Otrdiena,
23.jūlijs 2019
Vārda dienas: Magda, Magone, Mērija, Антон, Данила, Леонтий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Politika

Eiropas Parlamenta vēlēšanās startēs arī "Jaunā Saskaņa"

15.03.2019
Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās lielākoties cīnīsies tās pašas partijas, kas startējušas Saeimas vēlēšanās. Tomēr, kā noskaidroja Latvijas Radio, nepatīkamu pārsteigumu sociāldemokrātiskajai partijai „Saskaņa” ir sagādājusi partiju apvienība „Par alternatīvu”. Tā šonedēļ reģistrēja jaunu nosaukumu – „Jaunā Saskaņa”.

Aizdomas par šaubīgiem politiskās cīņas paņēmieniem saistībā ar apvienību „Par alternatīvu” izskanēja jau pirms Saeimas vēlēšanās. Toreiz Centrālā vēlēšanu komisija vērsās policijā, paužot aizdomas par viltotajiem deputātu kandidātu parakstiem. Pagājušā gada rudenī savas balsis šim politiskajam spēkam uzticēja mazāk nekā pusprocents no vēlētājiem (0,34%), līdz ar to parlamentā tas neiekļuva. EP vēlēšanās partiju apvienība izlēma rīkoties vēl agresīvāk. 12.martā Uzņēmumu reģistrā tika mainīts tās nosaukums. Tagad tā būs „Jaunā Saskaņa”.

Sociāldemokrātiskās partijas „Saskaņa” Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs neslēpa savu sašutumu:

„Es nezinu motīvus, uz ko cer šie censoņi, kas ir tā nosaukuši un mācējuši dabūt caur valsts iestādi šādu lietu.

Es domāju, ka tas ir valdības akceptēts noziegums, tas ir noziegums, jo likuma pārkāpums ir noziedzīgs nodarījums.”

Likuma pārkāpumā Urbanovičs vaino Uzņēmumu reģistru. Politiķis min „Vienotības” piemēru, kas pati izlēma kļūt par „Jauno Vienotību”.

„Tas nav smuki no [Uzņēmumu] reģistra puses, likums ir pārkāpts, tas ir viennozīmīgi.”

Uzņēmumu reģistra pārstāve Evija Rimšāne uzsvēra, ka lēmums pieņemts uz tiesiska pamata. Pirmkārt, nosaukums politiskajiem spēkiem nav identisks. Otrkārt, viens no tiem ir apvienība, otrs – partija.

„Norādu, ka Uzņēmumu reģistra valsts notāram pienākums ir pārbaudīt, vai pieteiktais nosaukums nepārprotami atšķiras no Latvijā agrāk reģistrētas partijas vai partiju apvienības. Ušakova partijai ir sociāldemokrātiskā partija „Saskaņa. Un šīs alternatīvās apvienības nosaukums ir politisko partiju apvienība „Jaunā Saskaņa”, kas pilnībā atšķiras,” teica Rimšāne.

Turklāt visiem neapmierinātajiem mēneša laikā ir iespēja šo lēmumu pārsūdzēt, iesniedzot Uzņēmuma reģistra galvenajam valsts notāram iesniegumu. To „Saskaņa” plāno darīt šīs dienas laikā.

„Šai vecajai „Saskaņai” laiki beidzās,” uzskata „Jaunās Saskaņas” līderis Juris Žuravļovs.

„Viņiem ir godīgi jāpasaka, ka mēs maldinājām vēlētājus, maldinājām cilvēkus, mums nekas neizdodas, vienkārši mēs gājām, lai dabūtu algas, kaut kādas siltas vietas. Bet neko praktiski saviem vēlētājiem viņi nav darījuši,” uzsvēra Žuravļovs.

Viņš cer uz kādreizējā Tautas saskaņas partijas vadītāja Jāņa Jurkāna atbalstu. Viņš nekandidēs vēlēšanās, taču, kā saka Žuravļovs, varētu būt goda priekšsēdētājs. Jurkāns jebkādu saistību ar partiju noliedz.

„Izlasījis, uzzinājis šo ziņu, es biju diezgan priecīgs, jo Ušakovs un viņa cilvēki ir diskreditējuši to, ko sauc par „Saskaņu”.

Ja ir tāds mēģinājums nepazaudēt šo ideju, un ja šī „Jaunā Saskaņa” tiks piepildīta ar pieklājīgu saturu, un tanī ienāks cilvēki, kuriem „Saskaņa” nav tikai viens vārds vai struktūra, ar kuras palīdzību var apmierināt savas personiskās intereses. Tad man tas patīk,” stāstīja Jurkāns.

Citas izmaiņas šajās Eiroparlamenta vēlēšanās ir saistītas ar Latvijas Sociāldemokrātisko strādnieku partiju. Tā varētu startēt atsevišķi, nevis kopā ar Ingunas Sudrabas vadīto spēku „No sirds Latvijai” un SKG. Pēdējie divi, visticamāk, būs iekļauti partiju apvienībā „Atmoda”. Oficiāli savus sarakstus Centrālajā vēlēšanu komisijā iesnieguši četri politiskie spēki. Piektdien tie būs jau pieci.
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
"Zaļā tirgus" pārvešana un uzstādīšana Ziemeļu rajonā rēzekniešiem izmaksāja nepilnus 44 tūkstošus eiro.
Apspriest
Aptauja
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Rēzeknes slimnīcā atkārtoti atsaka palīdzību akūtai pacientei
Tev acīmredzot nav nojausmas,ka ir vēl speciālisti,kuri neņem kukuļus Sīkāk...
Rēzeknes slimnīcā atkārtoti atsaka palīdzību akūtai pacientei
Ja Tihonovs grib palikt medicinas solidaritate viņam jaatmet alhokola lietošana jo daži saka ka viņam ar to problemas. Sīkāk...
Latgales kongresa simtgades piemineklis Rēzeknē nonācis pabērna lomā
Samulsu no Rasima kunga teiktā ".... un arī izmantotie būvmateriāli rada nabadzības iespaidu" Jā, nabadzības. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top