Pirmdiena,
18.Novembris 2019
Vārda dienas: Aleksandrs, Doloresa, Наталья, Анна, Григорий, Галактион Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Politika

Rēzeknieša kartes "veiksmes stāsts"

16.10.2017
Š.g.9.februārī notika Rēzeknes pilsētas domes sēde, kurā tika nolemts apstiprināt lēmumu par pilsētnieka kartes ieviešanu.

Daudzu ekspertu vērtējumā šādas kartes ieviešanas pamatā bija gaidāmās pašvaldību vēlēšanas. Pilsētas mēram Aleksandram Bartaševičam izdevās lieliski izpildīt uzdevumu un vēlētājiem – pilsētas iedzīvotājiem - tika iepūsta migla acīs.

Pat neskatoties uz to, ka pāris mēnešus pirms vēlēšanām dome atteicās apmaksāt pusdienas bērniem, kuri apmeklē specializētos PII, pamatojot, ka pašvaldībai nav naudas šādām lietām, bezmaksas braukšanai gan nauda atradās. Turklāt ne maza. Bezmaksas braukšanas ieviešana pilsētniekiem izmaksājusi ap 100 000 EUR.
 
 
Kopš kartes ieviešanas dzīvē ir pagājis pusgads un portāla Rezekneszinas.lv redakcija nolēma noskaidrot, cik tad īsti ir ieguvumi no kartes un kāds pieprasījums pēc tās.

Rēzeknes pilsētas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Kārlis Pozņakovs informēja, ka  dati uz 12.oktobri liecina, ka izsniegtas 16 364 kartes.
 
 
Kā galvenais motīvs šādas kartes ieviešanai bija pilsētā deklarēto skaita pieaugums, domes speciālisti bija parēķinājuši, ka 1000 iedzīvotāju pilsētai sniegtu papildus 60 000 EUR mēnesī.
 
Jāpiebilst, ka karti, kura sniedz iespēju ne vien braukt sabiedriskajā transportā bez maksas, bet arī saņemt atlaides vairākos uzņēmumos, par 435 EUR iespējams saņemt arī nedeklarējoties Rēzeknē.  

Galvenajiem pilsētas mārketinga speciālistiem gribas pajautāt, kā tas nākas, ka neviens citā pašvaldībā deklarēts cilvēks nav iegādājies šo karti?
 
Kā mērs mēdz teikt, pilsētas viesnīcas esot pārpildītas, tūristu upes plūst uz Rēzekni un arī viņiem būti ārkārtīgi izdevīgi iegādāties karti.
 
Arī paši rēzeknieši nesteidz šo karti iegādāties, kā liecina pašvaldības mājaslapā publicētā statistikas informācija, pilsētā ir 28 692 iedzīvotāji.
 
Domes priekšsēdētājs apgalvo, ka pilsēta plaukst, parādi tiek veiksmīgi atmaksāti, viss, kas notiek pilsētā, ir skaisti un lieliski.
 
Raugoties Centrālā statistikas biroja publicētajos datos, aina gan nešķiet vairs tik brīnišķa.
 
Pilsētā mirušo skaits uz 1000 iedzīvotāju 2016.gadā bija 16,3 cilvēki. Savukārt dzimušo – 8,9 jaundzimušo uz 1 tūkstoti iedzīvotāju.
 
Šie skaitļi it nemaz nav iepriecinoši. Bet, ticot domes pārstāvju stāstītajam, viss ir labi, pilsēta attīstās. 

Rezekneszinas.lv
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1/1)
ripa 24.10.2017 11:37
Priecājos, ka vēl ir ziņu portāls, kas saviem lasītājiem par dzīvi Rēzeknē nepūš miglu acīs ...
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknes dome Ziemassvētku rotājumu iegādei plāno iztērēt līdz 24 200 eiro.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs apmierina Rēzeknes slimnīcas medicīniskā aprūpe?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
4 novadi aicina apturēt pašreizējo VARAM reformas modeļa īstenošanu
Viss ir pareizi ne komunisma laiki. Mazak regionu vairak naudas jo uz zemes nestrada kolhozi. Privatizetas zemes augligakas. Sīkāk...
No nākamā gada Rēzeknē sabiedriskās vietās varēs lietot alkoholu
Pēdējā atkāpe - Rēzeknē nav noteikts šāds aizliegums. Līdz ar to Rēzeknē no 1.janvāra nekas nemainās. Neveiksmīgs virsraksts. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top