Ceturtdiena,
12.Decembris 2019
Vārda dienas: Iveta, Otīlija, Ольга, Неонила, Парамон Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Rēzeknes Goda pilsonis – Edmunds Teirumnieks

19.11.2019
Rēzeknē 18. novembris ir diena, kad līdz ar visu valsti rēzeknieši svin Latvijas Republikas Proklamēšanas gadadienu, vienojoties gan skrējienā “Ieelpo Rēzekni”, gan svinīgajā gājienā, gan svētku koncertā, kurā jau kopš 2001. gada par īpašiem nopelniem pilsētas labā tiek piešķirts apbalvojums “Rēzeknes Goda pilsonis”, kā arī tiek sveikti vairāki citi rēzeknieši, kuri ar savu darbu ir piemērs citiem.

Šogad Rēzeknes pilsētas augstākais apbalvojums par ieguldījumu Rēzeknes pilsētas un visa Latgales reģiona attīstībā un popularizēšanā tika piešķirts Latvijas Republikas Saeimas deputātam, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas vadītājam Edmundam Teirumniekam.

Edmunds Teirumnieks no 2010. līdz 2018. gadam strādāja Rēzeknes Augstskolas, kas 2016. gadā pārtapa par Rēzeknes Tehnoloģijas akadēmiju (RTA), rektora amatā. Šajā laika posmā RTA piedzīvoja uzplaukumu, kļūstot par modernu un pieprasītu augstskolu, kura uzņem studentus ne tikai no Latgales reģiona, bet arī visas Latvijas un ārvalstīm. RTA ievērojami palielinājās studējošo skaits, kā arī tā kļūst aizvien pieprasītāka arī ārvalstu studentiem. Līdz ar to Rēzeknes pilsētā, pateicoties RTA darbībai, tiek sagatavots izglītots un profesionāls darbaspēks. E. Teirumnieks kā prioritāti izvirzīja Inženierzinātņu attīstību, kā rezultātā 2013. gadā tika realizēts ERAF projekts „Rēzeknes Augstskolas jaunas Inženieru fakultātes, laboratoriju būvniecība un iekārtu iegāde”, un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā kļuva pieejamas modernas ierīces un laboratorijas, kas sagatavo studentus darbam ar jaunākajām tehnoloģijām.

2019. gadā Edmunds Teirumnieks jau kā Saeimas deputāts piedalījās Inženieru fakultātes (IF) Lāzertehnoloģiju centra atklāšanā, bet vēl rektora amatā viņš ieguldīja darbu, lai šis projekts varētu tikt īstenots.

Atbilstoši Rēzeknes pilsētas domes nolikumam “Par Rēzeknes pilsētas pašvaldības apbalvojumiem”, Edmundam Teirumniekam piešķirta naudas balva 500 eiro (pēc nodokļu nomaksas).

Svinīgajā pasākumā tika pasniegti arī trīs Rēzeknes pilsētas domes Goda raksti līdz ar 150 eiro dāvinājumu (pēc nodokļu nomaksas). Par mūža ieguldījumu un ilggadīgu profesionālu, radošu un aktīvu darbu pedagoģijā Goda rakstu saņēma Rēzeknes  Valsts 1. ģimnāzijas direktora vietniece izglītības jomā Astra Prīdāne, SIA “Rēzeknes slimnīca” Dienas stacionāra nodaļas vadītājs, ķirurgs, ilggadējais medicīnas darbinieks Juris Apelis Goda rakstu saņēma par pašaizliedzīgu darbu un mūža ieguldījumu Rēzeknes pilsētas veselības aprūpes sistēmā, savukārt Rēzeknes politiski represēto kluba priekšsēdētājam Antonam Ludboržam Goda raksts tika pasniegts par ilgstošu un godprātīgu darbību Rēzeknes politiski represēto kluba priekšsēdētāja amatā. Domes Atzinības raksts par aktīvu darbu Rēzeknes pilsētas labā tika pasniegts SIA “Poligrafserviss” vadītājai, mecenātei, sporta, jauniešu un kultūras pasākumu atbalstītājai Liānai Černecovai.


Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknes dome Ziemassvētku rotājumu iegādei plāno iztērēt līdz 24 200 eiro.
Apspriest 1
Aptauja
Kādu egli Jūs plānojat uzstādīt mājās Ziemassvētku laikā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Rēzeknes egles iedegšana
Ui, ui, kur ta nav? Kokoreviča Feisbukā tādā sajūsmā un sola vēl. Sīkāk...
"Pi myusim Latgolā": Ivars Zviedris i Pīters Luocis
Nepretendēju uz latgaļu valodas pazinēja statusu, bet šķiet, ka ar šīm zināšanām pavāji. Par "muoti" vārds vietā. Bet pārējais:"čūlu pipsis"? Vārdu "čūlu" latgalis, iespējams, rakstītu "čivļu". Bet "pipsis", šķiet, ir īpašvārds, jo savulaik Rīgas cirkā bija 2 sunīši "Ripsis" un "Pipsis". Sīkāk...
Bezmaksas ēdināšana Rēzeknes PII: paraksti nodoti deputātiem
Iedzīvotājiem ieteiktu sākt ar to, ka noskaidrot, kurš uzņēmums ēdina, piegādā preces un tad kopējā aina tiks skaidrāka, kāpēc Rēzeknē viss maksā tik cik tas maksā. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top