Ceturtdiena,
9.jūlijs 2020
Vārda dienas: Asna, Asne, Zaiga, Иван, Тихон, Денис Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Novada dome pie Gaiduļu ezera nojauks patvaļgi uzceltu ēku

01.11.2019
Rēzeknes novada domes 2019.gada 30.oktobra ārkārtas sēdē pieņemts lēmums par patvaļīgi uzceltas ēkas piespiedu nojaukšanu Rēzeknes novadā, pie Gaiduļu ezera. Piespiedu nojaukšanu veiks Rēzeknes novada pašvaldība, un nojaukšanas procesā radušos izdevumus segs īpašnieks – persona, kas veica patvaļīgu būvniecību. Šis ir pirmais šāda veida precedents Rēzeknes novadā.

2013.gada nogalē Valsts vides dienesta Rēzeknes reģionālās vides pārvalde bija konstatējusi patvaļīgu būvniecību Rēzeknes novadā, Ozolaines pagastā, Gaiduļu ezera aizsargjoslā  – uzsākta guļbūves tipa ēkas būvniecība aptuveni 4 metru attālumā no ezera krasta līnijas, gar ezeru izbūvēts nožogojums, ierīkota tranšeja.

Rēzeknes novada būvvalde 2014.gada jūlijā konstatēja, ka tiek būvēta guļbūves tipa ēka, lapene, laipa un visa teritorija ir iežogota. Īpašniekam tika uzdots pārtraukt būvniecības darbus, taču pēc atkārtotas objekta apsekošanas 2014.gada novembrī tika konstatēts, ka nav ievērots dotais norādījums nekavējoties pārtraukt būvniecības darbus. Būvniecības process tika turpināts - no iepriekšējās būves apsekošanas laika bija veikta dzelzsbetona atbalstsienas izbūve (48,8 m garumā), pašvaldības ceļa 7609 aizsargjoslā, turpināti guļbūves apdares darbi un veikti grunts uzbēršanas darbi no ezera puses.

Būvvalde 2014.gada 11.novembrī pieņēma lēmumu, ar kuru īpašniekam uzlika par pienākumu nojaukt patvaļīgi uzbūvētās būves līdz 2015.gada 1.maijam. Noteiktajā termiņā lēmums netika izpildīts, tāpēc būvvalde 2015.gada decembrī nolēma brīdināt adresātu par administratīvā akta piespiedu izpildes uzsākšanu no 2016.gada 25.janvāra. Arī šajā termiņā lēmums netika izpildīts. Tāpēc adresātam piemērots piespiedu izpildes līdzeklis – piespiedu nauda. Laikā no 2016.gada aprīļa līdz 2018.gada decembrim izdoti 15 izpildrīkojumi. Uzliktā piespiedu nauda nav mudinājusi adresātu izpildīt 2014.gada 11.novembra lēmumu. Tāpēc būvvalde 2019.gada februārī nolēma mainīt piespiedu izpildes līdzekli, sākumā brīdinot adresātu. 2019.gada jūnija nogalē pieņemts lēmums par aizvietotājizpildi. Ar šo lēmumu būvvalde nolēma, ka piespiedu nojaukšanu veiks Rēzeknes novada pašvaldība, un nojaukšanas procesā radušos izdevumus segs īpašnieks – persona, kas veica patvaļīgu būvniecību.

Rēzeknes novada pašvaldības Tautsaimniecības attīstības jautājumu pastāvīgās komitejas 2019.gada 24.oktobra sēdē un Finanšu pastāvīgās komitejas 2019.gada 30.oktobra sēdē skatīts jautājums par aizvietotājizpildes procesa īstenošanu.

Rēzeknes novada domes 2019.gada 30.oktobra ārkārtas sēdē nolemts veikt 2014.gada 11.novembra piespiedu izpildi līdz 2019.gada 14.novembrim.


Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-3/3)
Antons 01.11.2019 15:26
Tas ir loti pareizi ka Rēzeknes novada dome tā rīkojas.Be es gribētu palūgt Rēzeknes novada domi,lai peivērš uzmanību celtnei pie Rāznas ezera Malukštā Mākońkalna pag.Kas tā par celntni?Varbūt māja-kugis,un kam tā pieder?
latgals 03.11.2019 10:10
kāpēc mūsu censoņi lien deputātos???? lai iegūtu varu, tad nāks arī nauda,.šim -otrādi, nauda ir , varas nav. tāpēc arī katrs irēdnītis bāžas virsū, skat, kargins ar savu saimi krāslavas apkaimē savus ezerus tur, visiem mutes ciet.
Linda 04.11.2019 07:46
Nu beidzot kāds ķeras klāt patvaļīgai būvniecībai.
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Koncertzāles “GORS” skatuves remontam tiks tērēti 34 192 eiro.
Apspriest 5
Aptauja
Vai Jūs atļaujaties peldēt, atrodoties alkohola reibumā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Sabiedriskās kārtības noteikumi Rēzeknē: Dome ievieš jaunus grozījumus
Ha haa...Šim indivīdam prioritāte - "pakaļu" apspriešana!!!))) Sīkāk...
Vairākām Rēzeknes ielām tiks veikta virsmu apstrāde
Prātiņ, nāc mājās! Sīkāk...
Sabiedriskās kārtības noteikumi Rēzeknē: Dome ievieš jaunus grozījumus
Kauns par tādie SA demagogiem. Ir tāds teiciens, kurā ne vietā bučo vusur pakaļa. Kopa namsaimnieks, slikti bija, tagad cliner, arī slikti, bet kā par sētnieku stādāt vajadzētu, uzreiz citu dziesmu sāktu dziedāt. No malas visi gudri kritizēt, ja pašam rokas no pakļas aug... Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top