Otrdiena,
23.jūlijs 2019
Vārda dienas: Magda, Magone, Mērija, Антон, Данила, Леонтий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Politika

Rēzekniešu iniciatīva mēram nav vajadzīga

12.01.2018
Rēzeknieši ne vienmēr izlemj atrasties nostāk no pilsētā notiekošajiem notikumiem. Neraugoties uz to, ka mūsu aptaujas balsojuma rezultāti uzrādīja, ka vairākums neinteresējas par pilsētas budžeta sastādīšanu 2018.gadam, uzskatot to par bezjēdzīgu nodarbi, bija arī tādi, kuri tomēr izteica savus ierosinājumus.

Rēzeknes pilsētas domes deputāti Jāzeps Korsaks un Edmunds Teirumnieks, noskaidrojot iedzīvotāju vēlmes, iesniedza priekšlikumu projektu 2018.gada budžetam.
 Deputāti piedāvāja:
1. Nodrošināt bezmaksas ēdināšanu skolēniem līdz 12.klasei;


2. Nodrošināt bezmaksas ēdināšanu bērniem pirmsskolas izglītības iestādēs no daudzbērnu ģimenēm;


3. Piedāvāt biļetes uz vairākiem pasākumiem un dažādas atlaides pašvaldības iestādēs;


4. Izveidot sporta laukumus pilsētas mikrorajonos;


5. Iesaistīt rēzekniešus pilsētas attīstības procesos, rīkojot inovatīvu ideju konkursu ar balvām;


6. Labiekārtot 18.Novembra ielas posmu no Atbrīvošanas alejas līdz Zemnieku ielai un uzstādīt soliņu vecāka gada gājuma cilvēkiem;


7. Aprīkot autobusu pieturas pie autoostas, dzelzceļa stacijas un poliklīnikas ar pacēlājiem un uzbrauktuvēm, lai atvieglotu iekāpšanu sabiedriskajā transportā gan cilvēkiem ar ierobežotām kustību iespējām, gan māmiņām ar bērnu ratiem.


Diemžēl, bet neviens priekšlikums neguva pilsētas mēra Aleksandra Bartaševiča atbalstu. Runājot par atbalstu daudzbērnu ģimenēm, mērs izteicās, ka, piemēram,:

Bezmaksas ēdināšanu saņem skolēni līdz 7.klasei, tiek nodrošināta 50% atlaide par bērnu ēdināšanu pirmsskolas izglītības iestādēs, GORS un Olimpiskais centrs nodrošina atlaides un izdevīgus piedāvājumus tiem, kuriem ir Rēzeknieša karte.
 

Atbildot uz ideju par nepieciešamību ierīkot papildus sporta laukumus pilsētā, mērs teica, ka pilsētā jau pašlaik pilsētniekiem ir pietiekoši iespēju nodarboties ar sportiskām aktivitātēm gan stadionā, gan pie Rēzeknes sākumskolas.  
 
Ideja par inovatīvu ideju konkursu arī mēram nepatika, viņaprāt, pietiek ar to, ka ir izveidota speciāli šādām idejām paredzēta e-pasta adrese.
 
 
Savukārt par soliņu pie poliklīnikas mērs nesniedza konkrētu atbildi, minot, ka šobrīd notiek projekta dokumentācijas izstrāde, kas paredz rekonstruēt 18.Novembra ielu.
 
Kā redzams, skaidras atbildes, kad un vai varēs sagaidīt soliņu minētajā vietā, nav.
 
Nepieciešamību aprīkot autobusu pieturas pie autoostas, dzelzceļa stacijas un poliklīnikas ar pacēlājiem un uzbrauktuvēm, lai atvieglotu iekāpšanu sabiedriskajā transportā  gan cilvēkiem ar ierobežotām kustību iespējām, gan māmiņām ar bērnu ratiem, mērs nesaskata par vajadzīgu, jo jaunie SIA „Rēzeknes satiksme” autobusi esot gana ērti.
 
