Svētdiena,
5.aprīlis 2020
Vārda dienas: Aivija, Vidaga, Vija, Лидия, Мария Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Aizvadīti V pasaules diktāta latviešu valodā rakstīšanas svētki

12.11.2019
9.novembrī Rēzeknē, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) tika svinēti īpaši svētki, kas veltīti mūsu dzimtajai latviešu valodai, – Latvijā un visā pasaulē vienlaikus piekto gadu pēc kārtas norisinājās V pasaules diktāts latviešu valodā. Katru gadu diktāta rakstītāju skaits Rēzeknē aug arvien lielāks. Ja pērn diktātu rakstīja 32 dalībnieki, tad šogad – jau 61 interesents. Diktātu rakstīja gan lieli, gan mazi – gan skolēni, gan studenti, gan pieaugušie – dažādu profesiju pārstāvji, apliecinot, ka latviešu valodai viņu dzīvēs ir svarīga loma. 

Diktāta rakstīšana – lieliska iespēja pārbaudīt savas zināšanas

Ap 300 vārdu garo diktātu ar virsrakstu „Sēņu diktāts”, kas ir veiksmīgs sēņošanas, interpunkcijas un ortogrāfijas apvienojums, īpaši šim notikumam radīja rakstniece Nora Ikstena. Šogad Rēzeknē diktātu lasīja RTA komunikāciju eksperte Iveta Graudiņa, kura diktāta rakstītājus profesionāli izdeva cauri daudzo vārdu un pieturzīmju labirintam. Vēlāk diktāta rakstītājiem bija iespēja piedalīties grafoloģes Anitas Milleres lekcijā „Parunāsim par rokrakstiem”.

V pasaules diktātu latviešu valodā tiešsaistē un klātienē šogad rakstīja 2054 dalībnieki, kas ir par 25% vairāk nekā pērn. Klātienē 11 Latvijas pilsētās diktātu rakstīja 819 cilvēki – Rīgā (453), Liepājā (78), Rēzeknē (61), Jēkabpilī (46), Valmierā (41), Jelgavā (29), Daugavpilī (29), Ventspilī (26), Cēsīs (24), Ikšķilē (18) un Bauskā (14), savukārt interneta vietnē raksti.org tika iesniegti 1235 darbi no 27 valstīm.

Kad diktāts bija uzrakstīts, ar īpašām dāvanām no RTA tika sveikti čaklākie diktāta rakstītāji, – Inese Jermakova, Daina Mihailova, Oskars Vasiļjevs un Juris Miņins diktātu rakstīja ceturto reizi, savukārt Larisa Jaudzema – jau piekto reizi. „Diktāta rakstīšana ir lielisks izaicinājums sev, lai atkārtotu un „uzasinātu” savas zināšanas, jo valoda mums katram ir ļoti svarīgs instruments,” saka L. Jaudzema. Savukārt tie, kas pasākumā piedalījās pirmo reizi, atklāja, ka vēlas pārliecināties, vai skolas gados iegūtās zināšanas nav aizmirsušās, kā arī uzsvēra, ka šis ir ļoti labs piedzīvojums, kurā noteikti ir jāpiedalās.

Iepazīst rokraksta noslēpumus

Tā kā šogad RTA pasaules diktāts latviešu valodā tika rīkots jau piekto gadu, tad šajā jubilejas reizē diktāta rakstītājus sagaidīja kāds īpašs pārsteigums – pēc diktāta uzrakstīšanas interesentiem bija iespēja piedalīties lekcijā „Parunāsim par rokrakstiem”. Lektore Anita Millere, kura vairāk kā 15 gadus aktīvi darbojas grafoloģijas jomā, ar savu daudzpusīgo izglītību ir tāda vienīgā grafoloģe Baltijā (ir akadēmiskā izglītība rokraksta analīzē un ekspertīzē (turklāt ir starptautiska pieredze), otra izglītība ir psihoterapijā (apgūta arī neiropsiholoģija, studē kriminālpsiholoģiju)). Piedalījusies grafoloģijas zinātniskajos pētījumos, vadījusi vairāk kā 100 seminārus un lekcijas, sniedz konsultācijas gan privātpersonām, gan juridiskām personām, gan arī procesuālo lietu izmeklēšanā.Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknē 2019. gadā mirstība divreiz augstāka nekā dzimstība.
Apspriest 1
Aptauja
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Daugavpils mērs Elksniņš plāno veidot savu organizāciju
Atradies politikas jauneklis. Kā tomēr derētu 34.gada variants, lai noliktu pie vietas anarhistus, kuri sevi dēvē par demokrātiem. Sīkāk...
Rēzeknes domei ir 64 000 eiro “Open place” rīkošanai
Kas zin, mow i da augusta karantinā sādāsim pa sātom!)) Sīkāk...
Kovšu ezerā turpinās būvdarbi
Un tas ir sliktāk nekā, ja darbus veiktu kāda Rīgas firma! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top