Pirmdiena,
6.aprīlis 2020
Vārda dienas: Dzinta, Filips, Vīlips, Zinta, Артем, Захар, Петро, Яков Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Politika

NEPLP aizliedz retranslēt «Rossija RTR» Latvijas teritorijā

31.01.2019
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ceturtdien, 31. janvārī, nolēma uz trīs mēnešiem aizliegt retranslēt (arī izplatīt) programmu “Rossija RTR” Latvijas teritorijā, paziņojumā medijiem informēja NEPLP.

NEPLP lēmums par aizliegumu izplatīt TV programmu “Rossija RTR” Latvijas teritorijā stājas spēkā nākamajā dienā pēc tā publicēšanas laikrakstā “Latvijas Vēstnesis“.

“Kremļa propagandas programmas īstenotā naida runa un kara kurināšana Latvijas teritorijā netiks paciesta, un šis ir skaidrs signāls mums nedraudzīgām valstīm un spēkiem – mēs savu informatīvo telpu aizstāvam un aizstāvēsim,” norādīja NEPLP priekšsēdētāja vietnieks Ivars Āboliņš.

Pārkāpumi konstatēti “Rossija RTR” raidījumos “Vakars ar Vladimiru Solovjovu” un “60 minūtes”. Piemēram, 2018. gada 22. maija raidījumā “Vakars ar Vladimiru Solovjovu” vadītājs nepārprotami un atkārtoti vērsa naidīgus izteikumus pret daļu Ukrainas valstij piederīgo. Viņš norāda, ka daļa ukraiņu (“banderoviešu”) ir jāpakar un jānošauj. Turklāt Solovjovs daļu ukraiņu nodēvēja par neglābjamiem nacistiem, antisemītiem un bandītiem.

Tāpat 2018. gada 11. janvāra raidījumā “60 minūtes” ir vairākkārtīgi konstatējami Krievijas politiķa Vladimira Žirinovska aicinājumi veikt militāras darbības Ukrainas teritorijā un vairākkārt ir konstatējama naida kurināšana pret ukraiņiem, norādot, ka ukraiņi ir nelieši, neģēļi, bandīti.

“Nav būtiski, pret kuru valsti vai tautu pasaulē ir vērsta naida runa vai kara kurināšana, tas ir rupjš likuma pārkāpums, pret kuru NEPLP rīkosies ar atbilstošu bardzību,” pauda NEPLP loceklis Patriks Grīva.

Padome uzsvēra, ka retranslācijas ierobežošanas mērķis un uzdevums ir motivēt ārvalsts elektronisko plašsaziņas līdzekli turpmāk ievērot Latvijas likumu. Balstoties uz šo mērķi, ir arī izvēlēts samērīgs apturēšanas periods – 3 mēneši.

“Rossija RTR” nav bāzēta Krievijā, bet gan Zviedrijā, tātad ir Eiropas Savienībā reģistrēta programma. Tādēļ NEPLP ir nosūtījusi paziņojumus Eiropas Komisijai un Zviedrijas mediju regulatoram par konstatētajiem pārkāpumiem un iespēju rast pusēm pieņemamu risinājumu atkārtotu pārkāpumu gadījumā, kā arī informēja puses par nodomu ierobežot programmas “Rossija RTR” retranslāciju Latvijā.

Pirms lēmuma pieņemšanas NEPLP arī vērsās pie Latvijas un starptautiskajiem ekspertiem. Austrumeiropas politikas pētījumu centrs par vienu no raidījumiem savā atzinumā konstatēja, ka tajā propagandētais ir kvalificējams kā naida kurināšana pret Ukrainas valsts piederīgajiem.

NEPLP arī tikās ar Zviedrijas mediju regulatoru un Zviedrijas civilās aizsardzības aģentūru, premjera biroja, kultūras, tieslietu un ārlietu ministriju pārstāvjiem. Tikšanos laikā Āboliņš un Grīva Zviedrijas valdības struktūrām skaidroja situācijas apstākļus.

“Šīs NEPLP darbības apliecināja starptautiskajai sabiedrībai, ka Latvija ir gatava ļoti nopietni kā lokālā, tā starptautiskā līmenī vērsties pret Kremļa propagandas instrumentiem ne tikai Latvijā, bet arī starptautiskajā informatīvajā telpā,” uzsvēra Grīva.

NEPLP aicina jauno Saeimu, lemjot par nākamā gada budžetu, atbalstīt padomes Monitoringa centra kapacitātes stiprināšanu, piešķirot finansējumu desmit jaunu štata vietu izveidošanai, kas ļautu pret Krievijas propagandu cīnīties daudz efektīvāk.

Savukārt sabiedrību NEPLP par, iespējamiem, naida runas gadījumiem aicina informēt, rakstot uz epastu neplpadome@neplpadome.lv.
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-3/3)
No drošiem avotiem 01.02.2019 10:08
RTR saimnieki ir panikā un jau šodien strādā pie programmas reorganizācijas atbilstoši NEPLP prasībām,jau rīt pat visi solovji,ķīseļi un žiriki radikāli mainīs savus uzskatus un izteicienus par Ukrainu,ES un Ameriku,un drīz vien iestāsies miers uz visas pasaules!Paldies NEPLP par ieguldījumu pasaules stabilitātē,Nobela prēmija tas būtu mazākais,ko būtu pelnījusi mūsu modrā NEPLP!
rēzeknietis 01.02.2019 13:18
No drošiem avotiem 01.02.2019 10:08
RTR saimnieki ir panikā un jau šodien strādā pie programmas reorganizācijas atbilstoši NEPLP prasībām,jau rīt pat visi solovji,ķīseļi un žiriki radikāli mainīs savus uzskatus un izteicienus par Ukrainu,ES un Ameriku,un drīz vien iestāsies miers uz visas pasaules!Paldies NEPLP par ieguldījumu pasaules stabilitātē,Nobela prēmija tas būtu mazākais,ko būtu pelnījusi mūsu modrā NEPLP!
kas tad tev tos avotus sniedza, vai tik tu neesi viens no tiem kas nato tehnikas vagonus skaita. ...interesanti ko krievijā teiktu, ja mūsējie viņu pagalmā palaistu tā muti.
endrjuss 08.02.2019 13:03
Es ne par gramu nenožēloju ka aizvēra Rtr,citādi tas vadītājs Solovejs-ir otrais hitlers-nacists!
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknē 2019. gadā mirstība divreiz augstāka nekā dzimstība.
Apspriest 1
Aptauja
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Latvijā nomirusi sirmgalve, kurai bija Covid-19
ha-ha- nekāda korona viņai nebija, 99 gadi Sīkāk...
Rēzeknes domei ir 64 000 eiro “Open place” rīkošanai
Ārpus savas "derevņas" kino festivāls nevienam nav zināms, pat ne Latgales līmenī. Šķiet, ka neko vairāk par izbraukuma plezīru dažiem Krievijas artistiem un kopēju fotosesiju vietējiem zīmuļiem tas nenozīmē. Ja mūsu varasvīri tā mīl kino, vai nebūtu labāk organizēt izklaides pasākumus pašmāju - Latvijas kino un teātra personībām, kuras šobrīd nedzīvo spoži? Sīkāk...
Daugavpils mērs Elksniņš plāno veidot savu organizāciju
Atradies politikas jauneklis. Kā tomēr derētu 34.gada variants, lai noliktu pie vietas anarhistus, kuri sevi dēvē par demokrātiem. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top