Svētdiena,
12.jūlijs 2020
Vārda dienas: Indriķis, Ints, Namejs, Петр, Павел Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Politika

Deputātiem pieaugs algas

15.03.2018 Šīs Saeimas sasaukuma laikā, tas ir, četros gados, tautas kalpu atalgojums uz papīra, pat neskaitot dažādas piemaksas, ir pieaudzis par pustūkstoti eiro.


Arī nākamgad Saeimas deputātus, ministrus un citas augstas amatpersonas gaida dāsns algas pielikums. Nākamās, 13. Saeimas deputāti uz papīra pat bez visām piemaksām saņems jau teju 3000 eiro mēnesī.


2014.gadā Rēzeknē vairums nobalsoja par partijas „Saskaņa” deputātiem – Jāni Tutinu, Ivanu Ribakovu, Vladimiru Nikonovu un Aleksandru Jakimovu. 2014. gada beigās, 12. Saeimai sākot darbu, viņu pamatalga bija 2192 eiro.


Kā zināms, 6.oktobrī notiks jau 13.Saeimas vēlēšanas.

Ja viņi tiks pārvēlēti un kļūs par 13. Saeimas deputātiem, viņu atalgojums būs 2749 eiro mēnesī, bet nākamgad jau 2963 eiro mēnesī.


Jāmin, ka deputāti-  Jānis Tutins, Ivans Ribakovs, Vladimirs Nikonovs un Aleksandrs Jakimovs – saņem arī vienas no lielākajām transporta izdevumu kompensācijām – no 500 līdz 700 eiro.


Tāpat viņiem kompensē arī mājokļa īres izdevumus galvaspilsētā.


Saeimas deputātu atalgojums tiek aprēķināts līdzīgā veidā, tautas kalpu pamatdarbs tiek novērtēts ar 3,2 reizes lielāku algu nekā aizpagājušā gada vidējā alga valstī, kas nozīmē, ka nākamgad deputātu pamatalga būs 2963 eiro, kas ir par 214 eiro vairāk nekā šogad un par 345 eiro vairāk nekā pērn.


Dāsnāks atalgojums gaida arī Saeimas komisijas un apakškomisijas biedrus,  jo par katru no šiem amatiem tiek piemaksāts papildus.

Uz lielāku algu nākamgad var cerēt arī pašvaldību vadītāji un deputāti, jo, pieaugot vidējai algai valstī, palielinās arī viņu atalgojuma griesti. Šogad pašvaldības domes deputāta pamatalga nedrīkst pārsniegt 982 eiro mēnesī, bet nākamgad maksimālais atalgojums mēnesī būs jau 1111 eiro. Savukārt pašvaldības domes priekšsēdētāja algas griesti no pašreizējiem 2978 eiro pieaugs līdz 3371 eiro nākamgad.

Atgādināsim, ka minimālā darba alga valstī no š.g.1.janvāra ir 430 eiro.


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1/1)
kate 15.03.2018 11:46
nu, re atkal valstī vidējā alga pieaugs, re - cik labi mēs dzīvojam. Nu vai ta vēl kāds šaubījās par to ????
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Koncertzāles “GORS” skatuves remontam tiks tērēti 34 192 eiro.
Apspriest 5
Aptauja
Vai Jūs atļaujaties peldēt, atrodoties alkohola reibumā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Vairākām Rēzeknes ielām tiks veikta virsmu apstrāde
Sabojāts ielu segums!!! Ceļš pēc apstrādes kā lauku apvidū, jāuzmanās no lidojošām šķembām, lai netrāpītu stiklā! Kuram domes "speciālistam" ienāca prātā šī absurdā ideja? Vai ceļu uz domes priekšsēdētāja mājām arī pārklās ar šķembām, lai ilgāk "kalpotu", jo priekšnieks pārvietojas ar skūteri?Iedalīta lieka nauda, kuru vajag atmazgāt? Sīkāk...
Rēzeknē Covid-19 konstatē vācietim, kurš atbraucis darba darīšanās
Kad klapēs robežas ciet? Ja, tās kā pašlaik ir vaļā, tad ne mazums inficēto ielaidīs! Sīkāk...
Sabiedriskās kārtības noteikumi Rēzeknē: Dome ievieš jaunus grozījumus
Ha haa...Šim indivīdam prioritāte - "pakaļu" apspriešana!!!))) Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top