Pirmdiena,
6.jūlijs 2020
Vārda dienas: Anrijs, Arkādijs, Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Rēzeknes Goda pilsonis – Edmunds Teirumnieks

19.11.2019
Rēzeknē 18. novembris ir diena, kad līdz ar visu valsti rēzeknieši svin Latvijas Republikas Proklamēšanas gadadienu, vienojoties gan skrējienā “Ieelpo Rēzekni”, gan svinīgajā gājienā, gan svētku koncertā, kurā jau kopš 2001. gada par īpašiem nopelniem pilsētas labā tiek piešķirts apbalvojums “Rēzeknes Goda pilsonis”, kā arī tiek sveikti vairāki citi rēzeknieši, kuri ar savu darbu ir piemērs citiem.

Šogad Rēzeknes pilsētas augstākais apbalvojums par ieguldījumu Rēzeknes pilsētas un visa Latgales reģiona attīstībā un popularizēšanā tika piešķirts Latvijas Republikas Saeimas deputātam, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas vadītājam Edmundam Teirumniekam.

Edmunds Teirumnieks no 2010. līdz 2018. gadam strādāja Rēzeknes Augstskolas, kas 2016. gadā pārtapa par Rēzeknes Tehnoloģijas akadēmiju (RTA), rektora amatā. Šajā laika posmā RTA piedzīvoja uzplaukumu, kļūstot par modernu un pieprasītu augstskolu, kura uzņem studentus ne tikai no Latgales reģiona, bet arī visas Latvijas un ārvalstīm. RTA ievērojami palielinājās studējošo skaits, kā arī tā kļūst aizvien pieprasītāka arī ārvalstu studentiem. Līdz ar to Rēzeknes pilsētā, pateicoties RTA darbībai, tiek sagatavots izglītots un profesionāls darbaspēks. E. Teirumnieks kā prioritāti izvirzīja Inženierzinātņu attīstību, kā rezultātā 2013. gadā tika realizēts ERAF projekts „Rēzeknes Augstskolas jaunas Inženieru fakultātes, laboratoriju būvniecība un iekārtu iegāde”, un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā kļuva pieejamas modernas ierīces un laboratorijas, kas sagatavo studentus darbam ar jaunākajām tehnoloģijām.

2019. gadā Edmunds Teirumnieks jau kā Saeimas deputāts piedalījās Inženieru fakultātes (IF) Lāzertehnoloģiju centra atklāšanā, bet vēl rektora amatā viņš ieguldīja darbu, lai šis projekts varētu tikt īstenots.

Atbilstoši Rēzeknes pilsētas domes nolikumam “Par Rēzeknes pilsētas pašvaldības apbalvojumiem”, Edmundam Teirumniekam piešķirta naudas balva 500 eiro (pēc nodokļu nomaksas).

Svinīgajā pasākumā tika pasniegti arī trīs Rēzeknes pilsētas domes Goda raksti līdz ar 150 eiro dāvinājumu (pēc nodokļu nomaksas). Par mūža ieguldījumu un ilggadīgu profesionālu, radošu un aktīvu darbu pedagoģijā Goda rakstu saņēma Rēzeknes  Valsts 1. ģimnāzijas direktora vietniece izglītības jomā Astra Prīdāne, SIA “Rēzeknes slimnīca” Dienas stacionāra nodaļas vadītājs, ķirurgs, ilggadējais medicīnas darbinieks Juris Apelis Goda rakstu saņēma par pašaizliedzīgu darbu un mūža ieguldījumu Rēzeknes pilsētas veselības aprūpes sistēmā, savukārt Rēzeknes politiski represēto kluba priekšsēdētājam Antonam Ludboržam Goda raksts tika pasniegts par ilgstošu un godprātīgu darbību Rēzeknes politiski represēto kluba priekšsēdētāja amatā. Domes Atzinības raksts par aktīvu darbu Rēzeknes pilsētas labā tika pasniegts SIA “Poligrafserviss” vadītājai, mecenātei, sporta, jauniešu un kultūras pasākumu atbalstītājai Liānai Černecovai.


Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Koncertzāles “GORS” skatuves remontam tiks tērēti 34 192 eiro.
Apspriest 5
Aptauja
Vai Jūs atļaujaties peldēt, atrodoties alkohola reibumā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Sabiedriskās kārtības noteikumi Rēzeknē: Dome ievieš jaunus grozījumus
Pilnīgs "bezpridzeļs"!!! Kādi pie velna perdeļi šito joku sastādīja??? Sīkāk...
Pēc karjeras ārzemēs gaida patīkama ziņa - nodokļu atmaksa
Visi, saka ka jāvēršas pie speciālista, bet kura iestāde Latvijā nodarbojas ar šo procesu? Sīkāk...
Sabiedriskās kārtības noteikumi Rēzeknē: Dome ievieš jaunus grozījumus
Izskatās ka paris punkti ir ielikti bez lielas domāšanas. Kurš sastādija šito sarakstu??? Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top