Trešdiena,
8.jūlijs 2020
Vārda dienas: Ada, Adele, Antra, Петр, Давид Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Notiks V pasaules diktāts latviešu valodā

30.10.2019
Sestdien, 9. novembrī, plkst. 12.15 Latvijā un visā pasaulē vienlaikus piekto gadu pēc kārtas norisināsies pasaules diktāts latviešu valodā. Diktāta rakstīšana Rēzeknē notiks Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA), Inženieru fakultātē, 105. auditorijā. Diktātu lasīs komunikāciju eksperte Iveta Graudiņa. Lai rakstītu diktātu klātienē Rēzeknē, interesentiem iepriekš jāpiesakās mājaslapā www.raksti.org. Diktāta rakstītājiem būs iespēja piedalīties aizraujošā lekcijā „Parunāsim par rokrakstiem”, ko vadīs grafoloģe Anita Millere.

Ap 300 vārdu garā diktāta teksta atbilstību latviešu valodas normām ir pārbaudījusi un apstiprinājusi Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Latvistikas un baltistikas nodaļas profesore Andra Kalnača, kā arī Latviešu valodas aģentūra. Diktāts ar virsrakstu „Sēņu diktāts” ir veiksmīgs sēņošanas, interpunkcijas un ortogrāfijas apvienojums (pirms diktāta rakstīšanas jāatsvaidzina atmiņā ne tikai uzturā lietojamās sēnes, bet arī pareizrakstības likumi).

Iniciatīvas mērķis ir attīstīt prasmi rakstīt latviski, audzināt cieņu pret dzimto valodu, veidot ciešāku saikni ar ārzemēs dzīvojošiem latviešiem, saliedēt sabiedrību, kā arī aicināt cittautiešus labāk apgūt latviešu valodu. Diktāta rakstīšana ir brīvprātīgs bezmaksas pasākums, kas vienlaikus norisināsies visā pasaulē un kurā drīkst piedalīties jebkurš interesents. Turklāt to var rakstīt arī anonīmi, ja persona nevēlas norādīt savu vārdu.Labojot diktātu, atzīmes netiks liktas, taču būs norādītas ortogrāfijas un interpunkcijas kļūdas un to skaits, lai ikviens interesents varētu novērtēt savas zināšanas.

Tā kā šogad RTA pasaules diktāts latviešu valodā tiek rīkots jau piekto gadu, tad šajā reizē diktāta rakstītājus sagaida kāds īpašs pārsteigums – pēc diktāta uzrakstīšanas būs iespēja piedalīties stundu garā lekcijā „Parunāsim par rokrakstiem”, noskaidrojot, kas ir grafoloģija, kā tiek veikta rokraksta analīze, ko par mums pastāsta paraksts un daudz citu aizraujošu nianšu saistībā ar rokrakstu un tā izpēti. Savās zināšanās dalīsies grafoloģe Anita Millere. Lektore zināšanas ieguvusi Kembridžas grafoloģijas skolā, Kembridžas Universitātē iegūts maģistra grāds neiropsiholoģijā, ir augstākā izglītība arī personāla vadības psiholoģijā. A. Millere ir Amerikas Rokraksta analītiķu asociācijas (American Association of Handwriting Analysts (AAHA)) sertificētā locekle, šobrīd papildus apgūst zināšanas kriminālpsiholoģijā Cīrihes universitātē. 15 gadus aktīvi darbojas grafoloģijas jomā, specializējusies kirilicas un latīņu alfabēta analīzē, pielietojot integratīvo grafoloģijas metodiku (balstīta uz pētījumiem psihiatrijas klīnikās un neiropsihologu praksēs), piedalījusies grafoloģijas zinātniskajos pētījumos, novadījusi vairāk kā 100 seminārus un lekcijas, piedalās korporatīvos pasākumos, sniedz konsultācijas gan privātpersonām, gan juridiskām personām, gan arī procesuālo lietu izmeklēšanā, savu darbību pārsvarā realizē Kanādā, Amerikā, Anglijā, Krievijā, Šveicē, Vācijā un daļēji Latvijā.

9.novembrī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā gaidīsim visus interesentus – gan tos, kuriem diktāta rakstīšana jau ir kļuvusi par jauku tradīciju, gan arī tos, kuri pirmo reizi piedalīsies šajā iniciatīvā –, lai kopīgi piedalītos aizraujošajā piedzīvojumā, iepazīstot mūsu dzimto valodu un noskaidrojot rokraksta noslēpumus. Uz tikšanos! 


Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Koncertzāles “GORS” skatuves remontam tiks tērēti 34 192 eiro.
Apspriest 5
Aptauja
Vai Jūs atļaujaties peldēt, atrodoties alkohola reibumā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Vairākām Rēzeknes ielām tiks veikta virsmu apstrāde
Prātiņ, nāc mājās! Sīkāk...
Sabiedriskās kārtības noteikumi Rēzeknē: Dome ievieš jaunus grozījumus
Kauns par tādie SA demagogiem. Ir tāds teiciens, kurā ne vietā bučo vusur pakaļa. Kopa namsaimnieks, slikti bija, tagad cliner, arī slikti, bet kā par sētnieku stādāt vajadzētu, uzreiz citu dziesmu sāktu dziedāt. No malas visi gudri kritizēt, ja pašam rokas no pakļas aug... Sīkāk...
Sabiedriskās kārtības noteikumi Rēzeknē: Dome ievieš jaunus grozījumus
Domei nevis pieņemt šos bezjēdzīgos noteikumus, bet cītīgi kontrolēt kā firma Clen-R uzkopj pilsētu. Kauns un bezatbildība. Agrāk sētnieki visu sakopa, bet tagad atkritumi mētājas mēnešiem un rezultātā nekas netiek savākts. Bet kā tiek pļauta zāle, tas ir ārpus kādas kritikas, kopā ar zemi. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top