Svētdiena,
15.Decembris 2019
Vārda dienas: Hanna, Jana, Johanna, Иван, Панас, Андрей Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Politika

VARAM 2018.gada pasākumiem prasa € 18,03 miljonus

05.06.2017
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) prioritāro pasākumu sarakstā Finanšu ministrijai un Pārresoru koordinācijas centram nākamā gada budžetā pieprasījusi 18,03 miljonus eiro, informēja ministrijas pārstāve Laura Jansone.

VARAM kā trīs galvenās prioritātes izvirzījusi uzņēmējdarbības attīstību pašvaldībās, valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru (VPVKAC) izveidi, kā arī gaisa kvalitātes monitoringa uzlabošanu.

Lai uzlabotu uzņēmējdarbības infrastruktūru, mērķdotācijās nākamam gadam ministrija prasa 10,09 miljonus eiro. Lai veicinātu ekonomiskās aktivitātes vietējā līmenī, plānots 89 novadu pašvaldībās sniegt atbalstu konkursa kārtībā. Finansējumu paredzēts novirzīt privāto investīciju un jaunu darba vietu radīšanai, kā arī nodrošināt atbilstošu publisko infrastruktūru pašvaldībās. Prioritātes īstenošanai paredzama pozitīva ietekme Latvijas tautsaimniecībā.


Publisko pakalpojumu pieejamības nodrošināšanai Latvijā - VPVKAC izveidei un uzturēšanai 2018.gadā ministrijai nepieciešami 410 300 eiro. Prioritāte izriet no valdības rīcības plānā izvirzītā uzdevuma par «vienas pieturas aģentūras» principa ieviešanu valsts un pašvaldību pakalpojumu sniegšanā, tajā skaitā izmantojot informācijas tehnoloģiju iespējas. Attīstot VPVKAC, plānots uzlabot publisko pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem un uzņēmējiem reģionos. Pasākumu īstenojot, 2018.gadā plānots izveidot un uzturēt sešus reģionālās un divus nacionālās nozīmes attīstības klientu apkalpošanas centrus.


Savukārt gaisa kvalitātes monitoringa uzlabošanai plānots izveidot nacionālās references laboratoriju, uzlabot monitoringa staciju darbību un veikt izvērtējumu par valsts monitoringa tīkla stacijās izmantoto metožu atbilstību. Šim mērķim 2018.gadā nepieciešami 148 600 eiro. Pasākumu īstenošana ļaušot iegūt precīzus mērījumus par esošo gaisa kvalitāti Latvijā un īpaši Rīgā.


Kā ziņots, valdība atbalstīja Finanšu ministrijas (FM) priekšlikumu atteikties no termina «jaunās politikas iniciatīvas», to aizstājot ar jaunu terminu - «prioritārie pasākumi».


Ministrijām bija jāiesniedz FM un Pārresoru koordinācijas centrā priekšlikumi par prioritārajiem pasākumiem un to īstenošanai nepieciešamo finansējumu.


FM iepriekš aģentūru LETA informēja, lai nodrošinātu efektīvāku un caurspīdīgāku valsts budžeta vadību, gatavojot nākamā gada budžetu, detalizēti tiks pārskatīti iepriekšējo gadu nozaru ministriju izdevumi.

Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknes dome Ziemassvētku rotājumu iegādei plāno iztērēt līdz 24 200 eiro.
Apspriest 1
Aptauja
Kādu egli Jūs plānojat uzstādīt mājās Ziemassvētku laikā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
"Pi myusim Latgolā": par biznesa uzsākšanu Kristīna Andža
Pats saprati, ko uzrakstīji? Sīkāk...
"Pi myusim Latgolā": par biznesa uzsākšanu Kristīna Andža
Varbūt sāc pats kaut ko veidot? :))) Varbūt Tev sanāks lieliski materiāli un nauda būs tērēta vietā? Sīkāk...
"Pi myusim Latgolā": par biznesa uzsākšanu Kristīna Andža
Novēlu, lai 2020.gadā valsts šādiem diletantiskiem raidījumiem nedod naudu! Varēsiet par privāto naudu taisīt "U mums v Latgaliji" un varēsiet no rīta līdz vakaram intervēt čiuļus un citus nelatgaliešus.
Manu un citu nodokļu maksāto naudu valsts deva šim raidījumam, lai tas rūpētos par latgaliešu valodu un identitāti. Tā kā raidījums nerūpējas ne par valodu, ne latgalisko identitāti, tad ceru, ka NEPLP uzklausīs manus iebildumus, un nākošajā gadā sabiedriskajā pasūtījumā atbalstīs citu producentu raidījumus, kas ir latgaliski.
Manuprāt, "dīvāna eksperti" ir tiesīgi izteikties par sabiedriskā pasūtījuma ietvaros radītiem raidījumiem un to slikto kvalitāti. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top