Otrdiena,
23.jūlijs 2019
Vārda dienas: Magda, Magone, Mērija, Антон, Данила, Леонтий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Politika

Pieaug iedzīvotāju neuzticēšanās partijām, Saeimai un valdībai

28.12.2016
Latvijas iedzīvotāji visvairāk neuzticas politiskajām partijām, Saeimai un Ministru kabinetam, turklāt pēdējos gados neuzticēšanās krīze kļūst arvien dziļāka, atsaucoties uz laikraksta pasūtīto SKDS pētījumu, vēsta "Neatkarīgā".

Šā gada decembrī zemākais negatīvais reitings - mīnus 77 - ir bijis politiskajām partijām, kurām uzticējušies tikai 7% aptaujāto, neuzticējās - 84%, bet pārējiem nebija viedokļa. Partijām sekoja Saeima, kuras reitings bijis mīnus 70,3, un valdība - mīnus 54,7.

Turklāt pēdējo pāris gadu laikā iedzīvotāju neuzticēšanās šīm institūcijām arvien pieaugusi: ja 2014.gada izskaņā partijām uzticējās 14% aptaujāto, tad šogad vairs tikai 7%. Uzticēšanās Saeimai ir samazinājusies no 24% līdz 12%, bet valdībai - no 27% 2014.gadā līdz 19% šogad.

Savukārt salīdzinoši vislielāko iedzīvotāju uzticēšanos bauda izglītības iestādes, armija un baznīca, kuru reitings šī gada decembrī bijis attiecīgi plus 61,4, 38,6 un 34,1 punkts.

Tomēr arī šīs institūcijas ir piedzīvojušas uzticības zudumu: uzticēšanās izglītības iestādēm ir samazinājusies no 78% 2014.gadā līdz 76% šogad, uzticēšanās bruņotajiem spēkiem - no 65% līdz 61%, bet baznīcai - no 66% līdz 57%.

Pozitīvu uzticēšanās reitingu - plus 28,5 - bauda arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis, tomēr arī uzticēšanās viņam ir samazinājusies no 65% pagājušā gada izskaņā līdz 58% šogad.

Uzticēšanos zaudējot arī masu mediji. Uzticēšanās radio Latvijā ir samazinājusies no 61% 2014.gadā līdz 55% šogad, uzticēšanās televīzijām - no 62% līdz 51%, uzticēšanās drukātajiem masu medijiem - no 50% līdz 39%, bet uzticēšanās interneta portāliem - no 42% līdz 35%, līdz ar to portālu uzticības reitings bijis negatīvs - mīnus 7,5.

Šī gada izskaņā pozitīvs uzticības reitings bijis pašvaldībām - plus 18,4, Latvijas Bankai - plus 16,4, veselības aprūpes iestādēm - plus 6,3, arodbiedrībām - plus 6,1, savukārt negatīvs tas bijis nevalstiskajām organizācijām - mīnus 0,8, komercbankām - mīnus 12,5, uzticēšanās līmenis kurām gan ir augošs.
Focus.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1/1)
SPOKS 28.12.2016 21:39
Nu tad galu galā sāk nākt pie prāta!
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
"Zaļā tirgus" pārvešana un uzstādīšana Ziemeļu rajonā rēzekniešiem izmaksāja nepilnus 44 tūkstošus eiro.
Apspriest
Aptauja
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Rēzeknes slimnīcā atkārtoti atsaka palīdzību akūtai pacientei
Mēs arī ar to sastapamies.Viņš visus sūta ārstēties pie ģimenes ārsta.Lai gan smagā HOPS formā vajadzētu hospitalizēt lai naņemt slimības обострение vajadzētu stacionārā. Sīkāk...
Bezmaksas braukšana: tas nav tik vienkārši
Šāds autobusu kustības saraksts ir labs. Autobusi beidzot kursē biežāk. Nav problēma "pārsēšanās", bet cilvēku ieradums. Tad, kad ar savu negāciju izpaušanu un bļaustīšanos panāksim atgriešanos pie vecā saraksta, brauksim pilnīgi visi par maksu.Uz to mēs ejam ātriem soļiem. Pirms visu jauno noniecinām, padomājam par sekām, kas mūs sagaida. Sīkāk...
Rēzeknes slimnīcā atkārtoti atsaka palīdzību akūtai pacientei
Pareizi dara Spergas kundze, ka aizstāv savas tiesības saņemt kvalitatīvu un kvalificētu medicīnisko palīdzību. Cik ir tādu, kuri neko, izņemot pazemojumus un noziedzīgu paviršību no mūsu "mediķiem", nav saņēmuši un klusē! Jābūt aktīviem savu tiesību aizstāvjiem, nevis klusējot to norīt, tikai tā savu un visas sabiedrības dzīvi var darīt labāku! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top