Svētdiena,
12.jūlijs 2020
Vārda dienas: Indriķis, Ints, Namejs, Петр, Павел Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Politika

Pārrunāja aktualitātes Latgales reģiona attīstības jomā

05.03.2018
2018. gada 2. martā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards devās reģionālajā darba vizītē uz Latgali. Tiekoties ar Latgales plānošanas reģiona (LPR) Attīstības padomes pārstāvjiem pārrunāja reģionālās attīstības jautājumu aktualitātes, informē ministra padomniece Santa Vaļuma.

Tikšanās laikā klātesošie diskutēja par pašvaldībām aktuālajiem jautājumi, akcentējot arī reģiona ekonomisko attīstību un Latgales attīstības plānu 2018. – 2021.gadam.


Latgales speciālās ekonomiskās zonas izveide, īstenojot Rīcības plānu Latgales reģiona izaugsmei, ir sniegusi reālus ieguvumus. Piemēram, Latgales speciālās ekonomiskās zonas darbības pirmajā gadā atbalstīti septiņi uzņēmēji, kas plāno piesaistīt vairāk nekā vienu miljonu eiro lielas privātās investīcijas un radīt 35 jaunas darbavietas. Kopumā Latgales uzņēmēji atzinīgi novērtē reģionā sniegtās priekšrocības uzņēmējdarbības attīstībai.


K. Gerhards atzina: "Iepriekšējā Latgales plāna ietvaros izveidota speciāla finanšu programma uzņēmējdarbības atbalstam, un mēs redzam, ka tā strādā. Tādēļ nepieciešams daudz ātrāk un mērķtiecīgāk novirzīt struktūrfondu un valsts budžeta finansējumu šādas programmas turpināšanai. Turpmāk Latgales programmas galvenais uzsvars ir attīstīt Latgales reģionu kā vietu, kuras uzņēmējdarbība un infrastruktūra ļauj iedzīvotājiem kvalitatīvi dzīvot, tā, lai Latgales vidējā alga varētu būt vienlīdzīga visas valsts vidējiem rādītājiem. To paredzēts panākt ne tikai ar papildu finansējumu, bet arī ar likuma izmaiņām."


Ar Norvēģu finanšu instrumenta atbalstu vairāk kā 290 tūkst. eiro apmērā ir īstenotas vairākas aktivitātes – izveidota Latgales pārstāvniecība Rīgā un izveidota jauna platforma esošajiem un potenciālajiem investoriem – www.invest.latgale.lv. Lai veicināti investīciju piesaisti konkrētajam reģionam, ir izstrādāti īpaši materiāli.

Latgales reģiona uzņēmēju aktivitātēm paredzēts Eiropas Savienības fondu finansējums vairāk kā 52 miljonu eiro apmērā. Rezultātā plānots radīt 861 darbavietu, kā arī  piesaistīt privātās investīcijas vairāk kā 60 miljonu eiro apmērā. Savukārt par 127,5 hektāriem plānots samazināt degradēto teritoriju apjomu.


Reģionālajā vizītē, tiekoties ar reģiona pārstāvjiem, piedalījās arī Ministru prezidents Māris Kučinskis.
Foto: LPR
rezekneszinas.lvDalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Koncertzāles “GORS” skatuves remontam tiks tērēti 34 192 eiro.
Apspriest 5
Aptauja
Vai Jūs atļaujaties peldēt, atrodoties alkohola reibumā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Vairākām Rēzeknes ielām tiks veikta virsmu apstrāde
Sabojāts ielu segums!!! Ceļš pēc apstrādes kā lauku apvidū, jāuzmanās no lidojošām šķembām, lai netrāpītu stiklā! Kuram domes "speciālistam" ienāca prātā šī absurdā ideja? Vai ceļu uz domes priekšsēdētāja mājām arī pārklās ar šķembām, lai ilgāk "kalpotu", jo priekšnieks pārvietojas ar skūteri?Iedalīta lieka nauda, kuru vajag atmazgāt? Sīkāk...
Rēzeknē Covid-19 konstatē vācietim, kurš atbraucis darba darīšanās
Kad klapēs robežas ciet? Ja, tās kā pašlaik ir vaļā, tad ne mazums inficēto ielaidīs! Sīkāk...
Sabiedriskās kārtības noteikumi Rēzeknē: Dome ievieš jaunus grozījumus
Ha haa...Šim indivīdam prioritāte - "pakaļu" apspriešana!!!))) Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top