Piektdiena,
6.Decembris 2019
Vārda dienas: Niklāvs, Nikolajs, Niks, Григорий, Александр, Митрофан Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Politika

Valdība VID vadītājas amatā apstiprina Jaunzemi

05.02.2019
Valdība otrdien, 5. februārī, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatā atbalstīja Ievu Jaunzemi.

Jaunzeme par piemērotāko kandidātu atbildīgajam amatam Valsts kancelejas rīkotajā atlases konkursā tika atzīta jau pagājušā gada novembrī. Politiķi lēma, ka par Jaunzemes apstiprināšanu amatā jāvienojas jaunajai valdībai. Saistībā ar to, ka pēc vēlēšanām vairākus mēnešus nebija iespējams izveidot valdību, Jaunzeme amatā vēl nebija apstiprināta.

Pēc finanšu ministra Jāņa Reira ("Jaunā Vienotība") teiktā, tas nav bijis normāli, ka jau gandrīz gadu iestādi vadīja pagaidu vadītāja, jo tādā veidā nav iespējama VID attīstība.

"Ievai Jaunzemei ir pārliecinoša vadības pieredze, viņa ir izlēmīga un enerģiska, kā arī viņai ir stratēģisks redzējums, ko viņa jau apliecinājusi, strādājot vadošos amatos valsts pārvaldē. Uzskatu, ka Jaunzemes kundzei ir jāturpina iepriekšējo vadītāju sākto - prasmīgi attīstīt servisa iestādes funkciju godprātīgajiem nodokļu maksātājiem, bet stingri vērsties pie tiem, kas apzināti izvairās no nodokļu nomaksas," pauda Reirs.  

Premjerministrs Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība"), sveicot jauno VID vadītāju, vēlēja viņai veiksmīgi īstenot iecerētās pārmaiņas, attīstot VID par mūsdienīgu un atbildīgu iestādi.

Jaunzeme iepriekš strādājusi Ekonomikas ministrijā, ieņemot administrācijas vadītāja amatu, un bijusi valsts sekretāre Labklājības ministrijā. Tāpat viņa sešus gadus vadījusi Konkurences padomi, bet pirms tam bijusi padomniece Latvijas pastāvīgajā pārstāvniecībā Eiropas Savienībā.

Jaunzeme četrus gadus bijusi ģenerāldirektore Latvijas lielākajā darba devēju intereses pārstāvošajā organizācijā – Latvijas Darba devēju konfederācijā. Viņai ir biznesa vadības maģistra grāds un arī Ekonomikas fakultātes ekonomista diploms, kas ar Akadēmiskās informācijas centra lēmumu pielīdzināts profesionālā maģistra grādam. Jaunzeme pārvalda divas svešvalodas – angļu un krievu – un pamatzināšanu līmenī ir apguvusi vācu un franču valodu.

Jaunā VID vadītāja amatā apstiprināta uz pieciem gadiem. Viņa jau stāstījusi, ka turpinās iepriekšējās VID vadītājas iesākto - lai VID ir klientiem draudzīga, saprotama un taisnīga iestāde.

Jaunzemes prioritātes ir cīņa ar ēnu ekonomiku, kā arī digitalizācija iestādē. Pēc viņas domām, iespējams, vajadzīgs viens konkrēts cilvēks, kurš varētu runāt par ēnu ekonomikas apkarošanu, jo pašlaik tāda nav. Viņa arī gribētu, ka pats iestādes vadītājs varētu noteikt to, kāda ir tās uzbūve.

VID ģenerāldirektora amats kļuva vakants pēc tam, kad 2018. gadā naktī uz 10. martu negaidīti nomira VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule. Viņa dienestu vadīja kopš 2016. gada novembra. Uz VID vadītāja amatu tika izsludināts konkurss, kurā uzvarēja bijušais Latvijas Televīzijas valdes loceklis Māris Skujiņš, taču viņš savu kandidatūru atsauca pēc tam, kad publiski izskanēja bažas par viņa reputāciju. Skujiņš gan šīs bažas noraidīja, saucot tās par "melu kampaņu".

Augusta vidū Valsts kanceleja izsludināja atkārtotu atklātu konkursu VID ģenerāldirektora amatam. Konkursa komisija 20. novembrī atklāja, ka VID ģenerāldirektora atlases konkursā visaugstāko komisijas novērtējumu ieguva un par konkursa uzvarētāju atzīta Ieva Jaunzeme, kura līdz šim strādājusi Ekonomikas ministrijā, iepriekš sešus gadus vadījusi Konkurences padomi.


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknes dome Ziemassvētku rotājumu iegādei plāno iztērēt līdz 24 200 eiro.
Apspriest 1
Aptauja
Kādu egli Jūs plānojat uzstādīt mājās Ziemassvētku laikā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Vai Rēzeknē sadārdzināsies cena par apkuri?
Paziņojums par AS "RĪGAS SILTUMS" siltumenerģijas tarifu Sākot no 2019.gada 1.augusta siltumenerģijas tarifs ir 51,90 EUR/MWh bez PVN.
Rēzeknes pilsētā sastāda 58,40 eiro (ar PVN) Sīkāk...
Rāznas Nacionālajā parkā pieķer maluzvejniekus
Коt niuljа Zvejа ? Sīkāk...
Rēzeknes egles iedegšana
Mani vairāk interesē jautājums, uz kuru gadiem neviens nevar atbildēt. Kāpēc Rēzeknes egle tiek iedegta nevis sākoties adventei, kā tas ir citur Latvijā, bet gan nedēļu vēlāk? Varbūt tāpēc, ka eglīte nereti iedegas nevis pēc "eglīte, iededzies", bet pēc "joločka, zažģis"? Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top