„Rēzekne ir pilsēta, kurā dzīvo dažādi cilvēki ar dažādām vajadzībām, tāpēc ir svarīgi ieklausīties katra cilvēka vēlmēs un palīdzēt. Mēs saņēmām vairāk kā 50 dažāda veida piedāvājumus un vēlmes. Daļu no tiem sākām realizēt paši, bet vēl kādu daļu nosūtījām uz izskatīšanu kā priekšlikumu projektu 2018.gada budžetam. Speciāli atlasījām piedāvājumus, kas neprasa lielus ieguldījumus, jo akūta naudas trūkuma dēļ 2018.gada pašvaldības budžets būs sarežģīts. 
 
Mums patiešām žēl, ka politiskā greizsirdība liedz realizēt iedzīvotājiem nepieciešamos projektus. Es tomēr ceru, ka veselais saprāts spēs uzvarēt,” paskaidroja J.Korsaks.
 
 
Pilsētniekiem nav saprotams, ko mērs domāja, aicinot rēzekniešu aktīvi iesaistīties pilsētas sabiedriskajā dzīvē. Ņemot vērā šo situāciju, liekas, ka tiešām politiskā greizsirdība ņem virsroku, bet iedzīvotāju vēlmes tiek noignorētas.
 
Gribam vērst uzmanību, ka mums nav informācijas, ka deputāti no partijas „Saskaņa” būtu iesnieguši Rēzeknes pilsētas domes administrācijā savus piedāvājumus 2018.gada budžeta izstrādei un sastādīšanai.
Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-2/2)
kriks 12.01.2018 14:41
Priekš kam vajadzīgi bezmaksas autobusi, ja viss pārējais pilsētas budžetā tiek "apgriezts", puse iedzīvotāju autobusus neizmanto...tagad katru gadu budžets būs sarežgīts, jo jāuztur bezmaksas autobusi? Tīrais murgs...
prātnieks 14.01.2018 00:12
tā ir ēsma uz kuras kā ēzeļi ar burkānu var aizvilināt uz vēlēšanu iecirkņi lai balsotu par saskaņu...laikam jau kas atkrīt kāds labums no tās pilsētas pārvaldīšanas, nav jau tā kā ļenina subotnikā pa velti, kā būtu ja būtu citi stūrētāji????
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
"Zaļā tirgus" pārvešana un uzstādīšana Ziemeļu rajonā rēzekniešiem izmaksāja nepilnus 44 tūkstošus eiro.
Apspriest
Aptauja
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Bezmaksas braukšana: tas nav tik vienkārši
Šāds autobusu kustības saraksts ir labs. Autobusi beidzot kursē biežāk. Nav problēma "pārsēšanās", bet cilvēku ieradums. Tad, kad ar savu negāciju izpaušanu un bļaustīšanos panāksim atgriešanos pie vecā saraksta, brauksim pilnīgi visi par maksu.Uz to mēs ejam ātriem soļiem. Pirms visu jauno noniecinām, padomājam par sekām, kas mūs sagaida. Sīkāk...
Rēzeknes slimnīcā atkārtoti atsaka palīdzību akūtai pacientei
Pareizi dara Spergas kundze, ka aizstāv savas tiesības saņemt kvalitatīvu un kvalificētu medicīnisko palīdzību. Cik ir tādu, kuri neko, izņemot pazemojumus un noziedzīgu paviršību no mūsu "mediķiem", nav saņēmuši un klusē! Jābūt aktīviem savu tiesību aizstāvjiem, nevis klusējot to norīt, tikai tā savu un visas sabiedrības dzīvi var darīt labāku! Sīkāk...
Rēzeknes slimnīcā atkārtoti atsaka palīdzību akūtai pacientei
Tev acīmredzot nav nojausmas,ka ir vēl speciālisti,kuri neņem kukuļus Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top