Piektdiena,
5.jūnijs 2020
Vārda dienas: Igors, Ingvars, Margots, Леонтий, Михаил, Андрей, Никита, Ефросинья Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

COVID 19: Rēzeknes mērs nomierina un joko

27.03.2020
"Labdien, cienījamie rēzeknieši! Domājams, daudzi no jums, pirms sākt lasīt manu sleju, jau paspēja apmeklēt galvenos ziņu portālus, meklējot informāciju, vai vēl kāds nav inficējies un vai varbūt valdība ir nolēmusi vājināt spēkā esošus piesardzības pasākumus ārkārtas situācijā?.."

Šis ir tas retais gadījums, kad visa Latvija it kā dzīvo ar skatu vienā virzienā, domā un rīkojas vienoti. Tajā pašā laikā noteikta brīvības ierobežošana nomāc un liek cilvēkiem rīkoties vienlīdz neadekvāti. Līdz ar to šoreiz ne-plānoju jums mācīt, kā pareizi uzvesties epidēmijas laikā. Šī informācija pārpildījusi informācijas telpu, un to vienkārši vairs neuztver.

Sākšu ar labu ziņu, – Rēzeknē aizvien nav konstatēts neviens saslimšanas gadījums ar koronavīrusa izraisītu slimību «Covid-19». Par spīti neatlaidīgām baumām par to, ka esmu inficējies, es un mana ģimene esam veseli. Es nāku uz darbu, regulāri mazgāju rokas, lietoju dezinficējošu smēri degunam un uzskatu, ka ar šiem pasākumiem pilnīgi pietiek, lai neinficētos. Protams, arī būtiski samazināju saskarsmi – atcelta iedzīvotāju pieņemšana, nenotiek masveida sanāksmes, vairāk cenšamies sazināties telefoniski. Bet arī šādos apstākļos var efektīvi strādāt. Tas ir svarīgi, jo koronavīruss visvairāk kaitēs nevis cilvēku veselībai, bet gan valsts ekonomikai. Rēzeknē nav neviena saslimušā, bet daudzi izmanto iemeslu nenākt uz darbu, un tā ir ne tikai Rēzeknē, piemēram, tiek aizkavēta komplektējošo daļu piegāde no citām valstīm.

Mēs varam vien izteikt minējumus par sekām, bet jau aplēšam zaudējumus. Tā vien gribas citēt profesoru Preobraženski, kurš apgalvoja, ka problēma ir mūsu galvā. Vai nav par daudz panikas un vai ar to nekaitējam paši sev? Nesaprotu, kāpēc pirmsskolas iestādes strādā, bet 1.–4. klašu skolēniem jāsēž mājās un viņu vecākiem jādomā, ar ko lai viņus nodarbina, jo atstāt bērnus vienus ir bīstami. Saprotams, ka bērnus aizved pie vecvecākiem, un tad viņi visu dienu staigā apkārt un vāc baciļus visā pilsētā, lai pēc tam tos atnestu un nodotu vismazāk aizsargātai sabiedrības grupai – mūsu senioriem. Ja kādam tiešām nepieciešama palīdzība un rūpes šajā kritiskajā brīdī, tad tie ir mūsu sirmgalvji. Mums jāierobežo viņu kontakti, jāpalīdz viņiem ar pārtikas piegādi, jānodrošina komunālo maksājumu termiņa pagarinājums, lai lieku reizi neliktu viņiem doties uz banku.

