Trešdiena,
24.jūlijs 2019
Vārda dienas: Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne, Ольга, Ефимия Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Politika

LRA: Plānotās sociālās apdrošināšanas iemaksas ir pretrunā Satversmei

01.12.2016
Latvijas Reģionu Apvienības Saeimas frakcijas vadītājs Mārtiņš Bondars šodien parakstījis vēstuli Valsts prezidentam, lūdzot atgriezt Saeimai otrreizējai caurlūkošanai likumprojektu Grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”, kas ir pretrunā Satversmei, paaugstina darbaspēka nodokļu apjomu un ir vērsts uz sociālo pabalstu saņēmēju skaita pieaugumu valstī, FOCUS.LV informē Latvijas Reģionu apvienības frakcijas biroja vadītājs Valdis Verners.
Latvijas Reģionu Apvienības Saeimas frakcija jau savos priekšlikumos Valsts budžetā aicināja atcelt paredzētās izmaiņas likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”, kas paredz noteikt sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas no pilnas valstī noteiktās minimālās algas, pat ja darba ņēmējam ir mazāka alga. 

Satversmes 106. pants nosaka, ka ikvienam ir tiesības brīvi izvēlēties nodarbošanos un darbavietu atbilstoši savām spējām un kvalifikācijai. Savukārt Satversmes 107. pants nosaka, ka ikvienam darbiniekam ir tiesības saņemt veiktajam darbam atbilstošu samaksu, kas nav mazāka par valsts noteikto minimumu. 

Kā norāda Mārtiņš Bondars: “Tā ir neziņas pilna nākotne kā darba devējiem, tā arī darba ņēmējiem. Tas ir arī papildus slogs pašvaldību budžetiem. Plānotās izmaiņas visvairāk skars tieši lauku reģionus. Piemēram, tas ietekmēs mazos uzņēmumus, kur vairāki darbinieki strādā nepilnu darba laiku – viens agri no rīta ražo produktus, otrs pa dienu tos tirgo, trešais vakarā iztīra telpas. Vara nedrīkst šādi rīkoties ar savas valsts iedzīvotājiem!”. 

Darba devējiem nespējot samaksāt sociālo nodokli par daļu darba, kas patiesībā nemaz nav veikts, darba ņēmēji būs spiesti pamest darba tirgu un pieteikties sociālo pabalstu rindās vai arī doties peļņā uz ārvalstīm. Savukārt uzņēmēji būs spiesti pārcelt savas ražotnes un birojus uz citām valstīm, kur nepastāv šādi ierobežojumi. 

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Latvijas Darba devēju konfederācija, gan Lauksaimnieku Organizāciju Sadarbības Padome, gan biedrības "Zemnieku saeima" pārstāvji ir norādījuši, ka darba devēji atrodas grūtas izvēles priekšā – atlaist darbiniekus vai maksāt algu aploksnēs. Darba devēji vairs nebūs ieinteresēti pieņemt darbā darbiniekus uz samazinātu slodzi specifisku darbu veikšanai. 

Šā gada 23. novembrī Saeima 2. lasījumā (likumprojektam tika piešķirta steidzamība Saeimas š.g. 31. oktobra sēdē)  atbalstīja likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu” (710/Lp12), kam jāstājas spēkā 2018. gada 1. janvāri, un kas paredz noteikt sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas no pilnas valstī noteiktās minimālās algas, pat ja darba ņēmējam ir mazāka alga. Tātad, - ja darbinieks strādā nepilnu darba laiku, neatkarīgi no mēnesī reāli padarītā darba apjoma un tā tirgus vērtības. 
Focus.lv 


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
"Zaļā tirgus" pārvešana un uzstādīšana Ziemeļu rajonā rēzekniešiem izmaksāja nepilnus 44 tūkstošus eiro.
Apspriest
Aptauja
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Bezmaksas braukšana: tas nav tik vienkārši
Visīstākais stulbums!!! Gribētos redzēt šo "gudro" personu, kura izdomāja šo sistēmu!
Bet mūsu mēra kungs pat reportierim neko nespēj atbildēt par šo visu, nemaz nerunājot, ka tāds cilvēks ir pilsētas saimnieks! KAUNS par mūsu pilsētu!!!! Sīkāk...
Rēzeknes slimnīcā atkārtoti atsaka palīdzību akūtai pacientei
Mēs arī ar to sastapamies.Viņš visus sūta ārstēties pie ģimenes ārsta.Lai gan smagā HOPS formā vajadzētu hospitalizēt lai naņemt slimības обострение vajadzētu stacionārā. Sīkāk...
Bezmaksas braukšana: tas nav tik vienkārši
Šāds autobusu kustības saraksts ir labs. Autobusi beidzot kursē biežāk. Nav problēma "pārsēšanās", bet cilvēku ieradums. Tad, kad ar savu negāciju izpaušanu un bļaustīšanos panāksim atgriešanos pie vecā saraksta, brauksim pilnīgi visi par maksu.Uz to mēs ejam ātriem soļiem. Pirms visu jauno noniecinām, padomājam par sekām, kas mūs sagaida. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top