Sestdiena,
4.aprīlis 2020
Vārda dienas: Ārvalda, Ārvalds, Herta, Valda, Василина, Сергей, Клавдий, Василий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Politika

ĀM aicina runāt par vienotību pret terorismu

19.07.2016
18. jūlijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē Briselē, kuras laikā tika diskutēts par situāciju Turcijā, terorismu, kā arī migrāciju.

ES Ārlietu padomē pārrunāja situāciju un notikumu attīstību Turcijā pēc valsts apvērsuma mēģinājuma. 


E. Rinkēvičs aicināja ES augsto pārstāvi ārlietās un drošības politikas jautājumos Federiku Mogerīni sasaukt ES 28 dalībvalstu un Turcijas sanāksmi, lai noskaidrotu Turcijas puses turpmāko rīcību, tostarp jautājumā par nāvessoda atjaunošanu, kas ir izskanējis no vairāku šīs valsts amatpersonu puses.

"Turcija ir nozīmīgs partneris, Eiropas Savienības kandidātvalsts un NATO dalībvalsts. Tādēļ pēc iespējas ātrāk Turcijai ir jāatgriežas pie konstitucionālās kārtības, ievērojot cilvēktiesības un visas pamatbrīvības, tostarp tiesības uz taisnīgu tiesu. Tāpat ir nepieciešams respektēt valsts demokrātiskās institūcijas un jāierobežo jebkāda turpmāka vardarbīga rīcība," uzsvēra E. Rinkēvičs.

Ministrs norādīja, ka retoriku starp ES dalībvalstīm un Turciju, kā arī citiem starptautisko attiecību spēlētājiem un Turciju nedrīkst eskalēt. Ir nepieciešams tiešs visu iesaistīto pušu dialogs, jo ir daudzas jomas, kas visiem jārisina kopīgi, piemēram, situācijas noregulējumu Sīrijā un darbs pie migrācijas plūsmu kontroles.

ES Ārlietu padomē ar klusuma brīdi pieminēja vairāk nekā 80 upurus, kuri 14. jūlijā tika nogalināti teroristiskā uzbrukumā Francijas pilsētā Nicā. "Uzbrukumi nedrīkst mazināt Eiropas Savienības apņemšanos nodrošināt savu iedzīvotāju un valstu drošību. Eiropas Savienība ir pieņēmusi attiecīgus lēmumus, un ir jāstrādā, lai pārvarētu iespējamus trūkumus un šķēršļus pasākumu koordinācijai un pastiprinātai sadarbībai," teica E. Rinkēvičs.

Tāpat Briselē notika arī ES ārlietu ministru neformālās brokastis ar ASV valsts sekretāru Džonu Keriju, kurā E. Rinkēvičs pauda viedokli par situāciju Ukrainā un Tuvo Austrumu reģionā.

"Ukrainas, Sīrijas un Lībijas jautājumā Eiropas Savienība un ASV var būt efektīva tikai tad, ja cieši sadarbojas kopā. Vienlaikus ir jāsaprot, ka Sīrijas konflikta noregulējumu nevar nodrošināt bez reģionu valstu – Turcijas, Irānas un Saūda Arābijas iesaistes," uzsvēra ministrs.

E. Rinkēvičs arī pauda atbalstu pašreizējai ES un ASV stratēģijai ar Krieviju – iesaistīties dialogā, kas ir visas ES un ASV interesēs, un pretdarboties, ja Krievija pārkāpj starptautiskās tiesības. "Minskas vienošanās ir iespējama, ja primāri Ukrainā tiek nodrošināts pamiers un robežkontrole," sacīja ministrs. Viņš arī pauda atbalstu ES–ASV Transatlantiskās tirdzniecības un investīciju partnerības līguma noslēgšanai.

Šādas sanāksmes tiek rīkotas reizi mēnesī. Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1/1)
stardust 19.07.2016 16:38
Ar gaišzilā "ministra" pūlēm drīz sāks spridzināt arī Latvijā.
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknē 2019. gadā mirstība divreiz augstāka nekā dzimstība.
Apspriest 1
Aptauja
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Daugavpils mērs Elksniņš plāno veidot savu organizāciju
Atradies politikas jauneklis. Kā tomēr derētu 34.gada variants, lai noliktu pie vietas anarhistus, kuri sevi dēvē par demokrātiem. Sīkāk...
Rēzeknes domei ir 64 000 eiro “Open place” rīkošanai
Kas zin, mow i da augusta karantinā sādāsim pa sātom!)) Sīkāk...
Kovšu ezerā turpinās būvdarbi
Un tas ir sliktāk nekā, ja darbus veiktu kāda Rīgas firma! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top