Trešdiena,
1.aprīlis 2020
Vārda dienas: Dagne, Dagnis, Иннокентий, Дарья, Клавдий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Legionella Rēzeknē: mērs rosina veikt pārbaudes uz iedzīvotāju rēķina

05.02.2020
Kā ziņojām jau iepriekš, daudzdzīvokļu mājā, Rēzeknē, Skolas ielā 2, tika konstatēta bīstama infekcijas baktērija - Legionella (Legionella pneumophila). Kļuvis zināms, ka baktērija konstatēta pēc tā, kad viena no dzīvokļiem īpašnieks – mākslinieks, kurš telpas izmanto kā darbnīcu, kļuva par šīs slimības upuri. Inficēšanās esot notikusi pēc dušas apmeklējuma. Šobrīd vīrietis ārstējas.

Jāatzīmē, ka ūdens paraugi tika ņemti tikai vienā konkrētā dzīvoklī, pārējie dzīvokļi netika pārbaudīti.

Pilsētas iedzīvotāji, kuru namus apsaimnieko “Rēzeknes namsaimnieks”, šobrīd ir noraizējušies par radušos situāciju, jo šādu gadījumu kontrole un novēršana ir atkarīga no mājas apsaimniekotāja.

Saskaņā ar noteikumiem, namu pārvaldnieks regulē temperatūras režīmu atkarībā no diennakts laika un laika apstākļiem - lai optimizētu siltumenerģijas patēriņu.

Ja dzīvokļu īpašnieki nav izlēmuši ieviest šādu režīmu, apsaimniekotājs to dara pats, ņemot vērā faktorus un tehniskās iespējas, kā arī siltumenerģijas ekonomisko patēriņu.

Rēzeknes pilsētas mērs Aleksandrs Bartaševičs piedāvā iedzīvotājiem, kuri ir satraukti par savu veselības stāvokli pašiem veikt ūdens pārbaudes, atzīmējot, ka izmaksas būs jāsedz uz mājas iedzīvotāju rēķina un tas varētu izmaksāt ap 1000 eiro.

Savukārt “Rēzeknes namsaimnieka” valdes loceklis Pēteris Dzalbe ignorēja mūsu redakcijas uzdoto jautājumu, par to, kā nama iemītniekiem rīkoties šajā situācijā un kādus pasākums uzņēmums veiks, lai novērstu citu cilvēku inficēšanos.

Varētu šķist, ka pilsētas vadība centās slēpt informāciju par notikušo. Ne dome, ne māju apkalpojošā organizācija neuzskatīja par vajadzīgu paziņot pilsētniekiem par notikušo un runāt par pasākumiem, kas jāveic, lai nekļūtu par upuri Legionellai – cilvēku veselībai bīstamai baktērijai.
 
Profilakse

Vismaz reizi nedēļā dažas minūtes jātecina karstais un aukstais ūdens tajos krānos un dušās, kas tiek reti izmantoti. Tā jārīkojas arī ikreiz pirms ūdens lietošanas pēc ilgstošākas prombūtnes.

Telpās izmantotiem gaisa mitrinātājiem jābūt brīviem no organiskā un neorganiskā aplikuma, un tajos jāizmanto tikai tīrs un ikdienas svaigi ieliets ūdens, kas ir novārīts un atdzesēts. Vienreiz nedēļā vajadzētu rūpīgi iztīrīt mitrinātāja iekšpusi, izmantojot piemērotu tīrīšanas līdzekli saskaņā ar ražotāja norādījumiem.

Papildu informācija pieejama Veselības inspekcijas mājaslapā.

Lai izvairītos no inficēšanās dzīves vietā, karstā un aukstā ūdens sistēmās nepieciešams nodrošināt apstākļus, kas kavētu legionellu savairošanos.

Jāseko tam, lai aukstā ūdens temperatūra būtu zem +20 C, bet karstā – virs +50 C grādiem (aptuveni vienas minūtes laikā ūdeni notecinot būtu jātek šādam ūdenim).

Svarīgi regulāri veikt dušu galviņu tīrīšanu no organiskā un neorganiskā aplikuma, kā arī dezinficēt, izmantojot hloru saturošus dezinfekcijas līdzekļus vai ieliekot verdošā ūdenī.

Vismaz reizi nedēļā dažas minūtes jātecina ūdens krānos un dušās, kas tiek reti izmantoti. Tas jādara arī ikreiz pirms ūdens lietošanas pēc ilgstošas prombūtnes.


Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-2/2)
Naivais 05.02.2020 19:40
Ja pareizi sapratu mēra viedokli, tad par nopirkto saskābušu alu, salātiem, desu ... turpmāk būs atbildīgi pircēji. Saimnieciska domāšana!
Rēzeknietis 07.02.2020 12:18
Ko ta viņam uztraukties. savs ūdens, sava apkure, lai dzīvotu zaļi, kamēr nosprāgs, tāpat, kā visi mērgļi-kampēji.
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknē 2019. gadā mirstība divreiz augstāka nekā dzimstība.
Apspriest 1
Aptauja
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Rēzeknē izveidots Covid-19 analīžu nodošanas punkts
no komentiem nesapratu vienu, a kur ir risinājums??vienam nav mašīnas, citam jāstrādā, jāiet uz veikalu... kas jums to leiputriju sagādās, jādomā pašiem, vienmēr tā bijis un vienmēr tā būs.galvenais ka uz kārts likta sava veselība, nevis sveša. Sīkāk...
Kovšu ezerā turpinās būvdarbi
Tas ir labi ka ir darbs. Tikai viss labums no firmas darba aiziet uz krievzemi. Spriežot pēc nosaukuma, firma reģistrēta Sebežā, Ostrovā vai kur, tikai ne Latvijā. LATGALIJA Sīkāk...
Latvijā Covid-19 apstiprina vēl 48 cilvēkiem
Kurš pilsētā kontrolē pusaudžu pulcēšanās vietas pie Rēzeknes augstskolas, lai iegriežas tās pagalmā vakara un nakts stundās. Pusaudžu bars, mūzika un skaļa bļaustīšanās. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top