Līdz ar to man prātā ienāca ideja. Vecāka gadagājuma cilvēku attālināta apkalpošana un saskarsme būtu iespējama, ja viņi brīvi justos interneta vidē. Tāpēc iespēju robežās jāapmāca visus pensionārus izmantot nepiecie-šamās mobilās aplikācijas, jānodrošina pieeja internetam viņu mājā vai dzīvoklī, jāpalīdz reģistrēties internetbankā. Tad visiem būs iespēja bez komisijas maksas apmaksāt komunālos pakalpojumus, attālināti pieteikties vizītei pie ārsta, saņemt nepieciešamās izziņas portālā latvija.lv utt. Šajā nolūkā Rēzeknes pilsētas domē izveidota darba grupa. Jau izstrādāto pasākumu realizāciju varēsim uzsākt, tiklīdz atcels ārkārtas situāciju, jo šāda lēmuma ieguvumus varēs izmantot ne tikai epidēmijas laikā.

Nobeigumā – mazliet angļu humora par aktuālo tēmu.

Divi politiķi apspriež rīcības plānu krīzes situācijā. Sabiedrība, protams, cer, ka viss tiek kontrolēts.

– Rīkosimies saskaņā ar četru soļu stratēģiju.
– Pirmais solis – mēs apgalvojam, ka nekas nenotiks un satraukumam nav pamata.
– Otrais – sakām, ka kaut kas tomēr varētu notikt, bet mums nekas nav jādara.
– Trešais – iespējams, mums kaut kas jādara un jārīkojas, bet mēs neko nevaram izdarīt.
– Un pēdējais, ceturtais, – paziņojam, ka mēs varētu kaut ko izdarīt, bet tagad jau par vēlu.

Kurš zina, iespējams, mūsu situācijā tas ir risinājums. Vismaz Lielbritānijas ministru prezidents Boriss Džonsons jau nopietni piedāvāja britiem «neķert kreņķi» par karantīnu, izslimot un aizmirst šo koronavīrusu uz visiem laikiem!"


Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-4/4)
Korona 27.03.2020 15:51
Nu mer, pazaviersemīs ko tu runosi kod "korona" tiks da riezeknīšim!
Diego 27.03.2020 17:59
Bartaševičam kurā valstī vēl nekustamais īpašums iepirkts? Vai tik nebija Spānijā? Joki mazi - tagad apraudzīt villu būs pagrūti.
Rēzeknietis 27.03.2020 20:38
Kā neviena? Jau pat trīs ārsti saslimuši, tā ka slimo Rēzeknē papilnam...
Riks 27.03.2020 22:13
Nu super..... Par senioriem mēs rūpējamies, bet par bērniem nevajag?... Un kā ir ar godīgumu? Skolās pedagogiem ir tālmācības, vinjiem riskēt nevajag ne ar sevi ne ar saviem bērniem, bet pirmsskolas darbiniekiem sanāk tā, riskēt un pakļaut riskam savas atvases.... Pie tam, ka zinot, ka vecāks strādā par tālbraucēju un atved bērnu uz dārziņu parakstot godprātīgi papīru, ka nav sakara ar ārzemēm un pedagogi neko nevar izdarīt, jo redz papīrs parakstīts... Ideāli.... Ātri vien Rēzekne būs pils ar saslimušajiem... Jāslēdz uz karantinu arī bērnudārzi
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Koncertzāles “GORS” skatuves remontam tiks tērēti 34 192 eiro.
Apspriest 1
Aptauja
Vai Jūs saņemat valsts pabalstus, saistībā ar COVID 19?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Politika, bizness, deputātu ienākumi: domes priekšsēdētāja vietnieki
mašīnā man ir lentīte mūsu karoga krāsās un pensija 430 a šim raibā kaimiņzemes un pensija 1000 eiro.secinājums?.. Sīkāk...
Politika, bizness, deputātu ienākumi: domes priekšsēdētāja vietnieki
Varētu padomāt, ka dzīvojam megapilsētā Tokijā, Ņujorkā vai Pekinā - pilsētas mēram TRĪS vietnieki! Sīkāk...
Politika, bizness, deputātu ienākumi: domes priekšsēdētāja vietnieki
cik gadu :latgalijai"jāstrādā lai nodokļos atgriestu 3 dīkdieņu noēsto naudu?? Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top