Trešdiena,
24.jūlijs 2019
Vārda dienas: Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne, Ольга, Ефимия Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Politika

Pašvaldību vēlēšanu rezulāti

05.06.2017
Trešajā jūnijā visā Latvijā notika pašvaldību vēlēšanas.  

Neliels ieskats tajā, kā noritēja vēlēšanas pirms četriem gadiem Rēzeknē.
 
2013. gada pašvaldību vēlēšanās Rēzeknē balsot devās 47,47% jeb 11 915 balsstiesīgo, savukārt valstī kopumā 45,99%  jeb 685 890 balsstiesīgo Latvijas iedzīvotāju.
 
Rēzeknē teju pusi (48,34%) no visām balsīm ieguva "Saskaņas centrs" (SC), tādējādi nodrošinot sev astoņas vietas domē.
 
Divas vietas ieguva saraksts, kuru veidoja Latgales partija, Nacionālā apvienība, Reformu partija, Latvijas Zaļā partija un Latvijas Zemnieku savienība. Pa vienam deputātu krēslam ieguva arī partija "Vienoti Latvijai", "Vienota Rēzekne" un politiskā partija "Alternative".
 
Visvairāk plusiņus saņēma SC pirmais numurs Aleksandrs Bartaševičs – 3 685. Nevienam citam kandidātam neizdevās iegūt vairāk par 1 000 plusiņiem.
 
Bartaševiču pēc vēlēšanām izraudzīja par Rēzeknes mēru. Viņš pilsētu vada jau kopš 2009. gada.
 
2013.gada pilsētas iedzīvotāji varēja balsot par kādu no 155 deputātu kandidātiem no 11 dažādiem sarakstiem, arī šogad saraksti bija 11. Kopumā tika pieteikti 166 deputātu kandidāti, 12 no kuriem bija 2013.gadā ievēlētie deputāti, savukārt vēlāk, pamatojoties uz Centrālās vēlēšanu komisijas lēmumu, četriem no pieteiktajiem tika liegts piedalīties pašvaldību vēlēšanās.
 
Savukārt 2017.gada pašvaldību vēlēšanās Rēzeknē balsoja  11 723 (50,59%) balsstiesīgo pilsētas iedzīvotāju. 

6 no 12 iecirkņiem vēlētāju aktivitāte pārsniedz 50%, tikpat, 6, iecirkņos, vēlētāju aktivitāte ir no 44,5% līdz 50%. Visaktīvāk balsoja Pensionāru sociālās aprūpes centrā, vispasīvāk balsošana noritēja Rēzeknes pilsētas 4.vidusskolas ēkā.Provizoriskie vēlēšanu rezultāti, ko publicēja CVK, 5% barjeru ir pārsnieguši 4 saraksti.

Vislielāko balsu pārsvaru ieguva "Saskaņa" (59,03%), tai seko LATGALES PARTIJA, Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”,  partija "VIENOTĪBA" (12,18%), ZAļo un Zemnieku savienība ieguva 7,6%, savukārt "Vienota Rēzekne" - 6,52% balsu.

Šā gada vēlēšanu rezultātā domes krēslus atbrīvos pašreizējais deputāts Raimonds Arbidāns (partija “Vienoti Latvijai”) , kurš šogad nebalotējās atkārtoti, un 2013. gadā ievēlētais no politiskās partijas“Alternative” Vjačeslavs Dubovskis, kurš šogad pārstāvēja Latvijas Reģionu Apvienību, partiju “Latvijas attīstībai” un politisko partiju “Alternative” sarakstu, bet nepārsniedza nepieciešamo 5% robežu.


No sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” ievēlēti- esošais mērs Aleksandrs Bartaševičs, kā arī deputāti Lidija Ostapceva, Vladimirs Bogdanovs, Aleksandrs Irišins, Aleksejs Stecs, Jānis Krišāns, Andrejs Rešetņikovs, Igors Sergejevs, kā arī šogad pirmoreiz tika ievēlēta domē ARPC “Zeimuļs” metodiķe darbam ar bērniem un ģimenēm, Rēzeknes māmiņu kluba dibinātāja un vadītāja Olga Strode. 

Apvienotā saraksta, kas sastāv no LATGALES PARTIJAS, Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, partijas "VIENOTĪBA", pārstāvji domē būs esošie deputāti - Edmunds Teirumnieks un Jāzeps Korsaks.


Nākamos četrus gadus turpinās darbu Rēzeknes pilsētas domē arī partijas “Vienota Rēzekne” pārstāvis, uzņēmējs Igors Lucijanovs.


Savukārt no jaunievēlētajiem deputātiem domē uzsāks darbu Zaļo un Zemnieku savienības līderis, biedrības “Latvijas Darba devēju konfederācija” Latgales reģionālais koordinators un SIA “Dzieti” valdes priekšsēdētājs Juris Guntis Vjakse – kādreizējais Rēzeknes pilsētas domes deputāts un domes priekšsēdētājs.

Rezekneszinas.lv
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
"Zaļā tirgus" pārvešana un uzstādīšana Ziemeļu rajonā rēzekniešiem izmaksāja nepilnus 44 tūkstošus eiro.
Apspriest
Aptauja
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Bezmaksas braukšana: tas nav tik vienkārši
Visīstākais stulbums!!! Gribētos redzēt šo "gudro" personu, kura izdomāja šo sistēmu!
Bet mūsu mēra kungs pat reportierim neko nespēj atbildēt par šo visu, nemaz nerunājot, ka tāds cilvēks ir pilsētas saimnieks! KAUNS par mūsu pilsētu!!!! Sīkāk...
Rēzeknes slimnīcā atkārtoti atsaka palīdzību akūtai pacientei
Mēs arī ar to sastapamies.Viņš visus sūta ārstēties pie ģimenes ārsta.Lai gan smagā HOPS formā vajadzētu hospitalizēt lai naņemt slimības обострение vajadzētu stacionārā. Sīkāk...
Bezmaksas braukšana: tas nav tik vienkārši
Šāds autobusu kustības saraksts ir labs. Autobusi beidzot kursē biežāk. Nav problēma "pārsēšanās", bet cilvēku ieradums. Tad, kad ar savu negāciju izpaušanu un bļaustīšanos panāksim atgriešanos pie vecā saraksta, brauksim pilnīgi visi par maksu.Uz to mēs ejam ātriem soļiem. Pirms visu jauno noniecinām, padomājam par sekām, kas mūs sagaida. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top