Trešdiena,
8.aprīlis 2020
Vārda dienas: Dana, Dans, Danute, Edgars, Лариса, Гаврила, Василий, Анна Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Saeimas apakškomisijas izbraukuma sēde Mežvidos

05.12.2019
6.decembrī Mežvidu lauksaimniecības un tehnoloģiju parkā, Kārsavas novada Mežvidu pagastā notiks Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas izbraukuma sēde. 

Uz sēdi aicināti Mežvidu lauksaimniecības un tehnoloģiju parka uzņēmumu pārstāvji, kas pārstāv enerģētikas, lauksaimniecības un ražošanas nozares, vietējo pašvaldību pārstāvji nozaru nevalstisko organizāciju pārstāvji, augstskolu pārstāvji un uzņēmēji.

Sanāksmes mērķis ir iepazīstināt ar Mežvidu lauksaimniecības un tehnoloģiju parka uzņēmumu darbu un to plānotajiem attīstības virzieniem, jauno tehnoloģiju attīstību, kā arī diskutēt par Latgales reģiona tautsaimniecības izaugsmi, jaunu augsti apmaksātu darbavietu radīšanu un Latgales reģiona uzņēmumu konkurētspējas palielināšanu.

Sanāksmē piedalīsies Latvijas republikas Saeimas, Zemkopības ministrijas, Lauku atbalsta dienesta, Ekonomikas ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Rēzeknes tehnoloģiju akadēmijas, Rīgas tehniskās universitātes, Latvijas lauksaimniecības universitātes, Ludzas, Kārsavas un Ciblas novada pašvaldību, Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes, Latvijas industriālo kaņepju asociācijas, atjaunojamās enerģijas ražošanas un rūpniecības nozaru uzņēmumu pārstāvji, lauksaimnieki un nozares eksperti.

Šogad LR Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisija aizvadījusi vairākas izbraukuma sēdes:

1. 2019. gada 5. aprīļa apakškomisijas izbraukuma sēde.

(Latgales reģions: Līvāni, Randene, Daugavpils, Višķi)

Tikšanās ar Latgales reģiona pašvaldību priekšsēdētājiem un iepazīšanās ar Latgales speciālās ekonomiskās zonas uzņēmumiem

1. Iepazīšanās ar Latgales speciālās ekonomiskās zonas uzņēmumu SIA “Light Guide Optics International”

Norises vieta: Celtniecības iela 8, Līvāni.

Latgales apakškomisijas deputāti un uzņēmuma vadības apsprieda jautājumu par līdzšinējiem ieguvumiem no Latgales speciālā ekonomiskā zonas (Latgales SEZ) un vēlamo papildus valsts atbalstu Latgales SEZ ietvaros, kā, piemēram, par investīcijām atzīt arī uzņēmuma pētniecības un attīstības izmaksas, kas ļautu saņemt tiešo nodokļu atlaides 45% apmērā par ieguldījumiem jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādē.
 
2. Iepazīšanās ar Latgales programmas realizācijas rezultātiem SAM 5.6.2 ietvaros. Šūšanas ceha apskate Randenē.

Norises vieta: Randene, Kalkūnes pagasts, Daugavpils novads.
 
3. Tikšanās ar Latgales plānošanas reģiona Attīstības padomi un Latgales reģiona pašvaldību priekšsēdētājiem.

Norises vieta: Marka Rotko centrs, Mihaila iela 3, Daugavpils.

Tikšanās laikā apakškomisijas deputāti ar Latgales novada pašvaldību vadītājiem izrunāja vairākus Latgales pašvaldībām un reģiona attīstībai būtiskus jautājumus. LPRAP priekšsēdētājs G.Upenieks aktualizēja jautājumu par iespējamo darbaspēka tirgus atvēršanu Latvijā dažādas kvalifikācijas speciālistiem, īpaši uzsverot problēmsituāciju medicīnas un lauksaimniecības nozarēs. Tāpat vairāku pašvaldību vadītāji uzsvēra ceļu un tiltu kvalitātes problēmas, kas nozīmīgi ietekmē Latgales iedzīvotāju mobilitātes iespējas, kā arī tika diskutēts par kvalitatīvu dzīvokļu un mājokļu nepietiekamību reģionā. 
 
