Ceturtdiena,
21.Novembris 2019
Vārda dienas: Andis, Zeltīte, Михаил, Гаврила Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Politika

LRA: Plānotās sociālās apdrošināšanas iemaksas ir pretrunā Satversmei

01.12.2016
Latvijas Reģionu Apvienības Saeimas frakcijas vadītājs Mārtiņš Bondars šodien parakstījis vēstuli Valsts prezidentam, lūdzot atgriezt Saeimai otrreizējai caurlūkošanai likumprojektu Grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”, kas ir pretrunā Satversmei, paaugstina darbaspēka nodokļu apjomu un ir vērsts uz sociālo pabalstu saņēmēju skaita pieaugumu valstī, FOCUS.LV informē Latvijas Reģionu apvienības frakcijas biroja vadītājs Valdis Verners.
Latvijas Reģionu Apvienības Saeimas frakcija jau savos priekšlikumos Valsts budžetā aicināja atcelt paredzētās izmaiņas likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”, kas paredz noteikt sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas no pilnas valstī noteiktās minimālās algas, pat ja darba ņēmējam ir mazāka alga. 

Satversmes 106. pants nosaka, ka ikvienam ir tiesības brīvi izvēlēties nodarbošanos un darbavietu atbilstoši savām spējām un kvalifikācijai. Savukārt Satversmes 107. pants nosaka, ka ikvienam darbiniekam ir tiesības saņemt veiktajam darbam atbilstošu samaksu, kas nav mazāka par valsts noteikto minimumu. 

Kā norāda Mārtiņš Bondars: “Tā ir neziņas pilna nākotne kā darba devējiem, tā arī darba ņēmējiem. Tas ir arī papildus slogs pašvaldību budžetiem. Plānotās izmaiņas visvairāk skars tieši lauku reģionus. Piemēram, tas ietekmēs mazos uzņēmumus, kur vairāki darbinieki strādā nepilnu darba laiku – viens agri no rīta ražo produktus, otrs pa dienu tos tirgo, trešais vakarā iztīra telpas. Vara nedrīkst šādi rīkoties ar savas valsts iedzīvotājiem!”. 

Darba devējiem nespējot samaksāt sociālo nodokli par daļu darba, kas patiesībā nemaz nav veikts, darba ņēmēji būs spiesti pamest darba tirgu un pieteikties sociālo pabalstu rindās vai arī doties peļņā uz ārvalstīm. Savukārt uzņēmēji būs spiesti pārcelt savas ražotnes un birojus uz citām valstīm, kur nepastāv šādi ierobežojumi. 

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Latvijas Darba devēju konfederācija, gan Lauksaimnieku Organizāciju Sadarbības Padome, gan biedrības "Zemnieku saeima" pārstāvji ir norādījuši, ka darba devēji atrodas grūtas izvēles priekšā – atlaist darbiniekus vai maksāt algu aploksnēs. Darba devēji vairs nebūs ieinteresēti pieņemt darbā darbiniekus uz samazinātu slodzi specifisku darbu veikšanai. 

Šā gada 23. novembrī Saeima 2. lasījumā (likumprojektam tika piešķirta steidzamība Saeimas š.g. 31. oktobra sēdē)  atbalstīja likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu” (710/Lp12), kam jāstājas spēkā 2018. gada 1. janvāri, un kas paredz noteikt sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas no pilnas valstī noteiktās minimālās algas, pat ja darba ņēmējam ir mazāka alga. Tātad, - ja darbinieks strādā nepilnu darba laiku, neatkarīgi no mēnesī reāli padarītā darba apjoma un tā tirgus vērtības. 
Focus.lv 


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknes dome Ziemassvētku rotājumu iegādei plāno iztērēt līdz 24 200 eiro.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs apmierina Rēzeknes slimnīcas medicīniskā aprūpe?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Sarkanais Krusts aicina pārbaudīt veselību
Pilnībā piekrītu. Ļoti neērts laiks. Sīkāk...
Sarkanais Krusts aicina pārbaudīt veselību
Kādā veidā cilvēks var pārbaudīt veselību ,ja strādā no 8 līdz 17. Sīkāk...
4 novadi aicina apturēt pašreizējo VARAM reformas modeļa īstenošanu
Viss ir pareizi ne komunisma laiki. Mazak regionu vairak naudas jo uz zemes nestrada kolhozi. Privatizetas zemes augligakas. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top