Otrdiena,
31.marts 2020
Vārda dienas: Atvars, Gvido, Кирилл Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Politika

Pārrunāja aktualitātes Latgales reģiona attīstības jomā

05.03.2018
2018. gada 2. martā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards devās reģionālajā darba vizītē uz Latgali. Tiekoties ar Latgales plānošanas reģiona (LPR) Attīstības padomes pārstāvjiem pārrunāja reģionālās attīstības jautājumu aktualitātes, informē ministra padomniece Santa Vaļuma.

Tikšanās laikā klātesošie diskutēja par pašvaldībām aktuālajiem jautājumi, akcentējot arī reģiona ekonomisko attīstību un Latgales attīstības plānu 2018. – 2021.gadam.


Latgales speciālās ekonomiskās zonas izveide, īstenojot Rīcības plānu Latgales reģiona izaugsmei, ir sniegusi reālus ieguvumus. Piemēram, Latgales speciālās ekonomiskās zonas darbības pirmajā gadā atbalstīti septiņi uzņēmēji, kas plāno piesaistīt vairāk nekā vienu miljonu eiro lielas privātās investīcijas un radīt 35 jaunas darbavietas. Kopumā Latgales uzņēmēji atzinīgi novērtē reģionā sniegtās priekšrocības uzņēmējdarbības attīstībai.


K. Gerhards atzina: "Iepriekšējā Latgales plāna ietvaros izveidota speciāla finanšu programma uzņēmējdarbības atbalstam, un mēs redzam, ka tā strādā. Tādēļ nepieciešams daudz ātrāk un mērķtiecīgāk novirzīt struktūrfondu un valsts budžeta finansējumu šādas programmas turpināšanai. Turpmāk Latgales programmas galvenais uzsvars ir attīstīt Latgales reģionu kā vietu, kuras uzņēmējdarbība un infrastruktūra ļauj iedzīvotājiem kvalitatīvi dzīvot, tā, lai Latgales vidējā alga varētu būt vienlīdzīga visas valsts vidējiem rādītājiem. To paredzēts panākt ne tikai ar papildu finansējumu, bet arī ar likuma izmaiņām."


Ar Norvēģu finanšu instrumenta atbalstu vairāk kā 290 tūkst. eiro apmērā ir īstenotas vairākas aktivitātes – izveidota Latgales pārstāvniecība Rīgā un izveidota jauna platforma esošajiem un potenciālajiem investoriem – www.invest.latgale.lv. Lai veicināti investīciju piesaisti konkrētajam reģionam, ir izstrādāti īpaši materiāli.

Latgales reģiona uzņēmēju aktivitātēm paredzēts Eiropas Savienības fondu finansējums vairāk kā 52 miljonu eiro apmērā. Rezultātā plānots radīt 861 darbavietu, kā arī  piesaistīt privātās investīcijas vairāk kā 60 miljonu eiro apmērā. Savukārt par 127,5 hektāriem plānots samazināt degradēto teritoriju apjomu.


Reģionālajā vizītē, tiekoties ar reģiona pārstāvjiem, piedalījās arī Ministru prezidents Māris Kučinskis.
Foto: LPR
rezekneszinas.lvDalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknē 2019. gadā mirstība divreiz augstāka nekā dzimstība.
Apspriest 1
Aptauja
Vai Jūs uztrauc jaunā koronavīrusa uzliesmojums Latvijā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Rēzeknē izveidots Covid-19 analīžu nodošanas punkts
Ar taksi arī nedrīkst! Sīkāk...
Rēzeknes slimnīcā Covid-19 konstatē vēl vienam medicīnas darbiniekam
Nav ko pa naktīm ar Oskaru ar fitnesu nodarboties. Sīkāk...
Rēzeknē izveidots Covid-19 analīžu nodošanas punkts
Paņem taksi!!! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top