Svētdiena,
5.aprīlis 2020
Vārda dienas: Aivija, Vidaga, Vija, Лидия, Мария Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Jauns aprīkojums zivju resursu efektīvākai kontrolei

14.11.2019
Lai uzlabotu zivju resursu uzraudzību īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un vides inspektoru darbu padarītu efektīvāku, Dabas aizsardzības pārvalde ar Latvijas Zivju fonda atbalstu iegādājusies laivu, termokameras, bezpilota gaisa kuģus un citu tehnisko aprīkojumu. 

“Lai palielinātu operativitāti un efektivitāti reidos uz ūdeņiem īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, fiksētu nelikumīgas darbības, strādātu tumšajā diennakts laikā, uzraudzītu  sugu un biotopu aizsardzības režīma ievērošanu, nepieciešamas mūsdienīgas, konkrētiem mērķiem piemērotas iekārtas. Ļoti svarīgi tas ir tad, kad runa ir par īpaši aizsargājamu zivju sugām, kuras sastopamas Latgales ūdeņos - sīgu, repšu un aizsardzības režīma ievērošanas kontroli. Jāspēj ātri pārvietoties lielā teritorijā, fiksējot nelegālos zvejas rīkus, jāstrādā diennakts tumšajā laikā,” norāda Dabas aizsardzības pārvaldes kontroles un uzraudzības sektora vadītājs Latgales reģionā Dagnis Vasiļevskis.

Latgales reģionālās administrācijas vajadzībām iegādāta motorlaiva,  termokamera un bezpilota gaisa kuģis ar kameru, drons ar termokameru iegādāts arī Kurzemes reģiona pārvaldei un Pierīgas reģionam, iegādātas arī meža apsardzes kameras, kvadracikls ar piekabēm un jauns laivas dzinējs. 

Ar atbilstošu un mūsdienīgu aprīkojumu vides inspektori daudz operatīvāk un efektīvāk var nodrošināt zivju resursu kontroli, tostarp,  lašveidīgo nārsta laikā rudens periodā.  

Moderns aprīkojums ļauj strādāt ne tikai ātri, bet arī droši. Veicot teritorijas pārraudzību ar dronu, iespējams sasniegt grūti pieejamās vietas, fiksēt nelikumīgas darbības, izvērtēt situāciju un, kad nepieciešams,  operatīvi  doties uz objektu ar laivu, piebilst D. Vasiļevskis.

Projekta īstenošanas rezultāti ģeogrāfiski aptver visu Latviju - īpaši aizsargājamo dabas teritoriju ūdenstilpes un ūdensteces.Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknē 2019. gadā mirstība divreiz augstāka nekā dzimstība.
Apspriest 1
Aptauja
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Daugavpils mērs Elksniņš plāno veidot savu organizāciju
Atradies politikas jauneklis. Kā tomēr derētu 34.gada variants, lai noliktu pie vietas anarhistus, kuri sevi dēvē par demokrātiem. Sīkāk...
Rēzeknes domei ir 64 000 eiro “Open place” rīkošanai
Kas zin, mow i da augusta karantinā sādāsim pa sātom!)) Sīkāk...
Kovšu ezerā turpinās būvdarbi
Un tas ir sliktāk nekā, ja darbus veiktu kāda Rīgas firma! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top