Pirmdiena,
30.marts 2020
Vārda dienas: Igmārs, Ilgmārs, Nanija, Алексей, МАРК, Зосим Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Politika

VARAM 2018.gada pasākumiem prasa € 18,03 miljonus

05.06.2017
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) prioritāro pasākumu sarakstā Finanšu ministrijai un Pārresoru koordinācijas centram nākamā gada budžetā pieprasījusi 18,03 miljonus eiro, informēja ministrijas pārstāve Laura Jansone.

VARAM kā trīs galvenās prioritātes izvirzījusi uzņēmējdarbības attīstību pašvaldībās, valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru (VPVKAC) izveidi, kā arī gaisa kvalitātes monitoringa uzlabošanu.

Lai uzlabotu uzņēmējdarbības infrastruktūru, mērķdotācijās nākamam gadam ministrija prasa 10,09 miljonus eiro. Lai veicinātu ekonomiskās aktivitātes vietējā līmenī, plānots 89 novadu pašvaldībās sniegt atbalstu konkursa kārtībā. Finansējumu paredzēts novirzīt privāto investīciju un jaunu darba vietu radīšanai, kā arī nodrošināt atbilstošu publisko infrastruktūru pašvaldībās. Prioritātes īstenošanai paredzama pozitīva ietekme Latvijas tautsaimniecībā.


Publisko pakalpojumu pieejamības nodrošināšanai Latvijā - VPVKAC izveidei un uzturēšanai 2018.gadā ministrijai nepieciešami 410 300 eiro. Prioritāte izriet no valdības rīcības plānā izvirzītā uzdevuma par «vienas pieturas aģentūras» principa ieviešanu valsts un pašvaldību pakalpojumu sniegšanā, tajā skaitā izmantojot informācijas tehnoloģiju iespējas. Attīstot VPVKAC, plānots uzlabot publisko pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem un uzņēmējiem reģionos. Pasākumu īstenojot, 2018.gadā plānots izveidot un uzturēt sešus reģionālās un divus nacionālās nozīmes attīstības klientu apkalpošanas centrus.


Savukārt gaisa kvalitātes monitoringa uzlabošanai plānots izveidot nacionālās references laboratoriju, uzlabot monitoringa staciju darbību un veikt izvērtējumu par valsts monitoringa tīkla stacijās izmantoto metožu atbilstību. Šim mērķim 2018.gadā nepieciešami 148 600 eiro. Pasākumu īstenošana ļaušot iegūt precīzus mērījumus par esošo gaisa kvalitāti Latvijā un īpaši Rīgā.


Kā ziņots, valdība atbalstīja Finanšu ministrijas (FM) priekšlikumu atteikties no termina «jaunās politikas iniciatīvas», to aizstājot ar jaunu terminu - «prioritārie pasākumi».


Ministrijām bija jāiesniedz FM un Pārresoru koordinācijas centrā priekšlikumi par prioritārajiem pasākumiem un to īstenošanai nepieciešamo finansējumu.


FM iepriekš aģentūru LETA informēja, lai nodrošinātu efektīvāku un caurspīdīgāku valsts budžeta vadību, gatavojot nākamā gada budžetu, detalizēti tiks pārskatīti iepriekšējo gadu nozaru ministriju izdevumi.

Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknē 2019. gadā mirstība divreiz augstāka nekā dzimstība.
Apspriest 1
Aptauja
Vai Jūs uztrauc jaunā koronavīrusa uzliesmojums Latvijā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Rēzeknes slimnīcā Covid-19 konstatē vēl vienam medicīnas darbiniekam
Lai nesaslimtu pārējie stacionārā esošie pacienti un mediķi, slimnīcu vajadzētu uz kādu laiku pilnīgi slēgt. Sniegt palīdzību tikai ar NMP atvestiem slimniekiem. Sīkāk...
Ātrie kredīti internetā
Sveiki, paldies Markam Viljamsam, ka aizdevi man aizdevumu, lai šodien glābtu mana slimā bērna dzīvību, lūdzu, lūdzam ikvienu, ja jums ir nepieciešams steidzams aizdevuma e-pasts: markwilliamstrustfirm@gmail.com
Sīkāk...
COVID 19: Rēzeknes mērs nomierina un joko
Nu super..... Par senioriem mēs rūpējamies, bet par bērniem nevajag?... Un kā ir ar godīgumu? Skolās pedagogiem ir tālmācības, vinjiem riskēt nevajag ne ar sevi ne ar saviem bērniem, bet pirmsskolas darbiniekiem sanāk tā, riskēt un pakļaut riskam savas atvases.... Pie tam, ka zinot, ka vecāks strādā par tālbraucēju un atved bērnu uz dārziņu parakstot godprātīgi papīru, ka nav sakara ar ārzemēm un pedagogi neko nevar izdarīt, jo redz papīrs parakstīts... Ideāli.... Ātri vien Rēzekne būs pils ar saslimušajiem... Jāslēdz uz karantinu arī bērnudārzi Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top