Ceturtdiena,
2.aprīlis 2020
Vārda dienas: Imgarde, Irmgarde, Никита, Светлана Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Politika

Vienojas par finanšu sektora kontroles reformu – kapitālo remontu

20.02.2019
Finanšu sektora attīstības padomes sēdē trešdien, 20. februārī, panākta vienošanās par finanšu sektora kontroles reformu jeb "kapitālo remontu". To žurnālistiem pēc padomes sēdes paziņoja valdības vadītājs Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība").

Ar finanšu sektora kontroles reformu plānots stiprināt Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) kapacitāti, veikt izmaiņas ar finanšu sektoru saistītajos normatīvajos aktos, lai novērstu iespējas Latvijas teritorijā veikt nelegāli iegūtu līdzekļu legalizāciju.

Tāpat plānots ieviest legālo prezumciju finanšu sektorā, proti, to, ka naudai ir legāla izcelsme, būs jāpierāda nevis attiecīgajām valsts iestādēm, bet gan šo finansiālo resursu īpašniekam.

Plānots arī, ka prokuratūrā tiks "pārliktas prioritātes", proti, lielāks akcents tiks likts uz nozīmīgām lietām.

Proti, tiks "ķerti ne tikai mazie zaglēni", bet efektīvāk cīnīsies ar lieliem finanšu noziegumiem, piebilda tieslietu ministrs Jānis Bordāns (Jaunā konservatīvā partija).

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens ("KPV LV") pēc sēdes norādīja, ka Latvijā netiks pieļauta "netīrās naudas" atmazgāšana. Tālab plānots ieviest citviet pasaulē jau ieviestu praksi efektīvākai cīņai pret noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju – Kontroles dienestam būs iespējas ātrāk konstatēt un konfiscēt "netīro naudu".

Tāpat plānots izvērst cīņu pret "nominālajiem" uzņēmumu vadītājiem, kuri strādā kā uzņēmumu valdes locekļi, bet izpilda citu rīkojumus. Šie "nominālie" uzņēmumu vadītāji tiks atrasti, un "šī prakse ir jāizbeidz", teica iekšlietu ministrs.

Premjers piebilda, ka valstij interesē finanšu sektora sakārtošana. "Rosinam ne tikai kosmētisko, bet arī kapitālo remontu," teica Kariņš, norādot, ka mērķis ir panākt, lai Latvijas teritorijā nākotnē nevarētu strādāt tādas iestādes, kas nodarbojas ar "netīrās naudas" atmazgāšanu.

"Galvenais ir uztaisīt sistēmu. Gribam panākt, lai ar kapitālo remontu nebūtu iespējams šādas darbības veikt caur Latviju," teica Ministru prezidents.

Kariņš piebilda, ka akcentu pārlikšana finanšu noziegumu izmeklēšanā nenozīmē, ka "sīkie noziegumi tiks nolikti malā", taču vairāk resursu tiks veltīti lielo noziegumu atklāšanai. "Tiekam galā ar galvu, tie rumpīši paši atbirs," teica premjers.

Eiropas Padomes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas ekspertu komiteja "Moneyval" pērn augustā Latvijai noteica pastiprinātu kontroles režīmu, jo Latvija saņēma zemu vai vidēju novērtējumu pēc vairākiem efektivitātes kritērijiem. "Moneyval" Latvijas rīcību atzīst par mazefektīvu divās jomās - patiesā labuma guvēju noteikšanā un masu iznīcināšanas ieroču izplatīšanas finansēšanas novēršanā. Ja Latvija noteiktajā laikā neieviesīs "Moneyval" rekomendācijas, tā var nokļūt tā sauktajā pelēkajā sarakstā.

Šis nebija pirmais negatīvais vērtējums Latvijai, runājot par naudas atmazgāšanas apkarošanu. Nepietiekamu kontroli iepriekš pārmeta arī ASV. Pēc ASV Finanšu ministrijas ziņojuma gada sākumā darbību nācās beigt "ABLV Bank", kurai pārmeta  naudas atmazgāšanas shēmas, kas palīdzējušas Ziemeļkorejas kodolieroču programmai un nelegālām darbībām Azerbaidžānā, Krievijā un Ukrainā. 

Latvijas finanšu sistēmas sakārtošana un "Moneyval" rekomendāciju ieviešana ir viena no Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") vadītās valdības prioritātēm.
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknē 2019. gadā mirstība divreiz augstāka nekā dzimstība.
Apspriest 1
Aptauja
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
“Ģimenes uzņēmums” atkal saņem Rēzeknes domes pasūtījumu
nu labāk taču savējiem, kur vietējie arī strādā un saņem algu, nevis kādiem rīdziniekiem vai vispār- leišiem. vispār vajadzētu būt tā, ka priekšroka vienmēr konkursos būtu vietējās pašvaldības teritorijā esošajiem uzņēmumiem. Tad arī kaut kāda naudiņa nodokļu veidā atgriežas savā pat pašvaldībā, nevis aizceļo Sīkāk...
“Ģimenes uzņēmums” atkal saņem Rēzeknes domes pasūtījumu
Nē, nu cik var tautu kaitināt? Likuma priekšà jau viss kārtībā, bet morāle? Diemžēl , naudas kārei ir liels spēks- jo tās vairāk, jo vēl vairāk gribas. Gan jau kādreiz sapratīs paši , to jau neaizmirsīs tauta... Sīkāk...
Rēzeknē dome un namsaimnieks iepirkumos deformē konkurenci
Vai var salabot trotuārus ap Rēzeknes poliklīniku, jo pa gājējceļu nevar paiet pat ar sportista veselību. Kā lai iet veciem cilvēkiem? Vai invalīdiem ratiņkrēslā var pa tādu tKotuāru pabraukt?
varētu uzdod kādam no valsts kontroles atbildīgam? ko teiksiet?Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top