda atbalstu projektā “Efektīva un mūsdienīga zivju resursu aizsardzība Latgalē Rāznas Nacionālajā parkā Rāznas ezerā un īpaši aizsargājamās dabas teritorijās Kurzemē” Dabas aizsardzības pārvalde izveidoja videonovērošanas sistēmu Rāznas ezerā, iegādājoties un uzstādot divas grozāmās IP kameras ar videoarhīva rakstītāju un nakts redzamības nodrošinājumu. Viena termokamera ar videoieraksta funkcijām iegādāta arī darbam Kurzemē.
 
“Video novērošanas sistēma atvieglos Pārvaldes inspektoru darbu, ļaujot jebkurā laikā un atrodoties jebkurā vietā, būt informētam par Rāznas ezerā notiekošajām darbībām, pieslēdzoties kamerai tiešsaistē no datora vai mobilā telefona,” stāsta Pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas direktore Anda Zeize.
 
Video novērošanas sistēma ir ar augstas izšķirtspējas attēla palielinājuma funkciju tiešsaistē, ar tās palīdzību iespējams 24 stundas dienā fiksēt nelikumīgas darbības ezerā, veikt video ierakstu, savlaicīgi veikt kontroli. Lūznavas pagasta Zosnā un Mākoņkalna pagasta Dvarčos uzstādītās kameras dod iespēju pārlūkot visu ezeru.  Ja līdz šim kameras strādāja testēšanas režīmā, tad, sākoties zivju nārsta periodam, tas būs darba režīms. Lai informētu sabiedrību par to, ka tiek veikta video novērošana, Rāznas ezera apkārtnē tiek izvietotas informatīvās zīmes.
 
Kameras iegūtos datus ikdienā uzraudzīs Dabas aizsardzības pārvalde saskaņā ar Fizisko personu datu aizsardzības likumu. Informācija par personas datu apstrādi pieejama Dabas aizsardzības pārvaldes tīmekļa vietnes www.daba.gov.lv sadaļas “Par mums” apakšsadaļā “Personas datu apstrāde” vai zvanot uz  tālr. +37167509545,  rakstot uz e-pastu: datu.aizsardziba@daba.gov.lv


Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Koncertzāles “GORS” skatuves remontam tiks tērēti 34 192 eiro.
Apspriest 1
Aptauja
Vai Jūs saņemat valsts pabalstus, saistībā ar COVID 19?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
“Kultūras krācēs” (29.05.2020)
Un ko tu gribēji - raidījumu okupantu valodā par vodku, voblām un balalaiku? Sīkāk...
“Kultūras krācēs” (29.05.2020)
И на такие передачки государство еще деньги даёт!! Sīkāk...
Jauns radio raidījums “Kultūras krācēs”
И не забудьте пригласить продюссера и шоумэна Вована.
Без него не было бы в городе шансона и прочей пошлятины. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top