Svētdiena,
12.jūlijs 2020
Vārda dienas: Indriķis, Ints, Namejs, Петр, Павел Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Ārpus Rīgas pacientus ar aizdomām par Covid-19 vedīs uz 5 slimnīcām

05.03.2020
Latvijas reģionos pacientus ar aizdomām par koronavīrusu “Covid-19” vedīs uz kādu no piecām reģionālajām slimnīcām izmeklējumu veikšanai. Tāpat šonedēļ reģionos varētu sākt noņemt materiālu analīzēm šiem pacientiem mājas apstākļos, žurnālistiem pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Liene Cipule.

Līdz šim NMPD nodrošina laboratorisko izmeklējumu paraugu paņemšanu Rīgā. Paralēli turpinās pacientu stacionēšana gadījumos, kad pie mediķiem vēršas cilvēki no Latvijas reģioniem.

Tagad panākta vienošanās ar piecām slimnīcām Latvijas reģionos – Daugavpilī, Rēzeknē, Valmierā, Ventspilī un Liepājā. Turpmākajās dienās šajās slimnīcās būs iespēja no pacientiem, kuriem būs aizdomas par saslimšanu ar “Covid-19”, paņemt paraugus. Līdz rezultātu saņemšanai pacients atradīsies reģionālajā slimnīcā atsevišķā izolētā palātā.

Gadījumos, kad izmeklējumu rezultātā netiks apstiprināta saslimšana, pacientiem ieteiks turpināt novērot savu veselību mājas apstākļos. Savukārt, ja būs kāds apstiprināts "Covid-19" gadījums, pacients tiks nogādāts uz Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu vai Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu.

Tāpat Veselības ministrija, NMPD un Nacionālais veselības dienests strādā pie vēl viena papildu risinājuma, lai jau tuvākajās dienās analīžu paraugu noņemšanu varētu veikt laboratorijas speciālisti visā valsts teritorijā pie pacientiem mājās. Veikta darbinieku apmācība, un paredzēts, ka reģionos šāds pakalpojums būs pieejams, sākot no piektdienas, 6.marta, pastāstīja Cipule.

Līdz šim - kopš 28. februāra - Rīgā un tuvākajās teritorijās (Saulkrastos, Siguldā, Jelgavā un Jūrmalā) NMPD speciāli izveidota mediķu brigāde veic analīžu noņemšanu pacientiem mājās, un 24 stundu laikā pacients saņem informāciju par rezultātu. Savukārt pārējo reģionu iedzīvotāji analīžu veikšanai līdz šim tika nogādāti Latvijas Infektoloģijas centrā Rīgā.


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Koncertzāles “GORS” skatuves remontam tiks tērēti 34 192 eiro.
Apspriest 5
Aptauja
Vai Jūs atļaujaties peldēt, atrodoties alkohola reibumā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Vairākām Rēzeknes ielām tiks veikta virsmu apstrāde
Sabojāts ielu segums!!! Ceļš pēc apstrādes kā lauku apvidū, jāuzmanās no lidojošām šķembām, lai netrāpītu stiklā! Kuram domes "speciālistam" ienāca prātā šī absurdā ideja? Vai ceļu uz domes priekšsēdētāja mājām arī pārklās ar šķembām, lai ilgāk "kalpotu", jo priekšnieks pārvietojas ar skūteri?Iedalīta lieka nauda, kuru vajag atmazgāt? Sīkāk...
Rēzeknē Covid-19 konstatē vācietim, kurš atbraucis darba darīšanās
Kad klapēs robežas ciet? Ja, tās kā pašlaik ir vaļā, tad ne mazums inficēto ielaidīs! Sīkāk...
Sabiedriskās kārtības noteikumi Rēzeknē: Dome ievieš jaunus grozījumus
Ha haa...Šim indivīdam prioritāte - "pakaļu" apspriešana!!!))) Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top