Trešdiena,
8.aprīlis 2020
Vārda dienas: Dana, Dans, Danute, Edgars, Лариса, Гаврила, Василий, Анна Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Ārpus Rīgas pacientus ar aizdomām par Covid-19 vedīs uz 5 slimnīcām

05.03.2020
Latvijas reģionos pacientus ar aizdomām par koronavīrusu “Covid-19” vedīs uz kādu no piecām reģionālajām slimnīcām izmeklējumu veikšanai. Tāpat šonedēļ reģionos varētu sākt noņemt materiālu analīzēm šiem pacientiem mājas apstākļos, žurnālistiem pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Liene Cipule.

Līdz šim NMPD nodrošina laboratorisko izmeklējumu paraugu paņemšanu Rīgā. Paralēli turpinās pacientu stacionēšana gadījumos, kad pie mediķiem vēršas cilvēki no Latvijas reģioniem.

Tagad panākta vienošanās ar piecām slimnīcām Latvijas reģionos – Daugavpilī, Rēzeknē, Valmierā, Ventspilī un Liepājā. Turpmākajās dienās šajās slimnīcās būs iespēja no pacientiem, kuriem būs aizdomas par saslimšanu ar “Covid-19”, paņemt paraugus. Līdz rezultātu saņemšanai pacients atradīsies reģionālajā slimnīcā atsevišķā izolētā palātā.

Gadījumos, kad izmeklējumu rezultātā netiks apstiprināta saslimšana, pacientiem ieteiks turpināt novērot savu veselību mājas apstākļos. Savukārt, ja būs kāds apstiprināts "Covid-19" gadījums, pacients tiks nogādāts uz Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu vai Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu.

Tāpat Veselības ministrija, NMPD un Nacionālais veselības dienests strādā pie vēl viena papildu risinājuma, lai jau tuvākajās dienās analīžu paraugu noņemšanu varētu veikt laboratorijas speciālisti visā valsts teritorijā pie pacientiem mājās. Veikta darbinieku apmācība, un paredzēts, ka reģionos šāds pakalpojums būs pieejams, sākot no piektdienas, 6.marta, pastāstīja Cipule.

Līdz šim - kopš 28. februāra - Rīgā un tuvākajās teritorijās (Saulkrastos, Siguldā, Jelgavā un Jūrmalā) NMPD speciāli izveidota mediķu brigāde veic analīžu noņemšanu pacientiem mājās, un 24 stundu laikā pacients saņem informāciju par rezultātu. Savukārt pārējo reģionu iedzīvotāji analīžu veikšanai līdz šim tika nogādāti Latvijas Infektoloģijas centrā Rīgā.


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknē 2019. gadā mirstība divreiz augstāka nekā dzimstība.
Apspriest 1
Aptauja
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
“Ģimenes uzņēmums” atkal saņem Rēzeknes domes pasūtījumu
Ja pirmajos valdīšanas gados Bartaševičs nedaudz uzmanīgāk shēmoja, tad tagad viņš ir sapratis, par ko KNAB un Valsts kontrole viņu var uzraut uz zara, un par ko nevar, kā rezultātā viņš, kas attiecas uz Latgaliju un nu jau arī B & B struktūru, ir galīgi no spolēm nolecis. Bet KNAB un VK tikai rokas plāta. Sīkāk...
Latvijā nomirusi sirmgalve, kurai bija Covid-19
ha-ha- nekāda korona viņai nebija, 99 gadi Sīkāk...
Rēzeknes domei ir 64 000 eiro “Open place” rīkošanai
Ārpus savas "derevņas" kino festivāls nevienam nav zināms, pat ne Latgales līmenī. Šķiet, ka neko vairāk par izbraukuma plezīru dažiem Krievijas artistiem un kopēju fotosesiju vietējiem zīmuļiem tas nenozīmē. Ja mūsu varasvīri tā mīl kino, vai nebūtu labāk organizēt izklaides pasākumus pašmāju - Latvijas kino un teātra personībām, kuras šobrīd nedzīvo spoži? Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top