Sestdiena,
4.aprīlis 2020
Vārda dienas: Ārvalda, Ārvalds, Herta, Valda, Василина, Сергей, Клавдий, Василий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Pāreja uz latviešu valodu un Latvijas vēsture mazākumtautību skolās

05.11.2019
Pamatizglītībā no 2019. gada 1. septembra pakāpeniski realizēta pāreja uz izglītības apguvi latviešu valodā mazākumtautību skolās. Tiek piedāvāti trīs valsts valodas lietojuma modeļi mazākumtautību izglītības programmu apguvē. Pāreja uz izglītības apguvi valsts valodā mazākumtautību skolās Latgalē, kāda ir reālā situācija, cik gatavas ir mazākumtautības skolas šim solim? Latvijas vēstures kursa apguve un tā specifika mazākumtautību skolās Latgalē? Vai mēs cienām un godājam valsts valodu? Vai pēc tik daudziem Latvijas neatkarības gadiem vispār būtu jādiskutē par nepārprotamu valsts valodas lietojuma jautājumu?- robežjautājumi tēmas izzināšanai.

Aktuālā jautājuma iztirzājumā aplūkosim, kāda ir reālā situācija mazākumtautību skolās Latgalē, vai ir problēmas un kādas pārejā uz valsts valodu, Latvijas vēstures kursā apgūstamie pamatjautājumi. Viedokli paudīs Rēzeknes pilsētas Izglītības pārvaldes vadītājs Arnolds Drelings, Rēzeknes mazākumtautību vidusskolu pārstāvji, Daugavpils 3.vidusskolas direktors Vitālijs Azarevičs, kā arī sabiedrības pārstāvji.

Nozares vadības viedoklis, risinājumi- LR Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, viņas viedoklis par šo jautājumu. Kā notiek pāreja uz izglītības apguvi valsts valodā mazākumtautību skolās? Kāda ir reālā situācija mazākumtautību skolās Latgalē, vai ir problēmas pārejā uz valsts valodu? Kas ir paveikts, lai noskaidrotu situāciju Latgales skolās valsts valodas un valsts vēstures apguves kura jautājumos, kādi rezultāti tiek prognozēti, kā tiks analizēti pārejas uz valsts valodu mazākumtautības skolās rezultāti?

Raidījums skatāms svētdien, 3.novembrī plkst. 16:00 ar atkārtojumu nākamās nedēļas trešdienā plkst. 22:30 un piektdienā plkst. 11:30 “Re: TV” kanālā, dzirdams radio “Ef-Ei” otrdien, 5.novembrī plkst. 18:30, kā arī skatāms Latgolys entuziastu grupys Biļdis www.youtube.com kanālā un lapā www.facebook.com, sadarbības partneru internetvietnēs.

Raidījums top ar programmas “Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” atbalstu. izveidei guva atbalstu programmā “Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā”. Projektu finansē izveidei guva atbalstu programmā “Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā”. Projektu finansē Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “Par robežām bez robežām” saturu atbild tā veidotāji- Latgolys entuziastu grupa Biļdis (Projekta līgums Nr.2019.LV/MA/017/24)

#SIF_MAF2019


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknē 2019. gadā mirstība divreiz augstāka nekā dzimstība.
Apspriest 1
Aptauja
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Kovšu ezerā turpinās būvdarbi
Un tas ir sliktāk nekā, ja darbus veiktu kāda Rīgas firma! Sīkāk...
“Ģimenes uzņēmums” atkal saņem Rēzeknes domes pasūtījumu
Cerams ka atticigās iestādes pakratīs kādreiz šo shēmu autorus ar visu komisiju, kas liek parakstus zem tām..... Sīkāk...
Rēķinu apmaksu var atlikt, līgumsodi netiks ieturēti
Kā var būt ,ka siltums strādā ar zaudējumiem????auuuu , kas pa delām...kad samazināsiet tarifu..katli jauni, iekārtas jaunas,, kur ieguvums??? Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top