Piektdiena,
3.aprīlis 2020
Vārda dienas: Daira, Dairis, Хома, Кирилл, ЯКОВ Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Latvijas armijas un Valsts Robežsardzes situācija Latgalē

29.10.2019
Kas nodrošina Latvijas drošību vietā, kur sākas Eiropa? Valsts robežsardzes un Latvijas armijas darbs Latgalē, austrumu pierobežā, tā nozīme Latvijas valsts labā. Armijas bāzes izveide Latgalē (Rēzeknes novads, Lūznava), Valsts Robežsardzes darbs, attīstība, vēsture, personālsastāva nepietiekamība, atšķirības starp finansiālajām iespējām LR Iekšlietu ministrijas un LR Aizsardzības ministrijas pakļautības iestādēm – galvenie raidījuma tēmas atklāsmē izvirzītie robežjautājumi.

Aktuālā jautājuma iztirzājumā - Zemessardzes 34.Artilērijas bataljonapoligona “Meža Mackevičos” Daugavpils novada Vaboles pagastā apmeklējums, saruna ar 34. artilērijas bataljona poligona Atbalsta nodaļas priekšnieku, kapteini Aivaru Driņģi, saruna ar Zemessardzes Latgales 3.brigādes komandieri, pulkvežleitnantu Gunāru Vizuli, Zemessardzes Latgales 36.atbalsta bataljona komandieri, majoru Oskaru Omuļu (minētā bataljona sastāvā ir profesionāla dienesta karavīri), Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes Opuļu Robežapsardzības nodaļas priekšnieka vietnieku, kapteini Uldi Pīrāgu. Ciemosimies arī Valsts robežsardzes koledžā, kur koledžas direktora vietnieks mācību darbā, pulkvežleitnants Aigars Zvaigzne stāstīs par to, kur un kā apmāca robežsargus. Tāpat tiksimies ar Valsts robežsardzes koledžas Robežsardzes vēstures izpētes nodaļas vecāko speciālisti Daci Zariņu, kura iepazīstinās ar robežsardzes vēsturi, analizēs vispārējo situāciju minētajā jomā. Viesosimies arī Valsts zemessardzes rīkotajā militarizētajā stafetē, kura notika Rēzeknes novada Ančupānukartadromā, skaidrojot, kā zemessardze sadarbojas ar skolām, kāpēc organizē šādas spartakiādes jauniešiem. Jāpiebilst, ka šī gada 7.novembrī Rēzeknē robežsardze atzīmēs savu 100.dzimšanas dienu.


Tāpat skaidrosim, kādi ir Lūznavas armijas bāzes attīstības plāni, ko ikdienā dara karavīri un zemessargi.Pieskarsimies sarunās arī jautājumam- finanšu atšķirības iezīmēšana starp Valsts robežsardzes un Latvijas armijas nodrošinājumu ikdienas darbā valsts labā. Vai ir un kāpēc finansiāla nodrošinājuma atšķirība starp LR Iekšlietu un LR Aizsardzības ministriju?

Raidījums skatāms svētdien, 27.oktobrī plkst. 16:00 ar atkārtojumu nākamās nedēļas trešdienā plkst. 22:30 un piektdienā plkst. 11:30 “Re: TV” kanālā, dzirdams radio “Ef-Ei” otrdien, 29.oktobrī plkst. 18:30, kā arī skatāms Latgolys entuziastu grupysBiļdiswww.youtube.com kanālā un lapā www.facebook.com, sadarbības partneru internetvietnēs.

Raidījums top ar programmas “Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” atbalstu. 

#SIF_MAF2019


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknē 2019. gadā mirstība divreiz augstāka nekā dzimstība.
Apspriest 1
Aptauja
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
“Ģimenes uzņēmums” atkal saņem Rēzeknes domes pasūtījumu
Cerams ka atticigās iestādes pakratīs kādreiz šo shēmu autorus ar visu komisiju, kas liek parakstus zem tām..... Sīkāk...
Rēķinu apmaksu var atlikt, līgumsodi netiks ieturēti
Kā var būt ,ka siltums strādā ar zaudējumiem????auuuu , kas pa delām...kad samazināsiet tarifu..katli jauni, iekārtas jaunas,, kur ieguvums??? Sīkāk...
Rēķinu apmaksu var atlikt, līgumsodi netiks ieturēti
Protams, ka var atlikt. Tik siltā ziemā "Siltums" uzvārījās piestādot rēķinus it kā ārā būtu -40, bet karstā ūdens vados nez kāpēc savairojās leģionellas (tātad ūdens temperetūra bija zemāka par noteikto)! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top