Svētdiena,
5.jūlijs 2020
Vārda dienas: Andžejs, Andžs, Edīte, Esmeralda, Евсей, Зиновий, Галактион, Зинаида Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Politika

LRA: Plānotās sociālās apdrošināšanas iemaksas ir pretrunā Satversmei

01.12.2016
Latvijas Reģionu Apvienības Saeimas frakcijas vadītājs Mārtiņš Bondars šodien parakstījis vēstuli Valsts prezidentam, lūdzot atgriezt Saeimai otrreizējai caurlūkošanai likumprojektu Grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”, kas ir pretrunā Satversmei, paaugstina darbaspēka nodokļu apjomu un ir vērsts uz sociālo pabalstu saņēmēju skaita pieaugumu valstī, FOCUS.LV informē Latvijas Reģionu apvienības frakcijas biroja vadītājs Valdis Verners.
Latvijas Reģionu Apvienības Saeimas frakcija jau savos priekšlikumos Valsts budžetā aicināja atcelt paredzētās izmaiņas likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”, kas paredz noteikt sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas no pilnas valstī noteiktās minimālās algas, pat ja darba ņēmējam ir mazāka alga. 

Satversmes 106. pants nosaka, ka ikvienam ir tiesības brīvi izvēlēties nodarbošanos un darbavietu atbilstoši savām spējām un kvalifikācijai. Savukārt Satversmes 107. pants nosaka, ka ikvienam darbiniekam ir tiesības saņemt veiktajam darbam atbilstošu samaksu, kas nav mazāka par valsts noteikto minimumu. 

Kā norāda Mārtiņš Bondars: “Tā ir neziņas pilna nākotne kā darba devējiem, tā arī darba ņēmējiem. Tas ir arī papildus slogs pašvaldību budžetiem. Plānotās izmaiņas visvairāk skars tieši lauku reģionus. Piemēram, tas ietekmēs mazos uzņēmumus, kur vairāki darbinieki strādā nepilnu darba laiku – viens agri no rīta ražo produktus, otrs pa dienu tos tirgo, trešais vakarā iztīra telpas. Vara nedrīkst šādi rīkoties ar savas valsts iedzīvotājiem!”. 

Darba devējiem nespējot samaksāt sociālo nodokli par daļu darba, kas patiesībā nemaz nav veikts, darba ņēmēji būs spiesti pamest darba tirgu un pieteikties sociālo pabalstu rindās vai arī doties peļņā uz ārvalstīm. Savukārt uzņēmēji būs spiesti pārcelt savas ražotnes un birojus uz citām valstīm, kur nepastāv šādi ierobežojumi. 

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Latvijas Darba devēju konfederācija, gan Lauksaimnieku Organizāciju Sadarbības Padome, gan biedrības "Zemnieku saeima" pārstāvji ir norādījuši, ka darba devēji atrodas grūtas izvēles priekšā – atlaist darbiniekus vai maksāt algu aploksnēs. Darba devēji vairs nebūs ieinteresēti pieņemt darbā darbiniekus uz samazinātu slodzi specifisku darbu veikšanai. 

Šā gada 23. novembrī Saeima 2. lasījumā (likumprojektam tika piešķirta steidzamība Saeimas š.g. 31. oktobra sēdē)  atbalstīja likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu” (710/Lp12), kam jāstājas spēkā 2018. gada 1. janvāri, un kas paredz noteikt sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas no pilnas valstī noteiktās minimālās algas, pat ja darba ņēmējam ir mazāka alga. Tātad, - ja darbinieks strādā nepilnu darba laiku, neatkarīgi no mēnesī reāli padarītā darba apjoma un tā tirgus vērtības. 
Focus.lv 


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Koncertzāles “GORS” skatuves remontam tiks tērēti 34 192 eiro.
Apspriest 5
Aptauja
Vai Jūs atļaujaties peldēt, atrodoties alkohola reibumā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Sabiedriskās kārtības noteikumi Rēzeknē: Dome ievieš jaunus grozījumus
Pilnīgs "bezpridzeļs"!!! Kādi pie velna perdeļi šito joku sastādīja??? Sīkāk...
Pēc karjeras ārzemēs gaida patīkama ziņa - nodokļu atmaksa
Visi, saka ka jāvēršas pie speciālista, bet kura iestāde Latvijā nodarbojas ar šo procesu? Sīkāk...
Sabiedriskās kārtības noteikumi Rēzeknē: Dome ievieš jaunus grozījumus
Izskatās ka paris punkti ir ielikti bez lielas domāšanas. Kurš sastādija šito sarakstu??? Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top