Trešdiena,
26.februāris 2020
Vārda dienas: Aurēlija, Evelīna, Mētra, Светлана, Зоя, Степан, Семен Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Politika

VM cer piesaistīt mediķus darbam reģionos

27.02.2017
Gan Latvijā, gan citviet Eiropā liela problēma ir veselības aprūpes speciālistu novecošanās, turklāt daudzviet Latvijas reģionos ir ļoti grūti piesaistīt jaunus ārstus. Šī problēma ir ļoti aktuāla visās reģionālajā slimnīcā. 


Lai motivētu jaunos mediķus strādāt ārpus Rīgas, Veselības ministrija tām ārstniecības personām, kuras strādās ģimenes ārstu praksēs, stacionārajās iestādēs, ambulatorajā psihiatrijā un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā Latvijas reģionos, vismaz 60 kilometru attālumā no galvaspilsētas, plāno izmaksāt vienreizējās kompensācijas un ikmēneša kompensācijas.

Vienreizējā kompensācija paredzēta piecu mēnešalgu apmērā, kā arī paredzēts papildu maksājums vienas mēnešalgas apmērā par katru ģimenes locekli, tādējādi stimulējot izvēlēties darbu reģionos arī cilvēkus ar ģimenēm.

Savukārt ikmēneša kompensāciju 200 eiro apmērā uzturēšanās izmaksu segšanai plānots izmaksāt pirmajā gadā. Otrā gada pirmajos sešos mēnešos plānots maksāt 70 procentus no 200 eiro, bet atlikušajā pusgadā – 30 procentus no 200 eiro.

Kompensācijām līdz 2023.gadam būs pieejami 9,9 miljoni eiro, no kuriem 8,4 miljoni eiro būs Eiropas Sociālā fonda finansējums, bet 1,5 miljoni eiro – valsts finansējums. Kopumā līdz 2023.gada beigām reģioniem plānots šādā veidā piesaistīt 1420 ārstniecības personas.
Rezekneszinas.lv 


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknē 2019. gadā mirstība divreiz augstāka nekā dzimstība.
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs apmeklējat koncertzāli "GORS"?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Slāvu kultūras nedēļa Rēzeknē
tā slāvu kultūras nedēļa kaut kā ievilkusies,tā ienāca kopā ar līdzšnējo mēru. biju nodzīvojis padomijā līdz sirmiem matiem, neko nezināju par tādām masļenicām, a tagad ik pa brīdim kas jauns. Sīkāk...
Nosaki savu holesterīna līmeni bez maksas
Un kā ar tiem, kas strādā? Es,piemēram, nevaru tikt nevienā no tiem datumiem norādītajā laikā. Sīkāk...
Rēzeknes novadā no ūdens izcelts bojā gājis cilvēks
brīnos vai mūsu apkaimē, kur visu ziema bija plusos, varēja atrast ledu.21. gs. dullie Daukas nekur tālu nebij tikuši, tik vien tos pārsimts metru......


Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top