Pirmdiena,
6.jūlijs 2020
Vārda dienas: Anrijs, Arkādijs, Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Jauns aprīkojums zivju resursu efektīvākai kontrolei

14.11.2019
Lai uzlabotu zivju resursu uzraudzību īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un vides inspektoru darbu padarītu efektīvāku, Dabas aizsardzības pārvalde ar Latvijas Zivju fonda atbalstu iegādājusies laivu, termokameras, bezpilota gaisa kuģus un citu tehnisko aprīkojumu. 

“Lai palielinātu operativitāti un efektivitāti reidos uz ūdeņiem īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, fiksētu nelikumīgas darbības, strādātu tumšajā diennakts laikā, uzraudzītu  sugu un biotopu aizsardzības režīma ievērošanu, nepieciešamas mūsdienīgas, konkrētiem mērķiem piemērotas iekārtas. Ļoti svarīgi tas ir tad, kad runa ir par īpaši aizsargājamu zivju sugām, kuras sastopamas Latgales ūdeņos - sīgu, repšu un aizsardzības režīma ievērošanas kontroli. Jāspēj ātri pārvietoties lielā teritorijā, fiksējot nelegālos zvejas rīkus, jāstrādā diennakts tumšajā laikā,” norāda Dabas aizsardzības pārvaldes kontroles un uzraudzības sektora vadītājs Latgales reģionā Dagnis Vasiļevskis.

Latgales reģionālās administrācijas vajadzībām iegādāta motorlaiva,  termokamera un bezpilota gaisa kuģis ar kameru, drons ar termokameru iegādāts arī Kurzemes reģiona pārvaldei un Pierīgas reģionam, iegādātas arī meža apsardzes kameras, kvadracikls ar piekabēm un jauns laivas dzinējs. 

Ar atbilstošu un mūsdienīgu aprīkojumu vides inspektori daudz operatīvāk un efektīvāk var nodrošināt zivju resursu kontroli, tostarp,  lašveidīgo nārsta laikā rudens periodā.  

Moderns aprīkojums ļauj strādāt ne tikai ātri, bet arī droši. Veicot teritorijas pārraudzību ar dronu, iespējams sasniegt grūti pieejamās vietas, fiksēt nelikumīgas darbības, izvērtēt situāciju un, kad nepieciešams,  operatīvi  doties uz objektu ar laivu, piebilst D. Vasiļevskis.

Projekta īstenošanas rezultāti ģeogrāfiski aptver visu Latviju - īpaši aizsargājamo dabas teritoriju ūdenstilpes un ūdensteces.Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Koncertzāles “GORS” skatuves remontam tiks tērēti 34 192 eiro.
Apspriest 5
Aptauja
Vai Jūs atļaujaties peldēt, atrodoties alkohola reibumā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Sabiedriskās kārtības noteikumi Rēzeknē: Dome ievieš jaunus grozījumus
Domei nevis pieņemt šos bezjēdzīgos noteikumus, bet cītīgi kontrolēt kā firma Clen-R uzkopj pilsētu. Kauns un bezatbildība. Agrāk sētnieki visu sakopa, bet tagad atkritumi mētājas mēnešiem un rezultātā nekas netiek savākts. Bet kā tiek pļauta zāle, tas ir ārpus kādas kritikas, kopā ar zemi. Sīkāk...
Sabiedriskās kārtības noteikumi Rēzeknē: Dome ievieš jaunus grozījumus
Pilnīgs "bezpridzeļs"!!! Kādi pie velna perdeļi šito joku sastādīja??? Sīkāk...
Pēc karjeras ārzemēs gaida patīkama ziņa - nodokļu atmaksa
Visi, saka ka jāvēršas pie speciālista, bet kura iestāde Latvijā nodarbojas ar šo procesu? Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top