Trešdiena,
15.jūlijs 2020
Vārda dienas: Egija, Egmonts, Egons, Henrihs, Henriks, Фотий, Ювеналий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Zivju resursu kontrole Rāznas ezerā kļūst arvien mūsdienīgāka

15.01.2020
Lai nodrošinātu efektīvu un mūsdienīgu zivju resursu kontroli Rāznas Nacionālajā parka Rāznas ezerā, kā arī Kurzemē, Dabas aizsardzības pārvalde papildinājusi inspektoriem pieejamo mūsdienīgas tehnikas klāstu, iegādājoties vairākas videonovērošanas kameras un nakts redzamības iekārtas.

Dabas aizsardzības pārvalde gada nogalē realizēja projektu “Efektīva un mūsdienīga zivju resursu aizsardzība Latgalē Rāznas Nacionālajā parkā Rāznas ezerā un īpaši aizsargājamās dabas teritorijās Kurzemē”. Projekts realizēts, lai uzlabotu zivju resursu aizsardzības pasākumus īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un nodrošinātu efektīvu īpaši aizsargājamo zivju sugu aizsardzību, izmantojot mūsdienīgu inventāru un tehnoloģijas.

Projekts īstenots, piesaistot 2019. gada trešās kārtas Zivju fonda pasākuma “Zivju resursu aizsardzības pasākumi, ko veic valsts iestādes vai pašvaldības, kuru kompetencē ir zivju resursu aizsardzība (izņemot attiecīgās institūcijas kārtējos izdevumus)” līdzekļus. Projekta kopējās izmaksas 14 558,10 EUR. Zivju fonda finansētā daļa – 8 957,60 EUR, līdzfinansējumu nodrošināja Dabas aizsardzības pārvalde (5100.50 EUR) un biedrība “Rāznas zvejnieks” (500 EUR) , kas aktīvi sadarbojas ar iestādi malu zvejniecības apkarošanā Rāznā.

Dabas aizsardzības pārvalde izveidoja videonovērošanas sistēmu Rāznas ezerā, iegādājoties un uzstādot divas grozāmās IP kameras ar videoarhīva rakstītāju un nakts redzamības nodrošinājumu, un iegādājās vienu termokameru ar videoieraksta funkcijām darbam Kurzemē.

“Iestādes rīcībā iegūts mūsdienīgs aprīkojums, lai pilnvērtīgi, ilgākā laika posmā spētu nodrošināt aizsardzību īpaši aizsargājamām un ierobežoti izmantojamām zivju un nēģu sugām. Modernizēta aprīkojuma izmantošana vides inspektoru operatīvajā darbībā nodrošina rezultātu sasniegšanu zivju resursu aizsardzībā. Divu grozāmo IP kameru uzstādīšana Rāznas ezerā ļauj izveidot mūsdienīgu un efektīvu kontroles un pārraudzības sistēmu, kuru turpmāk būs iespēja papildināt un pilnveidot. Dabas aizsardzības pārvaldes inspektori var jebkurā diennakts laikā attālināti pieslēgties kamerām, lai operatīvi reaģētu pārkāpumu gadījumā. Ieguvēji būs makšķernieki, rūpnieciskās zvejas veicēji, vietējie iedzīvotāji, kā arī aktīvās atpūtas uz ūdeņiem piekritēji – tā sabiedrības daļa, kam rūp dabas aizsardzība un dabas resursu ilgtspējīga saglabāšana, kā arī dabiska un tīra vide”, norāda Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas direktore Anda Zeize.

Dabas aizsardzības pārvalde lūdz nebojāt uzstādītās ierīces un dara zināmu, ka drošības nolūkos uzstādītās 360 grādu kameras tiks novērotas ar papildu kamerām.

Videonovērošana tiks veikta, ievērojot Fizisko personu datu aizsardzības likumā noteiktās prasības.


Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1/1)
Starp citu 15.01.2020 11:59
Nezin kāpēc, bet jo stingrāk aizsargā un apsargā zivju resursus, jo zivju kļūst mazāk.
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Koncertzāles “GORS” skatuves remontam tiks tērēti 34 192 eiro.
Apspriest 5
Aptauja
Vai Jūs atļaujaties peldēt, atrodoties alkohola reibumā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Neiesaka peldēties Rāznas ezera peldvietā Lipuškos
Bet oficiālu datu nav ir tikai ieraksts aizliegts peldēties: http://www.vi.gov.lv/lv/vides-veseliba/peldudens/peldudens-monitorings
(Oficiālo peldvietu monitoringa rezultāti 2020. gadā (13.07.2020., Word, tiek atjaunots vismaz reizi mēnesī)
Kur tad rādītāji kas parāda, ka kaut kas ir ārpus normas robežu? Sīkāk...
Vairākām Rēzeknes ielām tiks veikta virsmu apstrāde
Sabojāts ielu segums!!! Ceļš pēc apstrādes kā lauku apvidū, jāuzmanās no lidojošām šķembām, lai netrāpītu stiklā! Kuram domes "speciālistam" ienāca prātā šī absurdā ideja? Vai ceļu uz domes priekšsēdētāja mājām arī pārklās ar šķembām, lai ilgāk "kalpotu", jo priekšnieks pārvietojas ar skūteri?Iedalīta lieka nauda, kuru vajag atmazgāt? Sīkāk...
Rēzeknē Covid-19 konstatē vācietim, kurš atbraucis darba darīšanās
Kad klapēs robežas ciet? Ja, tās kā pašlaik ir vaļā, tad ne mazums inficēto ielaidīs! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top