4. Iepazīšanās ar Višķu profesionāli tehnisko skolu.

Norises vieta: Malnavas koledžas Izglītības programmu īstenošanas vieta Višķi, Višķu pagasts, Daugavpils novads.

Apakškomisijas deputāti izsaka atbalstu
Višķu Profesionālā skolas darbības turpināšanai un nolemj diskusijas par skolas saglabāšanas iespējām turpināt kādā no nākamajām apakškomisijas sēdēm pieaicinot Izglītības un zinātnes ministriju.
 
 
2. 2019. gada 24.maija apakškomisijas izbraukuma sēde.
 
1. Tikšanās ar Aglonas novada domes pārstāvjiem un Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskapu Jāni Buli

Izbraukuma sēdes laikā deputāti klātienē apmeklēja Aglonas bazilikas renovējamo ēku kompleksu A.Broka iela 8 un 8A, kā arī tikās ar Aglonas novada domes pārstāvjiem un Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskapu Jāni Buli.
 
2. Tikšanās ar Rēzeknes pilsētas domes pārstāvjiem jautājumā par Olimpiskā centra Rēzekne tālāko attīstību.

Darba kārtības otrajā daļā deputāti tika iepazīstināti ar prezentāciju par Olimpiskā centra Rēzekne attīstību, kā arī klātienē apmeklēja Olimpiskā centra Rēzekne daudzfunkcionālās arēnas būvlaukumu.
 
Deputāti vienojās kādā no tuvākajām komisijas sēdēm lemt par finansiālo risinājumu saistībā ar abu šo objektu renovācijas un būvdarbu pabeigšanu.
 
 
3. 2019.gada 25. oktobra apakškomisijas izbraukuma sēde.
 
Par kūdras ieguves un pārstrādes nozaru attīstību. Tikšanās ar Balvu novada domes pārstāvjiem un SIA "Compaqpeat" kūdras ražotnes apskate.

Notiek atsevišķu deputātu tikšanās ar Balvu novada domes un Latvijas Kūdras asociācijas pārstāvjiem, kuri iepazīstina ar Balvu novadu, kā arī kūdras uzņēmējdarbības iespējām novadā.




Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknē 2019. gadā mirstība divreiz augstāka nekā dzimstība.
Apspriest 1
Aptauja
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
“Ģimenes uzņēmums” atkal saņem Rēzeknes domes pasūtījumu
Ja pirmajos valdīšanas gados Bartaševičs nedaudz uzmanīgāk shēmoja, tad tagad viņš ir sapratis, par ko KNAB un Valsts kontrole viņu var uzraut uz zara, un par ko nevar, kā rezultātā viņš, kas attiecas uz Latgaliju un nu jau arī B & B struktūru, ir galīgi no spolēm nolecis. Bet KNAB un VK tikai rokas plāta. Sīkāk...
Latvijā nomirusi sirmgalve, kurai bija Covid-19
ha-ha- nekāda korona viņai nebija, 99 gadi Sīkāk...
Rēzeknes domei ir 64 000 eiro “Open place” rīkošanai
Ārpus savas "derevņas" kino festivāls nevienam nav zināms, pat ne Latgales līmenī. Šķiet, ka neko vairāk par izbraukuma plezīru dažiem Krievijas artistiem un kopēju fotosesiju vietējiem zīmuļiem tas nenozīmē. Ja mūsu varasvīri tā mīl kino, vai nebūtu labāk organizēt izklaides pasākumus pašmāju - Latvijas kino un teātra personībām, kuras šobrīd nedzīvo spoži? Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top