Sestdiena,
11.jūlijs 2020
Vārda dienas: Leonora, Svens, Иван, Сергей, Павел, Герман Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Latvija ir gatava, lai iespējami attālinātu koronavīrusa izplatīšanos

26.02.2020
Otrdien, 25. februārī, notika Ministru prezidenta, Krīzes vadības padomes (KVP) priekšsēdētāja Krišjāņa Kariņa sasauktā KVP sēde, kurā tika uzklausīts veselības ministres Ilzes Viņķeles un citu iesaistīto institūciju ziņojumi par aktuālo situāciju saistībā ar koronavīrusa izplatību Eiropā un iespējamiem nepieciešamajiem pasākumiem. Veselības ministrija savā ziņojumā apliecināja, ka Latvijā šobrīd nav apstiprināts neviens koronavīrusa gadījums. Vienlaikus situācija var būt strauji mainīga, ņemot vērā saslimstības pieaugumu citās pasaules valstīs, tajā skaitā Itālijā.

Veselības ministre Ilze Viņķele informēja, ka Latvijā viss ir sagatavots, lai iespējami attālinātu vīrusa izplatīšanos un visas iesaistītās puses šobrīd veic vairāk drošības pasākumu nekā citās Eiropas valstīs. Kopš vakardienas ir paplašināti koronavīrusa Covid–19 ierobežojošie pasākumi, nosakot papildu valstis un teritorijas, uz kurām tie attiecināti – Ķīna, Dienvidkoreja, Irāna, Lombardijas un Veneto apgabali Itālijā. Līdz ar to personām, kurām 14 dienu laikā kopš atgriešanās no šīm valstīm un teritorijām parādīsies saslimšanas pazīmes – klepus, paaugstināta temperatūra, rīkles iekaisums, apgrūtināta elpošana u. c. –, jāzvana pa tālruni 113, jāizstāsta par simptomiem un jānorāda, no kurienes persona atgriezusies.
 
Bērniem, kuri atgriežas no koronavīrusa skartajām valstīm un teritorijām, uz kurām attiecināti īpaši piesardzības pasākumi, 14 dienas jāpavada mājās. Pēc tam bērns ar ģimenes ārsta izziņu, kas apliecina, ka bērns ir vesels, var doties uz izglītības iestādi. Ja tomēr parādās slimības simptomi, jāzvana pa tālruni 113. Ārstniecības iestādes, kā arī izglītības iestādes ir informētas par izmaiņām gadījuma definīcijai (klīnisko un epidemioloģisko kritēriju kopums, kurus izmanto, lai apstiprinātu vai noraidītu koronavīrusa esamību pacientam) un ieteikumiem rīcībai.
 
Savukārt iedzīvotājiem, kuri šobrīd plāno doties uz koronavīrusa skartajām valstīm, būtu nepieciešams izvērtēt ceļojuma nepieciešamību vai ceļojuma laikā ievērot vispārējos profilakses pasākumus, kā arī sekot līdzi vietējo varas iestāžu norādījumiem. Tāpat arī būtu jārēķinās ar iespējamiem strauji mainīgiem pārvietošanās un citiem ierobežojumiem koronavīrusa skartajās valstīs. 
 
KVP sēdē visi atbildīgie veselības nozares dienesti un iestādes apliecināja gatavību nepieciešamības gadījumā rīkoties atbilstoši Valsts katastrofu medicīnas plānā noteiktajam un starptautisko veselības organizāciju rekomendācijām.  
 
Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) turpinās nodrošināt regulāru un atbilstošu informācijas apmaiņu ar Pasaules Veselības organizāciju, Eiropas Slimību profilakses un kontroles centru un Eiropas Komisijas Ārkārtējo situāciju koordinācijas centru, kā arī sekos citu valstu veiktajiem pasākumiem saistībā ar jaunā koronavīrusa izraisīto uzliesmojumu.
 
Mainoties epidemioloģiskai situācijai atkarībā no notikumu attīstības un starptautiski pieņemtajiem lēmumiem, tiks organizēti arī citi pasākumi.
 
Visa aktuālā informācija un atjauninājumi tiek ievietoti Slimību profilakses centra (SPKC) mājaslapā un SPKC un Veselības ministrijas sociālo tīklu kontos.
 
Lai nodrošinātu ārstniecības iestāžu gatavību veselības aprūpes sniegšanai, strauji pieaugot pacientu skaitam, Veselības ministrija iesniegs Ministru kabinetā pieprasījumu finanšu līdzekļu piešķiršanai no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”. Finansējums nepieciešams SIA “Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca”, VSIA “Bērnu klīniskā universitātes slimnīca”, SIA “Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca” un reģionālajām slimnīcām papildu iekārtu un aparatūras nodrošināšanai; individuālo aizsardzības līdzekļu iegādei ģimenes ārstiem, ārstniecības iestādēm, NMPD un SPKC, kā arī reaģentu iegādei laboratorisko izmeklējumu nodrošināšanai, palielinoties iespējamajam pacientu skaita pieaugumam.
 
Šodien KVP nenoteica papildu ierobežojošus pasākumus, taču, mainoties epidemioloģiskajai situācijai, KVP nekavējoties izvērtēs nepieciešamību un pamatotību noteikt ierobežojošus pasākumus. Par to sabiedrība tiks nekavējoties informēta.   


Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Koncertzāles “GORS” skatuves remontam tiks tērēti 34 192 eiro.
Apspriest 5
Aptauja
Vai Jūs atļaujaties peldēt, atrodoties alkohola reibumā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Rēzeknē Covid-19 konstatē vācietim, kurš atbraucis darba darīšanās
Kad klapēs robežas ciet? Ja, tās kā pašlaik ir vaļā, tad ne mazums inficēto ielaidīs! Sīkāk...
Sabiedriskās kārtības noteikumi Rēzeknē: Dome ievieš jaunus grozījumus
Ha haa...Šim indivīdam prioritāte - "pakaļu" apspriešana!!!))) Sīkāk...
Vairākām Rēzeknes ielām tiks veikta virsmu apstrāde
Prātiņ, nāc mājās! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top