Svētdiena,
5.aprīlis 2020
Vārda dienas: Aivija, Vidaga, Vija, Лидия, Мария Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

VID mainīs muitojamo sūtījumu apstrādes kārtību

19.11.2019
No otrdienas Valsts ieņēmumu dienests (VID) noslēdz pilnīgu pāriešanu uz pasta sūtījumos saņemto preču deklarēšanas procesa elektronizāciju.

Līdz ar to VID pāriet uz pilnīgu elektronisku muitas deklarāciju iesniegšanu par pasta sūtījumos saņemtajām precēm. VID Muitas pārvaldes vecākā muitas eksperte Marika Salmiņa skaidro, ka uzlabojumi nav nekas pilnīgi jauns. Izmaiņas ir tādas, ka kārtība, kādā līdz šim bija atmuitojamas preces, kas saņemtas ar Latvijas kurjerpastu, nu būs atmuitojamas arī precēm, kas saņemtas ar "Latvijas Pastu".

"Kārtība nebūs sveša tiem cilvēkiem, kuri ir saņēmuši pasta sūtījumus ar Latvijas kurjerpastu, jo tieši šādā pat veidā turpmāk būs atmuitojami sūtījumi, kurus piegādās "Latvijas Pasts". Turpmāk, saņemot "Latvijas Pasta" aicinājumu ar norādi "muitojams sūtījums", cilvēks varēs izvēlēties, kādā veidā viņš varēs kārtot savas muitas formalitātes.

Proti, vai nu pats aizpildīt importa muitas deklarāciju par pasta sūtījumu, vai arī pilnvarot "Latvijas Pastu" vai kādu citu pārstāvi, kas sniedz pakalpojumus, lai tas viņa vietā nokārto muitas formalitātes.

Tā atšķirība no līdzšinējās kārtības ir tāda, ka šobrīd "Latvijas Pasta" klienti saņem paziņojumu ar jau aprēķinātu maksājamo nodokļu summu, bet turpmāk, pēc 19. novembra, viņi saņems informāciju, ka viņiem ir pienācis muitojams sūtījums un viņiem ir jāveic muitas formalitāšu nokārtošana. Kādā veidā viņi to izdarīs, tā ir personas brīva izvēle," stāstīja Salmiņa.

Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes E-muitas daļas vadītāja vietniece Irēna Knoka intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" tikmēr norādīja, ka kārtība attieksies arī uz Lielbritāniju, ja tā izstāsies no Eiropas Savienības bez vienošanās. "No muitas viedokļa, ja mēs runājam par privātpersonām, nebūs nekādas atšķirības [vai prece] nāks no Lielbritānijas, vai Ķīnas," teica Knoka.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknē 2019. gadā mirstība divreiz augstāka nekā dzimstība.
Apspriest 1
Aptauja
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Daugavpils mērs Elksniņš plāno veidot savu organizāciju
Atradies politikas jauneklis. Kā tomēr derētu 34.gada variants, lai noliktu pie vietas anarhistus, kuri sevi dēvē par demokrātiem. Sīkāk...
Rēzeknes domei ir 64 000 eiro “Open place” rīkošanai
Kas zin, mow i da augusta karantinā sādāsim pa sātom!)) Sīkāk...
Kovšu ezerā turpinās būvdarbi
Un tas ir sliktāk nekā, ja darbus veiktu kāda Rīgas firma! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top