Pirmdiena,
16.Septembris 2019
Vārda dienas: Asja, Asnate, Dāgs, Dārgs, Василиса, Петр, Юхим Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Politika

VARAM 2018.gada pasākumiem prasa € 18,03 miljonus

05.06.2017
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) prioritāro pasākumu sarakstā Finanšu ministrijai un Pārresoru koordinācijas centram nākamā gada budžetā pieprasījusi 18,03 miljonus eiro, informēja ministrijas pārstāve Laura Jansone.

VARAM kā trīs galvenās prioritātes izvirzījusi uzņēmējdarbības attīstību pašvaldībās, valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru (VPVKAC) izveidi, kā arī gaisa kvalitātes monitoringa uzlabošanu.

Lai uzlabotu uzņēmējdarbības infrastruktūru, mērķdotācijās nākamam gadam ministrija prasa 10,09 miljonus eiro. Lai veicinātu ekonomiskās aktivitātes vietējā līmenī, plānots 89 novadu pašvaldībās sniegt atbalstu konkursa kārtībā. Finansējumu paredzēts novirzīt privāto investīciju un jaunu darba vietu radīšanai, kā arī nodrošināt atbilstošu publisko infrastruktūru pašvaldībās. Prioritātes īstenošanai paredzama pozitīva ietekme Latvijas tautsaimniecībā.


Publisko pakalpojumu pieejamības nodrošināšanai Latvijā - VPVKAC izveidei un uzturēšanai 2018.gadā ministrijai nepieciešami 410 300 eiro. Prioritāte izriet no valdības rīcības plānā izvirzītā uzdevuma par «vienas pieturas aģentūras» principa ieviešanu valsts un pašvaldību pakalpojumu sniegšanā, tajā skaitā izmantojot informācijas tehnoloģiju iespējas. Attīstot VPVKAC, plānots uzlabot publisko pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem un uzņēmējiem reģionos. Pasākumu īstenojot, 2018.gadā plānots izveidot un uzturēt sešus reģionālās un divus nacionālās nozīmes attīstības klientu apkalpošanas centrus.


Savukārt gaisa kvalitātes monitoringa uzlabošanai plānots izveidot nacionālās references laboratoriju, uzlabot monitoringa staciju darbību un veikt izvērtējumu par valsts monitoringa tīkla stacijās izmantoto metožu atbilstību. Šim mērķim 2018.gadā nepieciešami 148 600 eiro. Pasākumu īstenošana ļaušot iegūt precīzus mērījumus par esošo gaisa kvalitāti Latvijā un īpaši Rīgā.


Kā ziņots, valdība atbalstīja Finanšu ministrijas (FM) priekšlikumu atteikties no termina «jaunās politikas iniciatīvas», to aizstājot ar jaunu terminu - «prioritārie pasākumi».


Ministrijām bija jāiesniedz FM un Pārresoru koordinācijas centrā priekšlikumi par prioritārajiem pasākumiem un to īstenošanai nepieciešamo finansējumu.


FM iepriekš aģentūru LETA informēja, lai nodrošinātu efektīvāku un caurspīdīgāku valsts budžeta vadību, gatavojot nākamā gada budžetu, detalizēti tiks pārskatīti iepriekšējo gadu nozaru ministriju izdevumi.

Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Katram pirmklasniekam, Rēzeknes pilsētas dome izsniegs dāvanu karti 20 eiro vērtībā, skolas preču iegādei.
Apspriest
Aptauja
Kur Jūs šogad pavadījāt vasaras atvaļinājumu?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Rēzekniešus aicina piedalīties protesta zibakcijā pie domes
20 gabali, kopā ar pieturā stāvošiem. Sīkāk...
Latgola šudiņ - vaicuojumi, kas juorysyna
Nui, golvonuo problēma ir volūda! Mēs varam byut plyki, vergi, bez dorba, nabadzeigi, vysu izpuordavuši svešinīkim, bet juoceinās par volūdu! Tei ir latgalīšu miseja i vīneiguo jāga! Sīkāk...
Latgola šudiņ - vaicuojumi, kas juorysyna
Latvijā galvenā problēma - latviešu valoda, Latgalē - latgaļu volūda , citu problēmu nav Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top