Trešdiena,
13.Novembris 2019
Vārda dienas: Eižens, Jevgēņija, Jevgēņijs, Никодим, Свирид Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Pāreja uz latviešu valodu un Latvijas vēsture mazākumtautību skolās

05.11.2019
Pamatizglītībā no 2019. gada 1. septembra pakāpeniski realizēta pāreja uz izglītības apguvi latviešu valodā mazākumtautību skolās. Tiek piedāvāti trīs valsts valodas lietojuma modeļi mazākumtautību izglītības programmu apguvē. Pāreja uz izglītības apguvi valsts valodā mazākumtautību skolās Latgalē, kāda ir reālā situācija, cik gatavas ir mazākumtautības skolas šim solim? Latvijas vēstures kursa apguve un tā specifika mazākumtautību skolās Latgalē? Vai mēs cienām un godājam valsts valodu? Vai pēc tik daudziem Latvijas neatkarības gadiem vispār būtu jādiskutē par nepārprotamu valsts valodas lietojuma jautājumu?- robežjautājumi tēmas izzināšanai.

Aktuālā jautājuma iztirzājumā aplūkosim, kāda ir reālā situācija mazākumtautību skolās Latgalē, vai ir problēmas un kādas pārejā uz valsts valodu, Latvijas vēstures kursā apgūstamie pamatjautājumi. Viedokli paudīs Rēzeknes pilsētas Izglītības pārvaldes vadītājs Arnolds Drelings, Rēzeknes mazākumtautību vidusskolu pārstāvji, Daugavpils 3.vidusskolas direktors Vitālijs Azarevičs, kā arī sabiedrības pārstāvji.

Nozares vadības viedoklis, risinājumi- LR Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, viņas viedoklis par šo jautājumu. Kā notiek pāreja uz izglītības apguvi valsts valodā mazākumtautību skolās? Kāda ir reālā situācija mazākumtautību skolās Latgalē, vai ir problēmas pārejā uz valsts valodu? Kas ir paveikts, lai noskaidrotu situāciju Latgales skolās valsts valodas un valsts vēstures apguves kura jautājumos, kādi rezultāti tiek prognozēti, kā tiks analizēti pārejas uz valsts valodu mazākumtautības skolās rezultāti?

Raidījums skatāms svētdien, 3.novembrī plkst. 16:00 ar atkārtojumu nākamās nedēļas trešdienā plkst. 22:30 un piektdienā plkst. 11:30 “Re: TV” kanālā, dzirdams radio “Ef-Ei” otrdien, 5.novembrī plkst. 18:30, kā arī skatāms Latgolys entuziastu grupys Biļdis www.youtube.com kanālā un lapā www.facebook.com, sadarbības partneru internetvietnēs.

Raidījums top ar programmas “Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” atbalstu. izveidei guva atbalstu programmā “Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā”. Projektu finansē izveidei guva atbalstu programmā “Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā”. Projektu finansē Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “Par robežām bez robežām” saturu atbild tā veidotāji- Latgolys entuziastu grupa Biļdis (Projekta līgums Nr.2019.LV/MA/017/24)

#SIF_MAF2019


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknes dome Ziemassvētku rotājumu iegādei plāno iztērēt līdz 24 200 eiro.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs apmierina Rēzeknes slimnīcas medicīniskā aprūpe?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
No nākamā gada Rēzeknē sabiedriskās vietās varēs lietot alkoholu
Pēdējā atkāpe - Rēzeknē nav noteikts šāds aizliegums. Līdz ar to Rēzeknē no 1.janvāra nekas nemainās. Neveiksmīgs virsraksts. Sīkāk...
No nākamā gada Rēzeknē sabiedriskās vietās varēs lietot alkoholu
It kā šī atļauja kaut ko mainīs?! Kā lietoja alkoholu līdz šim sabiedriskajās vietās, tā arī turpinās to darīt. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top