Otrdiena,
23.jūlijs 2019
Vārda dienas: Magda, Magone, Mērija, Антон, Данила, Леонтий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Politika

Deputātiem pieaugs algas

15.03.2018 Šīs Saeimas sasaukuma laikā, tas ir, četros gados, tautas kalpu atalgojums uz papīra, pat neskaitot dažādas piemaksas, ir pieaudzis par pustūkstoti eiro.


Arī nākamgad Saeimas deputātus, ministrus un citas augstas amatpersonas gaida dāsns algas pielikums. Nākamās, 13. Saeimas deputāti uz papīra pat bez visām piemaksām saņems jau teju 3000 eiro mēnesī.


2014.gadā Rēzeknē vairums nobalsoja par partijas „Saskaņa” deputātiem – Jāni Tutinu, Ivanu Ribakovu, Vladimiru Nikonovu un Aleksandru Jakimovu. 2014. gada beigās, 12. Saeimai sākot darbu, viņu pamatalga bija 2192 eiro.


Kā zināms, 6.oktobrī notiks jau 13.Saeimas vēlēšanas.

Ja viņi tiks pārvēlēti un kļūs par 13. Saeimas deputātiem, viņu atalgojums būs 2749 eiro mēnesī, bet nākamgad jau 2963 eiro mēnesī.


Jāmin, ka deputāti-  Jānis Tutins, Ivans Ribakovs, Vladimirs Nikonovs un Aleksandrs Jakimovs – saņem arī vienas no lielākajām transporta izdevumu kompensācijām – no 500 līdz 700 eiro.


Tāpat viņiem kompensē arī mājokļa īres izdevumus galvaspilsētā.


Saeimas deputātu atalgojums tiek aprēķināts līdzīgā veidā, tautas kalpu pamatdarbs tiek novērtēts ar 3,2 reizes lielāku algu nekā aizpagājušā gada vidējā alga valstī, kas nozīmē, ka nākamgad deputātu pamatalga būs 2963 eiro, kas ir par 214 eiro vairāk nekā šogad un par 345 eiro vairāk nekā pērn.


Dāsnāks atalgojums gaida arī Saeimas komisijas un apakškomisijas biedrus,  jo par katru no šiem amatiem tiek piemaksāts papildus.

Uz lielāku algu nākamgad var cerēt arī pašvaldību vadītāji un deputāti, jo, pieaugot vidējai algai valstī, palielinās arī viņu atalgojuma griesti. Šogad pašvaldības domes deputāta pamatalga nedrīkst pārsniegt 982 eiro mēnesī, bet nākamgad maksimālais atalgojums mēnesī būs jau 1111 eiro. Savukārt pašvaldības domes priekšsēdētāja algas griesti no pašreizējiem 2978 eiro pieaugs līdz 3371 eiro nākamgad.

Atgādināsim, ka minimālā darba alga valstī no š.g.1.janvāra ir 430 eiro.


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1/1)
kate 15.03.2018 11:46
nu, re atkal valstī vidējā alga pieaugs, re - cik labi mēs dzīvojam. Nu vai ta vēl kāds šaubījās par to ????
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
"Zaļā tirgus" pārvešana un uzstādīšana Ziemeļu rajonā rēzekniešiem izmaksāja nepilnus 44 tūkstošus eiro.
Apspriest
Aptauja
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Rēzeknes slimnīcā atkārtoti atsaka palīdzību akūtai pacientei
Mēs arī ar to sastapamies.Viņš visus sūta ārstēties pie ģimenes ārsta.Lai gan smagā HOPS formā vajadzētu hospitalizēt lai naņemt slimības обострение vajadzētu stacionārā. Sīkāk...
Bezmaksas braukšana: tas nav tik vienkārši
Šāds autobusu kustības saraksts ir labs. Autobusi beidzot kursē biežāk. Nav problēma "pārsēšanās", bet cilvēku ieradums. Tad, kad ar savu negāciju izpaušanu un bļaustīšanos panāksim atgriešanos pie vecā saraksta, brauksim pilnīgi visi par maksu.Uz to mēs ejam ātriem soļiem. Pirms visu jauno noniecinām, padomājam par sekām, kas mūs sagaida. Sīkāk...
Rēzeknes slimnīcā atkārtoti atsaka palīdzību akūtai pacientei
Pareizi dara Spergas kundze, ka aizstāv savas tiesības saņemt kvalitatīvu un kvalificētu medicīnisko palīdzību. Cik ir tādu, kuri neko, izņemot pazemojumus un noziedzīgu paviršību no mūsu "mediķiem", nav saņēmuši un klusē! Jābūt aktīviem savu tiesību aizstāvjiem, nevis klusējot to norīt, tikai tā savu un visas sabiedrības dzīvi var darīt labāku! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top